Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Pro mě nejslabší ze všech tří původních Indiana Jonesů. Ani vlastně moc nevím proč. Akce je dost, některé scény jsou už klasika a ani zápletka není úplně blbá, ale prostě mě to nějak nechytlo. Plus místy poněkud trapné dialogy. Ale pořád jde o hodně kvalitní dobrodružnou komedii. 7/10

Ant-Man (2015)

Asi ve všech ohledech nejlepší film z marvelovského univerza, co jsem zatím viděl. Oproti všem těm Avangerům a Iron manům je Ant-man vtipnější, nebere se tak strašně vážně, hlavní hrdina je zdaleka nejsympatičtější, zkrátka všechno pro mě funguje podstatně lépe. Takhle nějak si představuji komiks převedený na plátno. 8/10

Barbarella (1968)

Herecky spíše průměr plný klišovitě zahraných postav, tempo a atmosféra pokulhávají, děj je jednoduchý a bez špetky originality, ale tohle všechno naprosto přebíjí geniální nápaditost v detailech, na svou dobu strhující vizuál a nevnucující se vtip. Celkově je to vlastně spíš přehlídka jednotlivých nápadů, kostýmů, situací a erotických náznaků. A Jane Fondové, bez níž by celý film byl sotva poloviční. 8/10

Jurský svět (2015)

Důstojný následovník devadesátkových dílů. Obzvláště rád jsem, že je to celé pojmuto jako pokračování a ne jako nějaký remake, restart nebo spin-off, jak je v poslední době zvykem. Nutit diváky, co viděli předchozí filmy, aby zapomněli, co v nich bylo, mi vždycky připadá neskutečně bezohledné. Tady všechno pěkně navazuje, víceméně to dává smysl, a i když atmosféra už není tak komorní jako za Johna Hammonda, pořád se na to dá koukat. Nostalgická pokývnutí k prvnímu dílu potěšila, většina hlavních hrdinů je buď sympatická nebo mi alespoň nevadí a děj je sice jednodušší, ale to k letnímu blockbusteru tak nějak patří. Už to sice není takové nadšení, jako když mi bylo osm, ale pořád hodně dobrý. 8/10

Osudový dotek 2 (2006)

Zcela průměrný a zbytečný film. Oproti jedničce nepřináší vůbec nic nového, snad až na poněkud zmatenou či spíše neexistující logiku světa. Oproti trojce zase absentuje jakoukoliv atmosférou, akcí, vlastně čímkoliv, čím by mě udržel u monitoru. Jediným pozitivem tak zůstává řemeslně celkem dobře odvedená filmařská práce. Ale bez nápadů to nestačí aní na ty tři hvězdy. 4/10

Kingsman: Tajná služba (2014)

James Bond meets Harry Potter. A docela se to dá. Akce odsejpá, vykrádačky bondovek jsou přiznaný, vtipy občas i vtipný, ačkoliv občas je ta snaha hlavně bavit na mě trochu příliš - až už nebaví. Hlavní devizou je ale Jacksonův padouch, bez něj by tohle byl spíš další Austin Powers. 8/10

The Butterfly Effect 3: Revelations (2009)

Třetí velmi volné pokračování jdoucí ve šlépějích předchozích dvou filmů. A postavy se stále nejsou schopny poučit, že do minulosti se prostě nezasahuje. Kupodivu mě to ale do třetice bavilo snad ještě víc než jednička. Oproti ní zde přibylo thrillerovitosti a hlavní hrdina je podstatně sympatičtější než Ashton Kutcher. Kriminálnější zápletka je sice možná trochu jednodušší a děravější, ale pořád lepší než u dvojky a celkem rychle utíká. A konec byl sice zpola očekávaným, ale přesto příjemným zvratem. Nemůžu tedy s čistým svědomím hodnotit hůř než jedničku, která mě zase tak moc neuchvátila. 7/10

Řezník (2006)

Ronald Reagan chodí se sekyrou po lese a vraždí zfetovaný hipíky. Už tohle mi brání dát horší než průměrné hodnocení. Tohle je totiž zčásti absurdní psychedelická jízda a zčásti parodie na všechny ty Pátky třináctýho a Michaely Mayerse, všechno splácané dohromady v edwoodovském stylu. Čert vem zápletku vycucanou z prstu, neexistující atmosféru, mizerné herecké výkony (s čestnou výjimkou Thomase Jana), nedotažené motivace postav a pokus o politický komentář na úrovni žáka zvláštní školy. Tenhle film je o zábavě. O zábavě jak diváků, tak tvůrců samotných. A já se bavil královsky. 8/10

Osudový dotek (2004)

Klasická časovka s paralelními vesmíry, u které už tak někde v půlce tušíte, jak to nakonec musí dopadnout. I přes tenhle nedostatek originality je však scénář dobře napsaný a hlavně je to celé výborně natočené, byť na mě poněkud příliš "rodinně". Jedinou skutečnou vadou na kráse tak zůstává samotný hlavní hrdina, který na mě působí jako nesnesitelný packal a dělá místy z potenciálního thrilleru spíše sci-fi komedii. 7/10

Převtělení (2005)

Nakonec to nebylo tak zlý. Shimizu na nic nečeká a doslova od prvních minut zařazuje jednu lekačku za druhou a nezapomíná ani budovat atmosféru. Sice tím trochu trpí možnost zorientovat se v postavách, ději a vůbec v tom, co je co, a moc nepomáhá ani několik zdánlivě zcela oddělených vyprávěcích linií, ale postupně se všechno na konci pěkně spojí a zapadne do sebe ve vypjatém a nakonec i celkem překvapivém finále. Takový nářez jako Nenávist to sice není a film působí dojmem, že se na něm podepsal také nedostatečný rozpočet, ale na slušný průměr to stačí. 6/10