Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

// Snyderovo pochmurné divadlo šílenství. Dějový mohykán, kterým DC vyslalo Marvelu jasnou zprávu: "Zvládnem co vy a líp. Během dvou filmů jsme dohnali celé vaše univerzum, s větší věrností ke komiksům, bez family-friendly hávu a s výrazně zásadnějšími dějovými twisty, než jaké vy kopírujete už desátým filmem. Takže fuck off a bacha na nás. P.S.: Batfleck rules. A mně nezbývá než přidat nadšeně svůj podpis, políbit obálku a začít se těšit na další nášup. Subjektivně: Batman v Superman: Dawn of Justice - 10/10. Objektivně: 8-9/10, protože to má skoro tři hodiny a tíha studiových ambicí tomu občas láme záda. Já ale rozhodně nebudu ten, kdo si ještě kopne. Role soudců, porot a popravčích letos převzali jiní.

Daredevil - Season 2 (2016) (série)

// KarelR je rychlík, ale dojel jsem těsně za ním a tak ho můžu víceméně s klidem podepsat. Drew Goddard opravdu udělal pro Daredevila to samé, co Chris Nolan pro Batmana a druhá série je prvotřídní komiksovou prací po všech stránkách. Postavy jsou plnokrevné, staráte se o ně, mají komplexní vývoj po celou sérii, zápletka se košatí, špičkové akční scény nikdy nekončí a rámování spolu s obrazovou kompozicí snad nikdy nebylo lepší. Po formální stránce naprostá nádhera. Příběh sice někdy během třetí čtvrtiny ztratí na chvíli tempo, ale ve finále ho opět nabere a nakonec tak nevadí ani slabší návrat jedné z ústředních postav, dokonce nevadí ani opakující se kulisy toho malého světa, kterým Hell's Kitchen bezpochyby je, ve finále to všechno stojí za to. Výsledek se musí zažít, osobně bych ho srovnal dejme tomu třeba s takovým koncem vašeho oblíbeného porna, ale to ať si každý rozhodne sám. Důležité je, že to klaplo. Druhá série potvrdila, o čem jsem byl víceméně přesvědčený už po té první - a totiž, že Marvel Cinematic Universe pod Netflixem žije svým vlastním životem a hořká pravda je, že ten je díky Daredevilovi SAKRA moc zajímavější, než ten který nám servíruje jeho aktuální filmová odnož. 10/10

Humr (2015)

// přesně můj typ humra. 8/10

Na dostřel (1993)

// Devadesátky = když měl Bruce Willis ještě vlasy, Sarah Jessica Parker nevypadala jako kůň, hlášky se psaly samy, záporáci byli správně odporní a zápletky z 90% nemusely dávat smysl, protože všichni stejnak byli sjetí až na půdu takže jim to bylo jednoduše fuk. A zatímco na mě tenhle mix v drtivé většině případů fungoval, tady je to z nějakého důvodu všechno jaksi na špatném místě. Škoda, zároveň však nic nového. 6/10

Noc v New Yorku (2014)

// Kapitán Trumpeta a She's Out of My League (still hurts...) spolu náhodou stráví jednu noc ve městě, které nikdy nespí, přitom postupně rozkryjí svou romantickou minulost, odhalí svoje slabiny, utěší se a nakonec se zase v tom nejlepším rozejdou. Nebo v tom nejhorším? "Je na čase dospět. Být okay s tím, že nejsem okay." 8/10

Love (2016) (seriál)

// Po třech dílech: Gillian Jacobs je sexy a postava nesympatického Paula Rusta odmítne trojku, kdyby se to jmenovalo Love/Hate, možná by lidé trochu pozměnili svá očekávání.

Expanze (2015) (seriál)

// Překvapivě svěží a rozmáchlé vesmírné béčko plné kvalitně napsaných postav, silného příběhu v pozadí (předloha je dle všeho výborná), ale zároveň taky nevyhnutelně průměrného CGI s minimálním počtem "wow" momentů a pekelně nezvládnutým koncem. Nejvíc tomu paradoxně škodí ta snaha být něco víc, než jen béčko... protože kdyby se na to tvůrci raději vykašlali a servírovali divákům víc akce, hodnotil bych nejspíš o dost výše. Takhle slušných 7/10 a doporučení pro všechny milovníky sci-fi. P.S. ignorujte fakt, že je to od SyFy. Na tomhle si fakt někdo dal záležet.

99 domovů (2014)

// Exekuce: It's all fun and games until someone pulls out a gun and starts shooting. 70%, jinak Michael Shannon a Andrew Garfield jsou strašně nedocenění herci.

Domek z karet - Série 4 (2016) (série)

// "War. Fear. Brutal. Total. I'm done trying to win over people's hearts. Let's attack their hearts. We can work with fear. Yes we can." Jo. Čtvrtá série se s tím příliš nesere a naděluje jednu z nejzajímavějších zápletek doposud, ve které se závodí s časem, lidé umírají, lidé se vzájemně oddalují a zase přibližují, přátelé podrážějí a pravda se neúprosně dere na povrch. Stihne to dřív, než národ zachvátí chaos? A záleží na tom vůbec, když fanoušci dostali vše, po čem jejich srdce toužilo? To už si rozhodněte sami, za mě letos jasných 9/10 a kvalitou těsně v závěsu za první geniálně nedostižitelnou sérií.