Dům u jezera (2006)

Sám od sebe bych si to nikdy nepustil a jedno vím jistě, tenhle film uvidím už jen ve chvíli, kdy budu zrovna přepínat ovladačem na jiný televizní kanál. Romantika není zrovna můj oblíbený žánr, ale vidět utrápenou Sandru Bullock je snad ještě horší, než vidět záznam z jednání poslanecké sněmovny.

The Boy (2016)

Celkem kvalitní duchařina, škoda jen, že se tvůrci ve scénáři dostali do slepé uličky a podle toho taky vypadal konec, kde se vše otočilo o 180°.

Čarodějnice (2015)

Tohle byl tak bizardní zážitek, že v podstatě ani nevím, co k tomu napsat. Ale vzhledem k tomu, že jsem skoro celou noc kvůli Witch nemohl spát, tak něco napsat musím. Určitě budou lidi, kterým to přijde jako úplný patok a budou to doslova proklínat, dají tomu odpad-2 hvězdy a pak bude ta druhá část, která to bude zvelebovat. Za mě to bylo víc než horor psycho-drama, ve kterém kdyby bylo trochu míň toho modlení, tedy trochu hodně míň, protože já se modlil, aby už se nikdo nemodlil, tak se jedná o skvělý počin. Přeci jen 100% filmu se točí kolem silně náboženské rodiny kolem roku 1620. Já říkám konečně, konečně je tu něco, co dokáže návodit silnou a velmi znepokojivou atmosféru i něčím jiným, než klasickými lekačkami. Každý kdo se do toho pustí, by měl vydržet až do konce. Rozjezd je za doprovodu neustálého modlení a odpuštění trochu pomalejší, paranoia se však v postupně rozkládající se rodině prohlubuje čím dál tim víc. Nemůžu říct, že by to bylo to, co jsem od toho čekal, ale bylo to jiný a tím to pro mě bylo asi zajímavý a hlavně dost nepříjemný pocitově. Jinak doporučuji přečíst koment od Politik, to je opravdový znalec a má už ohodnoceno 1970 filmů na ČSFD.

Patrola (2012)

Celkem drsný film, ze života policistů v ulicích Los Angeles, kde drogy jedou ve velkém, ale nejen to. Jake Gyllenhaal mi na toho policajta fakt sedí.

Dobrou, mámo (2014)

Něco mezi hororem a psychárnou. Hororové prvky zde nejsou příliš často, ale když už jsou, tak jsou celkem mrazivé a takové nepříjemné. Je to dost tichý snímek a dost často jsem měl pocit, že se tam vlastně vůbec nic neděje, ale ono vlastně ani není potřeba, tenhle film si to tak nějak sám celé vystupňuje, bez potřeby nějaké umělé akce, jenom proto, aby se něco dělo. Což je asi vlastně hlavní výhoda, není to klasická americká blbost, s jasným začátkem, středem a koncem, je to prostě jiný.

Funny Games USA (2007)

Na takových filmech mi vždy hrozně vadí ty absolutně nelogické postupy postav. S klidným svědomím mohu říct, že mě to až odpuzuje a film tak pro mě ztrácí význam. Vše co na něm bylo dobré, o co se celou dobu snažil, diskredituje. Proč proboha už na začátku, kdy v podstatě celá rodina (krom manžela, který dostal holí do nohy) mohla volně chodit po celém baráku, někdo nevzal nůž z kuchyně nebo něco...? Proč když jejich syn utekl, utekl přesně tam, kam logika velí, neutíkej! Posléze uteče i žena, a nechá se v noci, ve tmě!!! chytit. A ještě tak blbě, že utíká po silnici, hledá pomoc, před prvním projíždějícím autem se schová, druhé zastaví a tam jsou oni? No tak pardon, ale mohla utéct kamkoliv, kamkoliv. A tak bych mohl pokračovat dále. Jinak psychologický a mučící aspekt je zde výborný, perfektní je, s jakou noblesou a slušným chováním k tomu tyrani přistupují.

Deadpool (2016)

Tváří se to být hrozně vtipný, ale většinu času je to trapný humor, něco o koulích nacpaných v něčí držce. Děj úplně, ale úplně o ničem. Prvních 50 minut je to vlastně dějově o 3 minutový scéně někde na mostě. Zbytek je o Ryan Reynoldsovi, kterak si našel svojí kurvičku, jak píchali na tisíc způsobů a když už měl být konečně happy end, slavná svatba drsňáka s kurvičkou, tak Ryan dostal raka, a až pak teprve vznikl Deadpool. Před poslední půl hodinou filmu jsem to vypnul. Za prvé jsem věděl, co přesně a jak to bude probíhat a za druhé už mě to ani nezajímalo.

Země tygrů (1985)

Tahle videokazeta se mi snad ještě někdo válí doma. Krásný a profesionální dokument o tygrech v Indii.

OUTsideři (2014)

Na konci celkem emoční a psychická nálož. Na tohle se rozhodně stojí podívat. Doktorka celkem sympaťanda. Herecké výkony excelentní.

Husí kůže (2015)

Na Jumanji to nemá, i když je to hezký rodinný film, který rozhodně neurazí. Hlavně, mám rád Jack Blacka a ten je tady super.