Lupiči (2015)

Julien Leclercq není žádným nováčkem na poli režisérů, jeho snímek s názvem Přepadení je jedním z nejlepších žánrových snímků s perfektně nasnímanou akcí, tudíž jsem od Lupičů očekával něco podobného. A ono se to dostavilo. Zaprvé musím upozornit na pro mě úplně neznámé herecké tváře, na které jsem si ale po pár minutách zvykl bez větších problémů. Hlavní hrdina je docela sympaťák, ostatní herci mu zdatně sekundují. Zápletku bych označil za normální, ničím nevybočující. Akční scény jsou zde ale v zásadě bez chyb, mezi nejlepší filmové scény bych bezesporu zařadil ty dva perfektně natočené čelní nárazy aut, u kterých mě i dokonce trochu zamrazilo. Jak již mnohokrát Francouzi dokázali, tak přestřelky patří i zde k tomu nejlepšímu, co můžete v rámci filmů z celého světa dostat. V této kategorii patří "země galského kohouta" mezi tu nejužší špičku. Konec byl docela dobře uzavřen, všem příznivcům kvalitních detektivek mohu jen doporučit. Za mě dávám 74 %

Gorily v mlze (1988)

Sigurney Weaver si každý z nás asi dokáže představit v roli Ripleyové, ale co tady převedla, to je trochu na jiné úrovni. Samotný příběh, točící se kolem Dian Foessey a jejího životního osudu, je nesmírně poutavý a dojemný, a tudíž si myslím, že převedení tohoto příběhu to na filmové plátno si to bezesporu zasloužilo. Michael Apted je již zkušeným režisérem a z mého hlediaka s tímto filmem neměl žádný problém. Jak jsem již před chvílí zmínil, tak Sigourney Weaver do své postavy vložila všechny své nabyté zkušenosti, které se ve výsledku zužitkovaly na výbornou. Její výkon byl v některých momentech skoro až neuvěřitelný. Z toho všeho se dá vyvodit, jaká skvělá herečka to je. Chci pochválit scény s gorilami, které mě naprosto uchvátily. Skoro by ani člověk nepoznal, že to nejsou živí jedinci. Maskéři a kostyméři odvedli špičkovou práci. Ještě bych upozornil na podmanivou hudbu, která již tak hluboký zážitek jen a jen umocňuje. Závěr byl dost dojemný, ale podle průběhu se dalo očekávat, že dobře to zkrátka dopadnou nemůže. Na pět hvězdiček tomu chybí doopravdy jen malý kousek. Jinak tento snímek mohu doporučit všemi deseti. Za mě dávám 86 %

Život (2017)

Uznávám, že jsem opravdu milovníkem scifi filmů, notabene těch s hororovým nádechem. Ale taktéž musím uznat, že málokterý z nich oplývá výborným příběhem. Život mě ve svém úvodním traileru docela oslovil, a tak, když se naskytla možnost jít na film do kina, jsem neváhal ani na jednu minutu a ihned jsem vyrazil. Musím si pogratulovat sám sobě, protože výběr to byl bezchybný. Jediná věc, které jsem se tak trochu bál, byl předvídatelný nelogický děj (a taktéž v zásadě režisérova plnohodnotná prvotina v Hollywoodu). Když jsem si usedl do sedačky a viděl pár prvních minut, tak se mé obavy rozplynuly jako pára nad hrncem. Film mě chytl již na začátku a pak už nepustil. Zaprvé musím zmínit atmosféru. Již dlouho jsem v kině nezažil tak často "běhající mráz po zádech". To jen dokazuje, jak byl film kvalitní. Zápletka byla špičková, nic tak promyšleného jsem vůbec nepředpokládal. Herci zaváleli, kladem taktéž je, že chování postav mělo hlavu a patu. Samotná mimozemská bytost byla dost nechutná, to filmu samozřejmě jen a jen pomohlo. Hudba se mi dostávala přes kůži až do vnitřních orgánů, kde mi musela dunit ještě pár desítek minut po skončení. Na Jona Estranda si budu muset dávat pozor. Vizuál filmu je pastvou pro oči, kochal jsem se každým momentem. Vyvražďovačky postav se mohou pochlubit svou rozmanitostí, na mě nepůsobily monotónně, což je velké plus. Konec filmu byl suprový. Na závěr chci jen říct, že kdyby neexistoval Vetřelec, tak by Život byl jasnou jedničkou na poli tohoto žánru. Kdo se rozhoduje, na co jít do kina, by měl zvážit tuto možnost. Rozhodně je to film pro velké plátno. A hlavně ten prostorový zvuk, který už i tak perfektní film posouvá do úplně jiných výšin. Za mě dávám 90 %

Triple 9 (2016)

