Predátoři (2010)

V porovnání s novějším přírůstkem do tohoto univerza (z roku 2018) daleko propracovanější věc, která dnes již legendární jedničce rozhodne ostudu nedělá. Nimród Antal se nechtěl pouštět do nějakých šíleností, rozhodl se vsadit na dost jednoduhý příběh, kde dochází k rubačkám mezi lidmi a predátory. Potěšil mě zajímavý audiovizuál, za ty peníze slušný nadprůměr. V rámci obsazení bych už ale pár výhrad měl, třeba Adrien Brody podal dost nijaký a nudný výkon, vypadal, jako by na place být ani nechtěl. Soundtrack odkazující v mnoha situacích k prvnímu dílu pecka, gore se taky povedlo (mohli se ale utrhnout přecejen malinko více ze řetězu, dnešní divácké obecenstvo je už totiž bohužel v tomto ohledu dost náročné :D). Takže suma sumárum....Fajn filmík na zaplácnutí sobotního odpoledne, od kterého nesmíte čekat bůhvíjakou kinematografickou událost. 6/10

Ztraceni - Série 3 (2006) (série)

Za mě je třetí série možná úplný dosavadní strop této ságy. Jasně, první řada měla to své kouzlo, když přišla s kůží na trh, ale trojka mě osobně zasáhla asi nejvíce. Linka s Druhými perfektní, proradný Benjamin Linus patří k jedné z nejlépe napsaných postav v historii televizní tvorby, parádička. Jinak si zde přijde asi každý na své (dost nových postav), ze staronových charakterů konečně dostal Desmond dostatek prostoru a já jsem vzápětí hned chápal, proč ho má tolik diváků rádo. Na povrch vyvstaly nové záhady a otazníky, tak uvidíme, jak se s tím autoři poperou dále. A ten grandiózní závěr mě úplně emocionálně odrovnal, tam se uronilo dost slz :( Cliffhanger na konci potěšil, zápletka s lodí má dozajisté slušně našlápnuto. Za mě 10/10

Poslední žoldák (2021)

Tak nejhorší film za rok 2021 zná už asi své jméno. Posledního žoldáka bych označil za KOLOSÁLNÍ PRŮSER. Jak mám JCVD rád, tak tady šlápl do pěkného bahna. Bez jeho přítomnosti bych možná zvolil i odpad, protože ten film je jedním slovem fakt otřesný. Francouzi komedie točit umí, ale Last Mercenary se do kolonky vydařených filmů tohoto žánru fakt nezařadí. Příběh nula nula nic, vůbec jsem nepochopil, jakým směrem se autoři chtěli původně vydat. Postavy děs a bída, jediný Van Damme dokázal sem tam hodit fajn hlášku (pobavila scéna s plakátem z Krvavého sportu), ten laciný napodobitel Montany, to byl takový cringe, že mi z něho bylo fyzicky špatně od žaludku. Scénář k filmu snad ani sepsán nebyl. Vyhněte se tomuto paskvilu obloukem, ušetříte cenné minuty svého života. Snad si JCVD příště vybere lepší projekt. Za mě 2/10

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Brutálně podhodnocený snímek, který za mě patří k nejužší špičce za rok 2015. Guy Ritchie se se svým nezaměnitelným rukopisem vrhl na odlehčené komediálně laděné špionážní drama a musím tedy říct, že tahle sázka se vydařila na jedničku. Jasně, hlavní herecká dvojka patří za mě asi k tomu nejvydařenějšímu aspektu tohoto projektu (díky té bezchybné chemii mezi Cavillem a Hammerem si člověk dokáže naplno užít všechny ty satirické narážky mezi sebou navzájem), na druhou stranu samotný scénář je vymakaný do posledního detailu, dlouho jsem se tak nenasmál (chytře napsané dialogy na každém kroku). Film má šmrnc, hýří barvami a zajímavými lokacemi, plus je celý film doprovázen luxusním soundtrackem (ten mnohdy westernovský nádech se mi dost zamlouval). A závěrečné finále jedním slovem BOŽÍ! Taková škoda, že se nedočkáme druhého dílu, bral bych ho všemi deseti. Za mě 9/10

Ztraceni - Série 2 (2005) (série)

Za mě opět perfektní série, intro k první epizodě pojednávající o Desmondovi absolutní topovka se vším všudy. Jinak si seriál drží pořád solidní našlapané tempo, s objevením bunkru vyvstávají nové otázky na povrch, tak uvidíme, jestli nám tvůrci v budoucích sériích poskytnou nějaké racionální odpovědi. Herecky bez sebemenší výtky, opět za mě na špici Sawyer. Uvidíme, kam se posuneme dále, ten závěr druhé série mě neskutečně navnadil na pokračování. Za mě druhá série 9/10

Ztraceni - Série 1 (2004) (série)

