Železná lady (2011)

Kvalitní zpracování parádního tématu s ještě parádnější Meryl Streep. Nevěřil jsem, že mě tento film nadchne, ale zase to dokázal (aspoň, že tak). Musím přiznat, že si i tento film zasloužil více Oskarů, rozhodně byla kvalitní kamera, skvělý režisér, perfektní atmosféra polo-pochmurné doby. Taky jsem se zarazil u toho, že to pojednávalo o dnešním období, což bylo milé překvapení. Krásný životopisný film.

Život po životě (2010)

Další parádně odrežírovaný kousek od Eastwooda. V jeho filmech je vždy něco vnitřního a tohle je naprosto parádní. Nevěřil jsem, že to zvládně, když je to hlavně o nějakých nadpřirozených schopnostech, ale opravdu jsem se bavil.

Válka Bohů (2011)

Další z mnoha filmů, od kterých jsem očekával tak strašně moc, že se mi vůbec, ale vůbec nelíbili.Čekal jsem o hodně více akce a ne jen pár bojů, které mě opravdu nedokázali nadchnout. Také mě zklamalo prostředí, ve kterém se natáčelo. Kdyby to bylo více barevné a né jen samá tam, bylo by to rozhodně lepší. To je lehký, když se napíše od tvůrců 300, ale taky musí naplnit ten potenciál, který si vytvořili v tomto filmu. Bohužel zklamán jsem.

Šarlatové písmeno (1995)

Už jenom první slova filmu: ,,Volně podle románu" mě zamrazili v zádech. To už jsem si raději přečetl tu knížku, než sledoval tento film, který, jak jinak, musel skončit dobře, jinak by to přeci nešlo!

Rudý baron (2008)

Poměrně příjemný film, který má jednu specifickou vlastnost a to, že pojednává o hrdinech nacistického Německa, tedy hlavní hrdinové jsou v podstatě záporné postavy. Některé pasáže filmu byli velice nudné, ale opravdu dokonale zvládli letecké scény, které byli naprosto povedené.

Úplné zatmění (1995)

Tento film je, podle mého názoru, pro složitější diváky. Takovýchto filmů se totiž nevídá mnoho. Je pravda, že vždycky jsou filmy, které se zabývají nesmrtelnou láskou mezi mužem a ženou, ale film o lásce mezi mužem a mužem? Na tohle podle mě svět filmografie není ještě zcela připraven (v době natáčení rozhodně nebyl), ale časem si tato díla rozhodně budou získávat své diváky (tedy hlavně ženského pohlaví). Ale pro mě to nebylo poprvé, co jsem se setkal s tímto typem filmu. Třeba taková Zkrocená hora je o podobném ději (nebo podobné problematice?) a přeci se mi zdaleka více líbil, než tento snímek, který je navíc pořízen podle skutečné události.

Nedotknutelní (2011)

Nelze vyjádřit slovy. Síla filmu je na tak obrovské úrovni, že nelze popsat! Člověk viděl už tolik dobrý a kvalitních filmů, ale pokud neviděl tento, tak přišel o asi jeden z největších zážitků (u mě to tak bylo. Hudba, herci, prostředí, téma, děj, prostě fantazie, opravdu to nelze ani popsat.

Kazatel (2011)

Ip řes míru špatných recenzí se Kazatel hodně povedl. Paul Bettany to prostě zahrál parádně a i dokonce Karl Urban. Filmy jako tyto prostě žeru, tak jsem víc než spokojen.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

"Pokračování" Hulka bylo rozhodně lepší než předešlý film. Edward Norton do toho dává více citu než Eric Bana a ve filmu se to moc dobře odráží. Vizuální efekty konečně dosáhly pravé a mnou očekávané úrovně. Nemůžu říct, že bych se nudil, ale nebyl to stále tak velký nářez, jak jsem očekával, ale jak říkám, nenudil jsem se.

Hulk (2003)

Příliš dlouhý děj a strašně moc rozpatlaný a rozpitvaný dopodrobna, až mě to ke konci začalo nudit. Grafická animace také nebyla nijak oslnivá, a to to vzniklo v době, kdy byla rozhodně lepší. Jediný pořádný herec zde opět Eric Bana, jinak žádná sláva pane Lee. Bohužel jsem byl tedy zklamán, asi jediné, co mě potěšilo, byla docela povedená Elfmanova hudba.