Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Krimi
  • Animovaný

Zajímavosti k filmům (6)

The Batman

The Batman (2022)

Vůbec poprvé na filmovém plátně vidíme představitele Batmana nosit černý oční make-up na tváři i bez masky. Pod maskou ho doteď měli všichni s výjimkou Adama Westa.

The Batman

The Batman (2022)

Děj filmu se odehrává během druhého roku Batmanova působení.

Lví král

Lví král (2019)

Hyena Azizi je ve filmu mírně pomatená. Slovo Azizi totiž znamená ve svahilštině „měsíční svit“, který je často spojován s duševními nemocemi. Hyenu ve filmu hraje herec Eric André, jehož svérázný choromyslný styl humoru k postavě sedí perfektně.

Lví král

Lví král (2019)

Scarova píseň „Be Prepared“ byla z filmu původně vyškrtnuta, protože se zástupci studia Disney obávali kontroverze vyvolané tím, že je píseň založena na nacistickém propagandistickém snímku Triumf vůle (1935). Představitel Scara Chiwetel Ejiofor navíc neměl ke zpěvu vhodný hlas. Po kritice ze strany fanoušků a filmových publicistů se ale studio rozhodlo ikonickou píseň do filmu vrátit.

Sebevražedný oddíl

Sebevražedný oddíl (2016)

Tu stejnou baseballovou pálku, kterou ve filmu používá postava Harley Quinn (Margot Robbie), darovalo studio Warner Bros Kevinu Smithovi za moderování speciálu zvaného Dawn of Justice, který vůbec poprvé představil všechny budoucí hrdiny filmového DC univerza. Kevin Smith později pálku daroval své dceři, pojmenované právě po slavné komiksové postavě, Harley Quinn Smith.

Reklama

Ovládací panel
97. nej uživatel Česko
220 bodů

Reklama

Reklama