Sedm statečných (1960)

// Nejpohodovější western široko daleko, kdo nevěří - ať tasí!

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

// Film, který je mi nekonečnou inspirací a zároveň konečnou výzvou. Kdybych osobně někdy něco takového napsal, asi bych mohl hned nato umřít. Tímhle bych to prostě dokázal, tady je autorskej strop a dál vlak nejede, sorry, ale prostě ne.

Okno do dvora (1954)

// To jsem si zase jednou málem nervozitou uhryzal prsty!)) Grace Kelly byla opravdu nádherná a božská to žena, její něžné polibky musely pana Stewarta přivádět do extází a ještě dál. Ale hlavní tu byla ta baletka z okna naproti! A hned po ní ten chladnokrevnej řezník z bytu odvedle. Nebo ne? Třeba se to Jeffovi celé jen zdálo, 6 týdnů v kuse zírat z okna.. to s člověkem může nemile zamávat. No, nebudu spoilerovat - ať se každý sám přesvědčí, jak to vlastně bylo. Já musím zase jednou tleskat ale tentokrát už se nedivím, Hitchcock doteď nezklamal a já už nevěřím, že se to někdy změní. Rear Window - 100%

Cizinci ve vlaku (1951)

// Alfred Hitchcock natočil tenisový zápas, ve kterém jeden z hráčů hraje doslova jako o život, v rámci mistrovi tvorby je to ale furt spíš druhořadý noir s pochybnou zápletkou. 7/10

Na opuštěném místě (1950)

// Zdrcující anti-romantický film s vynikajícím Humphrey Bogartem. V podstatě se jedná o ten nejčernější možný scénář vztahu mezi spisovatelem a jeho osudovou ženou, takže tu nechybí násilí, paranoia, ani gradující napětí (nebo už spíš vypětí?) až do samotného konce, protože pochyby o nevinně hlavního hrdiny se derou ven s každou další minutou. Na Valentýna jako dělané. 10/10 "Why can't he be like other people?" "Like other people - would you have liked him?"

Casablanca (1942)

// Ano, takhle prostě ANO. 10/10