Čelisti (1975)

Tak se po letech Spielberg a jeho čelisti zakously i do Figuska a solidně si na něm pochutnaly. No pozor, vlastně naopak! To já si pochutnal na nich! Žraločí legenda i trio hlavních hrdinů/lovců nás stáhly pod hladinu moře, do kterýho by neměl odvahu skočit ani Chuck Norris... Film má tempo, akce obsahujou nemálo stop plný děsu a napětí a na sedmdesátejpátej rok, to je prostě unikátní dílo! Steven je po právu jeden z těch nejuznávanějších režisérů všech dob! 75%

Dým bramborové natě (1976)

Když jsem si dal ze zvědavosti Dým bramborové natě, tak nějak jsem si v duchu říkal, že už jdu cestou opravdovýho filmovýho gurmána, labužníka a fajnšmekra. Po dokoukání jsem usoudil, že to byla moje mylná domněnka, že na to prostě nemám... Nicméně pan Hrušínský je genialita sama o sobě a díky němu mají filmy tak vysokou kvalitu, jakou mají! 65%

Sigma stoletá (2020)

Je krásný dostat se v čase zpět do dob, kdy jsem jako svišť sbíral samolepky a kartičky českých fotbalistů, připomenout si spousty jmen a k tomu veškerý úspěchy právě převážně té party, která se mě klubala v devadesátkách z balíčků. Olomouc je nejen nádherný město, tradiční fotbalový, ale i ohromě sympatický! Úchvatný kolik legend a zajímavých talentů vyrostlo právě na Hané. Druhou ligu už jim určitě nikdy nepřeju... Brückner na hrad!!! 90%

Trhlina (2019)

Tak i naši braťa mezi sebou mají kouzelníky! Peter Bebjak nám vykouzlil malou slovenskou záhadu Blair Witch, zaklel nás v mrazivé temnotě, svedl do začarovanýho kruhu a ponořil do psychoúzkosti. Jo, za mě se mu to zadařilo a musím konstatovat, že ke čtvrté hvězdě mu dopomohl i výkon zmagořenýho Maštalíra. Za odvahu a chuť natočit něco netradičního, ode mě zasloužený ocenění. 75%

Bůh ti žehnej, Ozzy Osbourne (2011)

Velice povedenej životopisnej dokument velikána světa metalu a rocku! Je krásný poslouchat jak úžasně v každé větě s naprostou lehkostí opakuje slova FUCK a v každé druhé FUCKING BITCH. Navíc mě hodně zaujalo Ozzyho dětství včetně dospívání, kdy na všechno sral, byl rebel a k tomu čím se stal ho vlastně svedla veliká náhoda. A takový náhody jsou nejlepší! Nebýt jí, neměli by jsme tady Black Sabbathy a hlavně Ozze samotnýho! 75%

Žoldák: Legie zkázy (1998)

Tady Kurt všem dokazuje, že jeho herectví je na solidní úrovni, jelikož hraje převážně očima s kamenným vážným ksichtem. Ano, hlavní hrdina tohoto béčkovýho sci-fi nářezu, hrozně šetřil slova, zato vířil pěstma a utáhl to stylově a s přehledem! Válečník z vesmíru jak se patří a k němu neodolatelná Connie. Jako fanoušek akčních béček nemůžu dát míň než čtyři naducaný hvězdy! 75%

Hon na ponorku (1990)

V podvodním bitevním světě se najde málo kultovnějších bijáků, než je právě tahle Conneryho sovětská krasojízda! A samozřejmě vedle něj, je taky spousta kvality v obsazení posádek ponorek, potenciálního Baldwina a možná ten největší podíl nese skvělá režie neméně skvělýho McTiernana! Ono zrovna McTiernana, díky jeho velké aféře, která zmrazila jeho pokračování v kariéře rejži, je obrovská škoda, protože ten na co šáhl, to mělo parametry divů světa... I tak si jeho klenoty budu dál vychutnávat stejně jako tenhle Hon na ponorku! 80%

Patrola (2012)

Drsnej, syrovej a smutnej flák! Je krásný to souznení mezi hlavníma hrdinama příběhu! Opravdu dva borci, kamarádi, kolegové s přátelstvím na krev! Ayer to natočil kurva vyváženě, kdy tenhle osobní život Briana a Mika hodil do rovnováhy s jejich prací včetně boje proti zákeřnýmu gangu zmrdů! To, že se řítí tahle story pomalu, ale jistě k mrazivýmu konci, je víc než jasný od začátku. Vskutku reálně natočenej film, kterýmu dopomáhá i luxusní herectví Gyllenhaala a Peñi! 75%

Anakonda (1997)

Ale jo, s odstupem času přihazuju o hvězdu navíc, asi taky trochu skrz nostalgii. I když teda ten had v té době devadesátek nebyl ještě tak úplně top počítačově vymazlenej, kdy jednou je dlouhej, jak tejden před vejplatou, jindy zase stěží velikost užovky, tak to není zase takovej propadák, jak procenta naznačujou. Obsazení těžce béčkový, každopádně se anakondě nedivím, že šla po Jennifer, jelikož ta byla opravdu doslova k sežrání. 55%

Pošli to dál (2000)

Nápad, kterej si v hlávce vymyslil malej Osment byl, jak tady drtivá většina spolukomentátorů píše, parádní. Samozřejmě se to musí brát trochu s nadsázkou, pač kdyby to bylo tak jednoduchý, zoufalce, alkoholiky, bezdomovce i třeba politiky vytáhnout ze sraček, asi by bylo na světě krásně. Nedivím se, že moje manželka tenhle film miluje a řadí ho do své topky. Huntové to sekne a Spacey jako vždy bezchybnej. Doják to je teda velikej, místy až moc přitlačenej na pilu, i tak jde o kvalitní film! Jen ta koncovka, to snad nikdo nečekal a nechtěl... 75%