Vánoční koleda (2009)

Atmosféra v úvodní třetině výborná, ale jakmile přijde ten plápolající duch, film se zvrhne v dvourozměrnou estrádovitou záležitost. Carrey "hraje" skvěle, ale jeho náhlá změna povahy v závěru nedávala moc smysl.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Hodně mi to připomíná seriál Psych, akorát je v tom víc romantického jiskření a je to míň "silly". Každopádně chemie mezi hlavními protagonisty je v obou seriálech na jedničku. Akorát bych Castlovi vytkl mdlé vedlejší postavy z policejní stanice. Matka a dcera jsou naopak velice fajn.

Odbor městské zeleně (2009) (seriál)

Seriál od tvůrců americké The Office. Bohužel stejně jako The Office trpí syndromem "slabé první sezóny". Pokud vás seriál nepřesvědčil během první řady a jeho sledování jste vzdali, udělali jste velikou chybu. Druhá sezóna je o řád lepší (soudě podle prvních čtyř epizod). Seriál už netápe a nabírá neskutečné obrátky. Pokud jste v první řadě viděli nenaplněný potenciál, dejte tomu ještě šanci, nebudete litovat.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Už když jsem kdysi dočetl šestý díl v knižním vydání, říkal jsem si, že by z toho mohl být skvělý film. V knize je spousta vaty, která se dá bez problému vyházet a mohlo by vzniknout parádních 100 minut s působivým finále. Jenže ouha, všechna vata zůstala a tak jsem se dočkal jen dvou hodin vaty zakončenými výborným finále. Yates je skvělý režisér, ale obávám se, že Kloves je mizerný scénárista.

Kancl (2005) (seriál)

That's what she said! Po kladných ohlasech na tenhle seriál jsem se kdysi dávno rozhodl zkusit pilot. Britský originál neznám, takže mě naprosto neobvyklý pojetí zastihlo nepřipraveného a bohužel i odradilo. Snad půl roku jsem se prokousával první řadou (nějakých pět dílů!), ale pak jsem tomu propadl a během pár týdnů jsem nakoukal pět řad a musím uznat, že ten seriál je geniální. Takže lidi, pokud se vám taky stalo, že první epizody vás nenalákaly, dejte tomu ještě šanci, protože někdy od druhé řady je to neskutečná jízda. Nebudete litovat.

Scrubs: Interns (2009) (seriál)

Rozhodoval jsem mezi dvěma a třema hvězdama, ale nakonec dávám tři. Oceňuju, že zkusili něco novýho a hlavně některý kousky se povedly. Ale bohužel bylo i dost fakt špatnejch.

Max Payne (2008)

Jedna hvězdička sa skvělou technickou stránku. John Moore není špatný režisér, má cit pro vizuál a dokáže vykouzlit impozantní záběry. Max Payne však ztroskotává na extrémně dementním scénáři a absenci akce. Což je na pováženou, když je to film založený na bezhlavé střílečce. Tak nudný a debilní scénář jsem neviděl ani nepamatuju. Jelikož Moore zvládá i to stopové množství akce na jedničku, mrzí mě, že měl v ruce tak tragický scénář. Mohl to být nářez typu Shoot 'Em Up, ale místo toho nám naservírovali rádoby detektivku složenou z pěkných záběrů, které se snaží zakrýt fakt, že ten film je neskutečně prázdný a hloupý.

Temný rytíř (2008)

Co dodat? Joker je záporákem jak se patří a pocit bezradnosti a chaosu, který v Gothamu vyvolá, byl opravdu skličující. Teď ať si Nolan natočí zase nějakou chuťovku jako Dokonalý trik a může se pustit do třetího Batmana. Bohužel bez Jokera :(

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Poměr vtipných a trapných scén je v porovnání s jedničkou přesně opačný. Bohužel převládá prdění, kopání do rozkroků a masturbování pod peřinou.