Rod Draka - Zelená rada (2022) (epizoda)

// Nemám tady Aryu, takže si ten kill list musím začít psát sám: Ser Criston Cole. Sir Cristone Cole podruhé. Ser Fucking Criston Cole potřetí, jenom abychom se ujistili, že je fakt mrtvej. Otto Hightower. Aegon Targaryen (ten, no však víte kterej) a Larys Strong. Krucinál, Martin fakt umí psát prvotřídní šmejdy, a House of the Dragon díky tady těm pomalým epizodám, kdy mi ke konci pokaždé hrozí zástava srdce, atakuje seriál roku. Další desítková epizoda, tak snad finále nezklame.

Půlnoční klub (2022) (seriál)

// Za Flanagana bych dal ruku do ohně, ale tohle mi krutě nesedlo. V podstatě jsem to vypnul v půlce druhé epizody a už se nebudu vracet. Není to vyloženě špatný, jen mě to absolutně míjí. Příští rok si snad spravím chuť s The Fall of the House of Usher.

Pán prstenů: Prsteny moci - Série 1 (2022) (série)

// Poslední díl velkej dojáček, až jsem měl chuť dát pět, ale první půlka a především odhalení čaroděje mi na jazyku zanechalo až příliš velkou pachuť. K celé řadě asi tolik: Vizuální epičnost a dialogová lyričnost Středozemě se tu neustále mísí s plochostí postav i zápletek a měřítkem, které je místy až šokujícím způsobem miniaturní. Což je u takového díla trochu problém, ještě navíc znásobený faktem, že tvůrci měli prakticky neomezený rozpočet. Těžko říct, do jaké míry to je způsobeno absencí práv, talentu za kamerou, nebo jen nápaditosti, rozhodně je to ale znát. Přesto se povedlo na konci završit mnohé linky daleko lépe, než bych čekal, a finále 1. série tak působí jako opravdové finále. Navíc nemůžu říct, že bych se prostě povětšinu série nebavil. Chybami se zkrátka člověk učí, tak snad si z první řady odnesli všichni co nejvíc, a za pár let dorazí o řád lepší pokračování. Věřit můžu, ne? 6,5/10

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička (2022) (seriál)

// Comfort Marvel TV a po vánoční komedii s Hawkeyem druhá nejvtipnější MCU věc. Sedlo mi to, i když to bylo místama trapný a blbý. Nebo možná právě proto? 7/10

Gangs of London - Season 1 (2020) (série)

// Surový, nekompromisní a hodně, hodně krvavý. Přesto jsem se nemohl zbavit pocitu, že tomu po vynikající první polovině v závěru došla trochu šťáva a děj se zbytečně zamotal směry, bez kterých by se to klidně obešlo. Přesto velká parádička a jestli to Evanse posune v hollywoodském potravinovém řetězci dál, tak prosím, jen tak dál. 8/10

Andor - Oko (2022) (epizoda)

// Nejzbytečnější Star Wars seriál je zároveň ten nejfunkčnější a nejblíž tomu, o co se roky snažil Lucas, akorát v žánru, kterej doteď nikdo nezkoušel. Prosím, PROSÍM ať si tohle v Lucasfilmu někdo uvědomí, a do budoucna se vynasnaží ten vesmír rozšiřovat tímhle směrem, a ne břečkama typu Boba Fett nebo Epizoda IX. Fakt to není tak těžký.

Gangs of London - Episode 4 (2020) (epizoda)

// Holy. Fucking. Shit. Nejen hektická akce à la The Raid, famózní spád a zatím skvělý scénář, ale teď už i lahůdkové finále s jedním dlouhým záběrem vymazleným až na půdu. Musel jsem si to pustit třikrát. Corin Hardy na pána a Gareth Evans má moji omluvu, že jsem tuhle pecku dva roky odkládal. Give me mooooore.

Rod Draka - Pán přílivů (2022) (epizoda)

// Nejdojemnější scéna v historii Hry o trůny? Možná dokonce dvě? Djawadi zase kraloval, teda nejen on, no.

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

// Michael Giacchino, můj nejoblíbenější skladatel, a teď i tvůrce marvelovek? Na to je asi ještě brzo, jestli ale jeho debut povede k něčemu většímu, budu jedině rád. Za hodinu mi zvládl představit nové zajímavé postavy, neotřelým, ale příjemným způsobem rozšířit mnohožánrovost MCU, a ještě k tomu složit parádní hudební doprovod. Bernal super, Teda chci hned domů, největší radost mám ale z Laury Donnelly, do které jsem od The Nevers regulérně zabouchnutej a její Elsa to jenom podtrhla. Po filmovém přešlapování na místě a nevyrovnaných kvalitách na seriálové frontě si Marvel zase jednou připisuje skvělou trefu. 8/10

Breaking (2022)

// Další z těch filmů, které doplatily na to, že jsou adaptací skutečného příběhu, jenž se hodil víc do novinového titulku spíš než před kameru. Boyega skvělej, ale s tímhle scénářem toho fakt nešlo moc udělat. 5/10