Teď už mohu říct, že Hillcoat má čuch na krimošky, protože Triple Nine se povedlo skoro ve všech ohledech. Pořád mám u něj zaškatulkovanou Zemi bez zákona jako nejlepší film, ale Triple Nine mu docela dýchá na paty. Za 16 milionů dolarů slušná detektivka, která se může pochlubit hodně dobrou atmosférou s drsnými momenty, nadupaným hereckým obsazením a taktéž i zajímavými zvraty. Atmosféra je zde opravdu strhující, v některých momentech bych řekl až grandiózní. Pomalu zde nenajdete herce, kterého byste podle jména neznali. Ejiofor trochu změnil image, ale jeho postava byla skvělá. Nejvíce mě asi překvapil Clifton Collins Jr., neboť roli tak proradného a zákeřného "detektiva" ztvárnil výtečně. Pochválil bych i hudební doprovod, který filmu ještě dodával grády navíc. A málem bych opomenul Winslet. Tipli byste ji někdy do role ruské nekompromisní mafiánky ? Já asi ne, ale překvapivě mě vyvedla z omylu. Scénář je nadprůměrný, přesto obsahuje pár děr. Kvalita filmu je převážně po celou stopáž vyvážená, ale na plný počet hvězd tomu chybí kousek dokonalosti, který by mě o nich přesvědčil. Po Sleepless detektivka, kterou mohu i tak doporučit. Hodnocení: 79 %

V srdci moře (2015)

Nechci říct, že bych na Howarda zanevřel, ale po jeho posledním režisérském dílku s názvem Inferno jsem měl docela rozpačité pocity. Dal jsem mu šanci a pustil jsem si film z rádoby jiného soudku. V srdci moře se může pochlubit pravdivým jádrem příběhu o bíle velrybě. Lehce namodralý filtr může leckomu vadit, ale mě to přišlo, že to filmu jen a jen pomáhá, zejména scény na moři byly s filtrem takové lepší. Herecké obsazení v čele s Hemsworthem boduje, nikdy bych Hemswortha do takové role netipl, ale kladně mě překvapil. Největším filmovým tahákem jsou bezesporu momenty napětí, kdy se na plátně objevuje bílá velryba. Souboje s ní mě překvapily svým věrohodným zpracováním, nic na mě nepůsobilo uměle. Je pravda, že když se na scéně neobjevuje tento velký savec, tak kvalita malinko upadá. Někdy mi přišly dialogy docela nudné a zbytečné, ale naštěstí těchto chvil nebylo moc. Já jsem si film patřičně užil, i když jsem mu zprvu vůbec nedával nějaké naděje. Za mě dávám 78 %

Mob City (2013) (seriál)

Asi jsem se tak trochu zamiloval. Seriálu Mob City jsem si všiml již před pár roky, ale říkal jsem si, že to nebude nic moc. Protože jsem měl chuť na seriál a ještě k tomu mafiánský, tak jsem si ho pustil. Frank Darabont je prostě umělec. On umí natočit opravdu skvělý film, ale vůbec mu nevadí, jaký žánr to má být. Prostě mistr ve svém oboru. Mob City se může pyšnit zejména skvělou dobovou atmosférou, která na vás dýchá v každém okamžiku. Ať jsou to kulisy, nebo i móda tehdejší doby. V některých chvílích mě opravdu zamrazilo. Očekával jsem podaný příběh o Cohenovi, místo toho jsem dostal děj v hlavní roli s Benny Siegelem. A za to jsem jen rád. O Siegelovi jsem doposud vlastně ani nevěděl, tak bylo zajímavé vidět, jaký byl člověk (moc dobrý teda ne) a co vlastně v mafiánském podsvětí dokázal. Přestřelky jsou brilantní, takové neuhlazené, ale na mě působily nesmírně realistickým dojmem. Dále musím pochválit samozřejmě Bernthala, ale hlavně Kneppera. Ten člověk může hrát opravdu jen gangstera. Závěrečné odstranění Siegela bylo třešničkou na dortu tohoto seriálu. Mob City jasně dokazuje, že televizní tvorba může někdy předčit i celovečerní snímky. Jen mě mrzí, že se nedočkáme dalších sérií. Pro mě je seriál ode dneška srdcovka. Za mě dávám 91 %

