Správní chlapi (2016)

Duo Russell Crowe a Ryan Gosling a celkem dobré hodnocení uživatelů byl ten důvod, proč jsem to stahoval. Ale asi jsem tu jediný, kdo se u této komedie nesmál. Jo, vlastně jednou, něco jako "CH-CH". Absolutně stupidní krimi zápletka, která mě vlastně na tom celém srala asi nejvíc, byla vážně jenom na obtíž a zbytečně zamotávala hlavu. Moje trpělivost nevydržela, někde po půlce vypnuto, možná to někdy dokoukám, ale spíše ne.

Očista: Volební rok (2016)

Nutno podotknout, že ani první dva díly mě nikterak neochromily, ale tento zdatně sekunduje dílu prvnímu. Hromada nelogičnosti a otravná senátorka, jejíž příběh mohl být jednoduše vyřešen. Stačilo se sebrat a odjet třeba na Aljašku a zavřít se přes noc do první kadibudky. Dále tu máme obrovského nýgu, který se bojí 15letý holčičky, co chce čokoládu. Bomba. Měli ji rovnou střelit do hlavy, když na ní mířili z baráku puškou, byl by klid.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Bohužel jsem byl doopravdy kousíček od vypnutí někdy v půlce filmu. Do té doby absolutně nezáživný, stereotypní, nudný. Tři lidi jsou v bunkru, venku se něco stalo, nikdo neví pořádně co. Chybělo mi něco, čeho bych se mohl chytnout, proč by mě to vlastně mělo bavit a zaujmout. To přišlo po 1h a 1/4, ale to už se všechno blížilo do finále. Za celkem dobrý konec a za Johna Goodmana 55%.

Planeta Země rok 2100 (2006) (TV film)

Znepokojivé, smutné a k zblití, lze ale říct, že právě teď žijeme ve zlatém věku? Na vrcholu moderní technologie, všechno je dostupné a....a žijeme. V roce 2100 bude určitě úplně jiná a zase modernější technologie, ale k čemu bude, když nebudete vy? Člověk si může říct, že i jeden z nejvýkonnějších počítačů světa se může zrovna v této prognóze splést, ale ono se bohužel již dnes ukázalo, že se neplete. Viz. cyklonické anomálie jižně od rovníku.

Život mezi vlnama (2009) (TV film)

Dokument popisující vliv elektromagnetického záření na nejen lidský organismus. Bohužel, jak je v tomto dokumentu samo uvedeno, těch studií je spoustu, a některé si objednali sami operátoři. Pokud tedy dokument chtěl ukázat, že se nedá ničemu věřit, tak se to povedlo, ale nějakou zásadní pravdu zde nečekejte.

The Vatican Tapes (2015)

Klasické posednutí démonem, které dostane ještě o level hlubší zápletku, neboť boj dobra se zlem nikdy nekončí. Jinak na horor velmi solidní herecké výkony. Za zmínku stojí Michael Peña, který zde hraje kněze a spíš takového čumila, moc toho za celou dobu nenamluví, avšak jeho přítomnost mi zcela stačila :)

Splice (2009)

Křížení člověka se zvířetem se maličko zvrhne. Hlavně po sexuální stránce :) Celý děj se opírá o vcelku sympatickou dvojici vědců, kteří se však na vědce chovají absolutně nelogicky a svým chováním porušují veškerá pravidla experimentovaní. Ale zvířátko je to pěkný.

Pád do tmy (2005)

Pro mě osobně jeden z nejlepších hororů a z jistých důvodů asi i trochu nadhodnocený. Někdo má strach z uzavřených prostor, někdo z výšek, někdo se bojí pavouků, mě děsí, že bychom někde daleko od civilizace zkoumali nový jeskynní systémy, v absolutní tmě, prolézali nějakou úzkou štěrbinou a já bych samozřejmě prolézal poslední a ve chvíli, kdy už jsou všichni na druhé straně a mám lézt já, se začne zamnou něco hýbat nebo uslyším nějaké zvuky, grrrrrbrrrrrrnéééé. Všeobecně tma není zrovna moje hobby :)

Pád do tmy 2 (2009)

Po prvním dílu, který byl fantastický počin, nemá 2. díl moc čím překvapit, každý už ví, co ve tmě čeká. Jedno se však Pádu do tmy nemůže upřít. Oproti jiným hororům se zde nenudíte ani minutu. Je to jízda prakticky od začátku do konce.