Na divoké vlně (2012)

Tohle byla vodní lahůdka, která mě dokázala vcucnout a dokonce postavila k těm borcům na prkno vedle nich. Sám příběh ve filmu, nejen kolem surfingu, je poutavej a baví. Butler má obrovskou výhodu, že je prostě charismatickej až do prdele a bijáky zvládá táhnout bez něčí pomoci. Ze závěru mám trochu husinu ještě teď, páč mě byla z těch studenejch vln zima i pod peřinou... Moc pěkný! 90%

Mládeži nepřístupno (2013)

Ou, tady se asi povedlo jen to, nacpat tolik známých ksichtů do těchto několika zhovadilejch slepenců, ale jak je kdo oslovil a zlomil, to netuším! Metrovej Butler, bradokulčák Jackman, čerstvej menzes na rozkroku textilu Grace Moretzové... Další úchylnosti a extrémy v zálibě fekálního sexíku. No mňamka. Mě se celkem líbila scénka s Halle Barry, ale nevím, zda to právě nebylo jen díky půvabu Halle Barry. 35%

Bohové Egypta (2016)

Fantasy souboj bohů Butlera a Costnera-Waldau dopadl obstojně. Slušně mezi něma pobíhal i Thwaites, kterej si čím dál víc říká o pozornost a dere se v solidním věku do řad lepších herců. Co mě trošku sráží dojmy, je digitální smršť, která není úplně vždycky plná kvality, naopak třeba Gerard se mi jako záporák zamlouval parádně! Nicméně jako akční pohádka je to velice příjemná záležitost. 60%

Výjimeční (2019)

Tak tu máme další dojáky jako Nedotknutelný a I dva jsou rodina. Tohle je zase jeden z těch filmů, ve kterých frantíci umí chodit. To brutální brnkání na city a pasáže plný dojmů, to je přesně jejich styl. Vincent Cassel zde předvádí svoje velký herectví, který dává srdcem a přitom velice skromně! I ostatní borci vedle něj jsou výkonama pořádně vysoko! Opravdu pěknej film o komplikovaných, nemocných, mladých lidech! 75%

Scoob! (2020)

Tak mě ukecala moje pětiletá dcérečka, ať se s ní podívám na novýho Scoobyho. Jako dítě mě kreslenej seroš docela bral, zfilmovanej už míň, ale animovanýmu celovečeráku jsem docela věřil. Já jsem na téhle partičce vždycky obdivoval, jak nám dokazovali to, že bubáci a strašidla prostě neexistujou a vždycky za tím je nějakej kokot v převleku. Začátek Scooba, kdy byli hlavní hrdinové ještě dítka, přesně ten náběh měl, ale tam to bohužel končí. Poslední dobou je nějako moc přesuperhrdinováno a bohužel se to nevyhlo ani Záhadám s.r.o.! Modrým Sokolem a mechanickým psem tuhle pohádku total zesrali! Za to nedám ani průměrnou známku. Ale jsem rád, že dceru to baví, té to hnusit určitě nebudu. 45%

Denní světlo (1996)

Jako kluk jsem pochopitelně skrz fůry bomba akčňáků Slyovi kariéry, Denní světlo házel do průměru jeho tvorby. Opět, jak často hlásím, jak zraju, přihlížím k provoňeným devadesátkám úplně jinak, kor když v tom hraje legenda našeho mládí! Unikátní je, že jsme prakticky dvě hodiny v jednom tunelu a pořád se něco děje! Stallone nám touto rolí dokázal, že si může v klidu stoupnout vedle Willise a zachraňovat s ním celej svět! 70%

Horizont události (1997)

Dneska je mysteriózních sci-fi kousků s tématem halucinace už povíc, nicméně Horizont události to v závěru dvacátýho století pěkně zostra načal. A za to si určitě právě zaslouží svojí známku zabalenou do červené barvy. Navíc obsazení na jedničku. Vždycky dobrák s vizáží hrozně hodnýho pána Sam Neill, nám ukázal i svojí temnou stránku, za kterou si možná mohl vyfasovat i zlatou sošku, páč ten výkon byl parádní. Film má luxusní mrazivou atmosféru a je vám opravdu těsno i v pohodlí domova před bednou. Takže pro legendu z vesmíru, čtyři povinný! 70%

Úsvit mrtvých (2004)

Úsvit mrtvých je klasa! Kdybych se měl bavit o nejlepších zombie hororech, vždycky bych ho vpálil na první flek. Už od začátku je to kurva akční děsivá jízda, která chytí a nepustí až do konce. Jo a když jsem u toho konce, tak je pecka, že na americkej film se nekoná naštěstí žádnej roztomilej happy end... 80%

Metro (2004)

Jeden z těch hororů mýho popubertálního dospívání, kdy nás zajímali nahý holky, lahváče a cigárka. Metro jako popkornovka docela v té době frčelo a určitě to bylo jedno z nejpromítaných dvd v mým útulným studentským bytečku... Můžu říct, že díky té době mám ten film docela rád! Strach, děsivou atmošku a napětí to obsahuje a o to v dobrým hororu jde přeci nejvíc. 60%

Bestiář (2007)

To český filmový období prvního desetiletí jednadvacátýho století, kdy se točily "pecky" na jedno brdo, o nešťastných láskách a ubrečenejch chudinkách, je snad už za námi. To jsou samý Krásky v nesnázích, Romány pro ženy atd... Do tohodle období skvěle zapadl i supr Bestiář s úlisným obsazením. Že i ten Roden se tak slizky svezl vedle slizáka Vašuta, to bych nečekal... Prostě je to krávovina, která může oslnit maximálně tak mladý láskou poblouzněný žáby, nebo starý zaprášený rakety. 35%