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Nepovažuji se za nějakého mega fanouška ságy okolo Harryho Pottera, ale přesto se mi série líbila a teď mohu tvrdit, že jsem poněkud zklamán ze zpracování z tohoto světa. Má to určité aspekty, ve kterých film vyniká, ale jsou zde i takové, kde to už není tak slavné. Vizuální stránka je po všech stránkách skvělá a líbivá, ale to se dá očekávat u filmu s tak vysokým rozpočtem. Film opravdu vypadá krásně, jen mi to někdy přišlo dost umělé. Ačkoliv má film mnoho prvků z "kouzelného světa", tak mi nějakým záhadným způsobem unikala ta podobnost a provázanost. Prostě mi to v některých momentech nezapadalo do světa kluka s jizvou na čele. Herci mi fakt přišli jako pěst na oko, od Redmayna jsem očekával lepší výkon a ne jen jeden výraz. Jediným, kdo stojí za pořádnou zmínku, je Farrell. Ten mi do své role padoucha překvapivě pasoval. Akční sekvence na mě působily ne dost propracovaným dojmem. V závěru jsem očekával pořádný souboj s hůlkami, kterého jsem se vůbec nedočkal. A to zamrzí. Celkově si myslím, že to je ideální film pro malé děti, kteří přecejen ocení spíše zábavu než nějaký promyšlený děj. Film má potenciál, a to opravdu vysoký, ale zpracování zatím pokulhává. Uvidíme, co bude dál. Hodnocení: 64 %

Přeber si to (1999)

Když narazím na film s De Nirem, který je shodou okolností gangsterkou, tak má skoro vždy potvrzenou a zaručenou stoprocentní kvalitu. Tentokrát tady De Niro hraje roli mafiána ( a ono co vlastně jiného), který má pořádné deprese a v jednom kuse zažívá pocity úzkosti. Celý film je prošpikován vtipnými a zábavnými momenty, které nejsou vůbec trapné. Pořádně jsem se u nich nasmál. Líbí se mi, jak je film pojat sice odlehčenější formou, ale někdy je narušen opravdu vážnými vsuvkami, které divákovi připomínají nehostinné mafiánské prostředí. Crystal v roli psychiatra dodal filmu špetku geniality navíc. Celkově chci pochválit kvalitní scénář, kde nenajdete žádné výraznější chyby. A ještě bych chtěl udělit pochvalu těm, kteří vybírali lidi do vedlejších rolí. Zejména lidé ztvárňující mafiány vypadali jako typičtí sicilští brousci, s kterými si není radno zahrávat. Dvojku si asi navzdory nízkému hodnocení budu muset pustit také. Na plný počet hvězd tomu chybí kousíček. Za mě dávám 84 %

Hra o všechno (2017)

Spojení Jamie Foxx a opravdu dost drsná krimi ? Toto se už jednou ujmulo v Miami Vice, na které jsem si ihned vzpomněl po tom, co jsem viděl úvodní plakát k tomuto filmu. Baran Bo Odar byl pro mě doposud velkou neznámou, ale teď mi teda ukázal, že v něm něco je. Sleepless mě překvapilo svým tahem na bránu, všechno pěkně odsýpalo bez nějakých zbytečnějších momentů. Jamie Foxx byl trefou do černého, jeho zakaboněná tvář (v zásadě se tak tvářili ale všichni herci) mi na takového typu policisty sedělo. Ve vedlejší roli bych chtěl pochválit i Harboura, který mi přišel po celou dobu sympatický, ačkoliv to nebyl žádný beránek. Jak tady všichni už asi posté omílají, tak scénář určitě nebyl z kategorie těch nejkvalitnějších, ale že by byl až tak tragický ? S tím nemohu souhlasit. Pár nelogických momentů bych našel, ale nic, co by mě nějak více vyvedlo z míry. Bitky jsou fakt drsné, naturalistické, opravdu takové, jaké bych si představoval v každém akčním filmu. Děj sice probíhal pouze v kasině nebo kolem něj, ale mě to přišlo jako dobrý nápad. Závěrečná sekvence v garážích byla skvělá stejně jako ta následující v autě. Asi se mnou většina nebude souhlasit, ale já bych dvojku prostě a jednoduše chtěl. Potenciál stát se nadprůměrnou sérií to má. Za mě dávám 81 %

Vesmírní kovbojové (2000)

Od Eastwooda jsem zvyklý na filmy s vážnou tématikou, ale překvapil mě filmem, který je pojat odlehčenější formou. Sice je to film z roku 2000, ale při jeho sledování jsem si fakt místy připadal, jako kdybych byl přesunutý do osmdesátých let. Zažíval jsem docela nostalgickou atmosféru a jsem za to velmi rád. Kdyby se režie ujmul někdo jiný než misrt ve svém oboru, tak by to mohlo dopadnout katastrofálně, ale Eastwood si to pohlídal a ke všemu nám dávkoval vtipné hlášky coby hlavní hrdina. Herecké obsazení je opravdu tím nejhlavnějším tahákem, byl to jeden z faktorů, proč jsem si tento film na zhlédnutí vybral. Nezapomenutelný český dabing našich předních dabérů tomu dal ještě něco víc, někdy jsem se mohl smíchy potrhat. I triky nebyly nejhorší, vesmírné sekvence mě opravdu zaujaly.Film trochu ztrácí, když přesedá z komedie na vážnost, ale takových momentů vyjma konce zde moc nenajdete. Po dlouhé době výborná odreagovačka. Někdo to člověk potřebuje. Za mě dávám 76 %

Časové pásmo bylo změněno