John Oliver: Co týden dal a vzal (2014) (pořad)

// Hands down nejzábavnější TV host, kterého televize aktuálně nabízí. John Oliver si nebere žádné servítky a říká věci ne tak, jak jsou, ale jak by měly být, což je přesně důvod, proč mě tak baví. Jen tak dál, HBO.

Pád Londýna (2016)

// Holy shit tentokrát střída bloody hell, nicméně tím ty rozdíly asi tak končí. Pokračování Pádu Bílého domu je stejně tupé, jako jeho předchůdce, na rozdíl od něj se mu ale díkybohu daří nezabíhat tak příliš do těch nudných keců okolo, většinu stopáže tak tvoří jenom nasraný Butler, efektivně zneškodňující desítky teroristů skrze celý Londýn a to až do celkem nabitého finále, ve kterém potěší nejen poměrně lahodná akční sekvence na jeden záběr (jako něco z Call of Duty), ale i jedna, či dvě lepší hlášky. Jako celek je to ovšem pořád bída, která sice ani nemá ambice být něčím víc, ale o to spíš mě mrzí, že k ní nemám žádnou alternativu. Seriózní pohled na státní bezpečnost, dejme tomu třeba Francie, by mě totiž zajímal daleko víc, jak pokračování téhle rádoby drsné chlapské série bez hlavy a paty. A hlavní roli bych z fleku dal Charlotte Riley, kterou po dvou filmech začínám naprosto nepokrytě milovat. London Has Fallen - 5/10

Do posledního dechu (2016)

// Ten film je hodně jako jeho hl. ženská představitelka. Snaží se, používá hodně make-upu, občas se usměje, aby zakryla ty její nafouknuté tváře, ale ve finále je prostě pořád strašně škaredá. 4/10

Top Gear: Bolivia Special (2009) (pořad)

// Chudák Hammond, tentokrát jsem s ním fakt soucítil. Shit. Rainforest. 9/10

Top Gear: Patagonský speciál (2014) (pořad)

// Doslova ty nejzábavnější dvě hodiny sledování tří idiotů v autě, jaké jsem kdy zažil. A k tomu hodně drsný konec, podtrhující nepovedenou cestu. This is television, people! 10/10

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

// Gangsterka, která se snažila být stylová i osudová, vtipná i vážná a nakonec akční i komorní. Výsledkem je tak trochu mišmaš, který sice dává smysl, ale to jen proto, že je to jedno velké klišé, má pár lepších momentů, ale v hlavě je příliš dlouho neudržím a v žádném případě nebudu mít v životě důvod, si tohle pustit znova. Takže za Ryana a Emmu a celkem povedené retro je to nakonec za 6/10.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

// Parádní, plnohodnotný žánrový film, se skvělou Elizabeth Winstead McClane a vynikajícím Goodmanem. Jmenovat se to 6 Die Hard Lane a místo závěrečných deseti minut s... vy víte kým, tam přijet tatínek John, tak sázím plnou palbu. Takhle možná trochu zbytečné provázání s jiným filmem, každopádně však hodné závěrčné hlášky "Fuck.", která zážitek akorát umocnila. Tak či tak, výborná záležitost. 8/10 edit: postupem času ten film v hlavě spíš zraje, než aby pomalu mizel. Zvedám na 9* a těším se na další shlédnutí.

Fuckkkyouuu (2015)

// Vynikající forma, hodně expresivní, jenom ten děj, resp. filozofie za tím, co se během těch osmi minut ve snímku odehrává už u mě malinko haproval. Chápu tu potřebu být za každou cenu zajímavý, jiný, trefit se do té netrefitelné artové vlny, ale nebaštím to. Takže za hezký obrázky 5/10. Název mimochodem mluví za vše. Tvůrci jenom provokují, blafují, v rukou ale žádná opravdová esa nemají.

A Reasonable Request (2015)

// Mít to nějakou reasonable pointu, možná bych to i pochválil. Takhle ale hodně nedotažený scénář, který by sice očividně rád šokoval, to by to ale museli hrát na základních školách, kde se (asi) podobné ptákoviny vymýšlejí. Dospělí lidé takhle prostě neuvažují.