Saw 5 (2008)

Další rok, další Saw.. Další díl nejnatahovanější filmové série pokračuje v trendu předchozích filmů. Béčkový scénář, brutální, krvavé scény a špatní herci. Ale celkově to zas tak hrozný nebylo, díky krátké stopáži se to dalo vydržet až do konce..

Saw 4 (2007)

Proč? Tohle je prostě nekonečná série. No začnu popořadě. Začínalo to tou hezkou pitvou. Ta byla opravdu velmi realistická, včechny ty vnitřnosti a vůbec, no a co se během té pitvy nestalo, Jigsaw měl v žaludku kazetu. To bylo vážně dost ulítlé, pořád samé kazety, no co se dá dělat, ale myšlenka téhle zprávy byla jasná, bude to pokračovat snad na věky. Teď to byl Hoffman předtím Amanda, kdo dál, mohli si prostě vymyslet něco nového. Vím, že Jigsaw je velmi přesvědčivý, ale i tak si myslím, že je nesmysl, aby se z objetí pastí stali jeho pomocníci. Hoffman sice objetí nebyl, ale i tak nechápu proč mu jako pomáhal, to mu jako Jigsaw vymyl mozek? To vážně nevím, třeba se toho více dozvím v dalším díle. No po stránce dějové to bylo zase to samé. I když je to vlastně nové. Prostě nové zápletky na pozadí známých věcí. Tentokrát byl hlavní loutkou Lyriq Bent alias Riggs, ten se musel naučit chovat se s rozvahou. No po téhle stránce trochu divné. Je težké nepomoct lidem, když jim třeba stroj ztrhává vlasy od hlavy. Teď asi k hlavnímu lákadlu filmu a to k pastem. Rozhodně nejlepší byla hned ta první, jak měl jeden zašité oči a druhý pusu, nechápu jak to dokážou vymyslet, mě by to rozhodně nenapadlo. Já zas tak ty brutální pasti nemusím, ale tohle ještě šlo, naproti předchozímu dílu, který byl podle mě nejbrutálnější. Taky bych se rád vyjádřil k celé téhle sérii a to k pojmu horor, dit horor to v žádném případě není, je to prostě brutální thriller, trochu strašidelné jsou jenom ty únosy obětí. Jinak nelepší na tomhle díle byly rozhodně vzpomínky Jigsawa, konečně jsme se dozvěděli jak to vzniklo. Doufám, že i v dalším díle se toho ještě více vyjasní.

Saw 3 (2006)

Po vynikajícím prvním dílu a stále dobrém druhém dílu byl tohle příběhový odvárek, alespoň mám takový pocit... Pasti byly dobré, herci - až na Jigsawa samozřejmě - mi připadali poněkud horší. Příběh stejně tak, trochu jako nastavovaná kaše. Jinak řemeslně byl film opravdu dobrý, zvuk a kamera mají snad ještě vyšší důležitost než u předchozích dílů. No, určitě to může být pro někoho zajímavý film, i když mě nenadchnul tolik, jak jsem si představoval z titulku "budete omdlévat hrůzou".

Saw 2 (2005)

Znovu skvělý film. První díl byl hvězdný a asi se nikdy nepřekoná, ale tohle se také náramně povedlo. Námět tohoto filmu i celé série je velmi zajímavý, bylo dobře, že v tomto díle se více věnovali Jigsawovi, jeho příběh byl sice trochu divný, ale i tak velmi originální. Děj byl zase naprosto skvělý. Byl znovu velmi nepředvídatelný a to propojení z prvním dílem bylo pozoruhodné. Bylo velmi zajímavé zjistit, že se to odehrávalo ve stejném domě jako dříve. Jinak asi největší plus filmu je konec, opět mistrovsky provedený, už né tak působivý jako předtím, ale i tak jsem jenom zíral. Pak taky všechny ty pasti byly náramně efektní a v žádném případě bych nechtěl být v kůži obětí. Nicméně nápaditost při vymýšlení velmi obdivuji. Jsem zvědav jaké pasti vymyslí v příštích pokračováních. Doufám, že zase něco nového. Teď herci, ti byli vybráni skvěle. Všem hereckým výkonům jsem věřil, ať už šlo o vyvrhela nebo policistu. Asi nejlepší byla Shawnee Smith coby Amanda a její role taky, uvidíme jak si ona poradí s tímhle krvavým plánování, doufám, že bude stejně tak dobrá jako Jigsaw. Opravdu kultovní série, kterou mám v plánu zkouknout celou. Uvidí se jak dobré budou další díly. Dávám 93%. Jinak rozhodně doporučuju přečíst si zajímavosti. Je tam psáno, že každá past má nekrvavou cestu, no nevím, zatím jsem se o žádné jiné kromě toho klíče na té skleněné krychli nedoslechl a už vůbec žádnou jinou nenašel.