Seriál, který má v mém srdci speciální místo. Za mě se fakt jedná o podívanou, která samotný seriálový žánr redefinovala a reinventovala. Po mnoha letech jsem se pustil do tohoto 17 let starého počinu. První série prostě a jednoduše nemá žádnou chybu! Již úvodní dvoudílný Pilot vás chytne a už nepustí. Po stránce postav jsem asi za svůj život neviděl nic lepšího, je jich zde mraky, ale každý dostane svůj prostor (a hlavně...každý divák si oblíbí jiný charakter, v tom tkví to kouzlo...u mě vede asi Sawyer a Sayid). Celý ten mysteriózní nádech perfektní, soundtrack a hudební podkres legendární (po těch letech to na mě hodilo velký závan nostalgie). Scénář si zaslouží potlesk, nápad s flashbacky, jež nám ukazují postavy před havárií letadla, bych zasypal zlatem. Možná si to ode mě odnáší spíše subjektivnější hodnocení, to uznávám, na druhou stranu si fakt myslím, že první série si to bezesporu zaslouží. A ty závěrečné dva díly? Takto se má navnadit na další sérku. Za mě 10/10 Zhlédnuto: Prima CZ dabing

Operace Brothers (2019)

Film, u kterého je škoda, že si ho na Netflixu pustilo tak úzké spektrum diváků. Rozebírá zde zajímavou historickou událost s dopadem na tisíce životů. Samozřejmě mě nalákalo zejména obsazení (Chrise Evanse po zhlédnutí Defending Jacob už plně uznávám jako herce s mimořádným talentem), ale nejenom to...chtěl jsem se o této operaci dozvědět více. To srovnání s Argem je na místě, to se kvalitou pohybovalo trochu výše, ale i tohle dokázalo divácky strhnout. Ten nápad s tím hotelem a následná realizace plánu působily ve svém zárodku nesmírně šíleně, jít do toho chtělo obrovskou porci odvahy. Film dokáže dobře balancovat mezi různými žánry, chvíli to působí jako skoro až komedie, aby se v následně přešlo k nervy drásajícímu momentu. A ten konec, tam se mi doslova v žilách vařila krev. Doporučuji. Za mě 7,5/10

Rudá volavka (2018)

Film, který trpěl jednou věcí: stopáží. Fakticky se s těmi 140 minutami zbláznili, tohle mělo mít maximálně o 30 minut méně. Jinak se ale jedná o vydařený film, Francis Lawrence je řemeslně zdatný režisér (Constantine se mi z hlavy už nevymaže) a zde to opět ukázal. Jasně, mohlo to být více vygradované, malinko akčnější, to ve výsledku zamrzelo, ale sázka na Jennifer Lawrence se vyplatila. Vždy mi přišla jako herečka s minimem vykazovaných emocí a na tuhle chladnou postavu se to hodilo. Nepříjemných scén (mučení se škrabkou na kůži, to bylo silné sousto i na mě) a erotiky se film nebojí, méně výrazná hudba Howarda se sem taktéž hodila. I ten konec mě zaujal. Tak proč tak nízké hodnocení ? Příběhově to obsahuje dost nepodstatné vaty, kterou bych, jak jsem dříve zmiňoval, vyškrtl. Takto jen 6,5/10. I tak bych filmu dal šanci :)

Krvavě rudé nebe (2021)

Upírských žánrovek je jako šafránu, doopravdy si za poslední roky nevzpomenu na moc titulů. Blood Red Sky nabídne fakticky zajímavě rozehranou zápletku. Za mě bych si osobně film užil daleko více, kdybych si nevyspoileroval ten hlavní zvrat v trailerech, těm lidem, kteří tak neučinili, tiše v koutku duše závidím. První půlka za mě dost fajn, stísněná atmosféra v letadle měla své nefalšované kouzlo, masky super, parádní hudba celý zážitek jen umocňovala. Ale druhá půlka začala postupně drhnout, scénář tady už nepůsobil tak pevně jako v první části. Chování postav dost nelogické, ten malý uřvaný klučina mě doháněl k šílenství. Potěšilo, že se to snažilo minimalizovat digitální triky, v tomhle ohledu palec hore. Na vyplnění volného odpoledne ideální podívaná. Za mě 6/10

Black Widow (2021)

Tak tohle se nepovedlo dle mých ideálních představ! Asi se film měl natočit ihned po Občanské válce, tehdy za mě postava Black Widow frčela v trendech, teď už z ní je jen stín původního úspěchu. Ale on i ten film nemá co nabídnout. Prvních třicet minut asi nejvydařenějších, potěšila mě kontantní bitka v Budapešti a celkově to mělo nádech Zimního vojáka z roku 2014 (plus ty boží úvodní titulky). Ale pak se přešlo do klasického Marvel rodinného módu okořeněného nesmyslným množstvím použitých digitálních triků (co měla třeba znamenat ta umělá automobilová honička, z které fakt bolely oči?). Jestli první půlka pokukovala chvilkami i po čtyřech hvězdách, tak druhá na konci málem spadla i do kolonky dvou hvězd. Záporák dost slabý, ten přestřelený konec jsem fakt nepochopil (pád z volné výšky a přistane bez padáku zdravotně v pořádku? what?). Škoda. Měli to pojmout více agentsky, to se k té postavě hodí. Tohle ne. Za mě hodně slabé tři hvězdy, časem se možná uchýlím níže. Za mě 5/10 P.S. Florence Pugh překvapila se svou rolí, jedno z mála pozitiv :)