TRON: Legacy 3D (2010)

Naprosto vtahující úžasný vizuál podkreslený úžasnou hudbou, těmhle dvou věcem se nedá naprosto nic vytknout. Ovšem dějová linie a 3D efekt to mě docela dost zklamalo. Zase ačkoliv má film 2 hodiny, nemůžu říct, že jsem se nudil neboť stále ve mě dřímalo očekávání nějakého náhlého zvratu. Takže podtrženo sečteno jedničku to rozhodně nepřekonalo.

Saw: Hra o přežití (2004)

Neubráním se tomu, abych po dlouhé době dal dalších 100%. Jinak to nejde, je to naprosto famózní film, který mě hodně, hodně zaujmul. Brilantnější dílo jsem asi neviděl. Vše je skvěle proplánované, do nejmenších detailů vymyšlené. Začnu od začátku. Hned po prvních minutách je jasné, že tohle není pro slabší povahy. Film má skvělou, i když velmi deprimující atmosféru, která je s přibývající dobou čím dál tím zajímavější. Na filmu nejvíce oceňuji především námět, je naprosto geniální, opravdu jeden z nejlepších příběhů, které jsem kdy viděl a zadruhé děj, ten je neuvěřitelně nepředvídatelný, ale i přesto skvěle přehledný v ději se vůbec neztrácíte a o průběhu máte skvělý přehled. Takovéhle filmy miluju, jak to skončí se totiž dozvíte až v úplném závěr, není to prostě tak, že hned od začátku někoho pronásledují a na závěr ho zabijí a to je konec. Tenhle film tak vybočuje z řad normálních filmů do řad absolutní elity. U tohohle filmu, stejně jako u Pána prstenů nemá cenu šetřit superlativy, jinak bych tu myšlenku nevyjádřil. Pak také herecké obsazení, vůbec jsem netušil, že tam bude hrát tolik mě známých herců, no znal jsem sice jenom 2, ale i tak. Zaprvé Michael Emerson, který se u mě proslavil díky seriálu LOST, se mi ohromě líbil, ta jeho role byla parádní, celou dobu si myslíte, že je hlavní padouch on a pak se na konec ukáže, že je... (nebudu prozrazovat). Každopádně to zahrál velmi důvěryhodně. Ale největší hvězdy jsou bez pochyby Leigh Whannell a Cary Elwes, jejich emocím jsem bez výhrady věřil a to jak si nakonec uřízl tu nohu, no úchvatné. Rovněž velmi obdivuji, že film lidi nutí zamyslet se nad sebou, je to o tom abychom se chovali slušně a náhodu se taky neocitli v nějaké té pasti, prostě o psychice, když se člověk do tohohle filmu pořádně vžije, tak ho to nepustí, celý film neuvěřitelně prožívá a bude o tom uvažovat ještě pár dnů, viz. já. Když jsem se o tamhle mistrovském díle poprvé dozvěděl, tak mi říkali, že je to neuvěřitelně brutální, já jsem byl rád, že brutalitu odsunuli do pozadí, pouze dokreslovala atmosféru a celkový pocit z filmu, hlavní prostor naštěstí nechali lidským pochodům. Je velmi zajímavé sledovat, jak se člověk zachová při různých situacích. No jen musím dodat, že se opravdu hodně těším na další díly. Jen dobře, že jsou ještě 4, také mi říkali, že tyhle následující jsou mnohem brutálnější, no uvidí se. Doufám, že si to moc nezkazí a že rozebrání příběhu Jigsawa bude stejně poutavé jako tohle všechno.

Matrix (1999)

Naprosto úžasný film. Má skvělou technickou stránku. K té se nic jiného napsat nedá, protože Matrix je sám o sobě pojmem. Herci hrají velmi dobře. A samozřejmě originální přiběh. Člověka donutí se alespoň na chvíli zamyslet.

Zelená míle (1999)

Absolutní skvost historie světové kinematografie!!! Michael Clarke Duncan měl trošku smůlu, že byl tento film natočen v silném roce, pokud by se tak nestalo, tak má Oscara naprosto suverénního. Rozhodně skvělé výkony podávali i Tom Hanks, David Morse, Harry Dean Stanton, Sam Rockwell i Doug Hutchison. Velmi mě však zaujal Eduard De La Croix v podání Michaela Jetera (ať je mu země lehká). Nutno podotknout, že je to asi jediný film, co mě dokázal rozplakat.

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Perfektní zpracování rychlých šípů a výborní herci. Seriál je bezkonkurenční a jsem rád, že se do něj Hynek Bočan pustil.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Skvělé strašidelné příběhy a dobrý vypravěč. Po některých dílech jsem se opravdu bál jenomže seriál podezřívám, že pravdu a fikci přehazuje. To co je reálné je fikce, a to co je nesmysl je pravda. Seriál je ale jinak dokonalý, a proto dávám čtyři hvězdičky.