• Hudební

Občanský průkaz (2010)

Průměrný film, s mnoha profesními chybami, a o výpovědní hodnotě lze polemizovat. Tu dobu pamatuju, takhle žilo a "strádalo" jen malé procento lidí. Troufám si tvrdit, že v dnešní "svobodě" žijeme v daleko větším marasmu. Jedním slovem - přehnané.

Bez kormidla (2014)

Williama H. Macyho znám dobře jako herce, že se ujal režie tohoto filmu je zajímavé a myslím, že se mu jeho prvotina povedla. Kasovní neúspěch si doufejme může dovolit, snad mu to neubere chuti do dalších filmů. - Stejně jako rockwoman si nemyslím, že hromadní vrazi ve školách se rekrutují z rodin dobře postavených rodičů, i když rozvedených, ale chápajících, zajímajících se o své děti a platících školné. Tuto skutečnost o Joshovi se dozvíme až v druhé půlce filmu a je to poměrně šokující. O tom, jak něco takového dokáže obrátit život naruby nejen rodinám obětí, je tento film. Velkým plusem je vynikající herecké obsazení, a opravdu dobrá hudba od dua Simon Steadman a Charlton Pettus. Všechny písně zpívá nenápadný Billy Crudup sám (i Anton Yelchin samozřejmě, abych ho neopomenula).

Psí rok (2009)

Film o stárnoucím autorovi se spisovatelským blokem a zlobivém psovi se špatnou minulostí, je vlastně o ničem. Ten pes prostě Johna rozhýbal, rozhýbaly se mu i mozkové závity a zas bylo vše v pořádku....Výborný komentář: Fr

Životopisy: Heath Ledger (2009) (TV film)

Poměrně slabé zpracování, i když plné informací. Tenhle vyjímečný chlapec by si zasloužil kvaltní životopisný film a věřím, že se ho jednou dočkáme.

Křehké vztahy (1979)

Stejně jako uživatelka plechulka jsem v době vzniku filmu oceňovala spíše mužný zjev Vladimíra Kratiny, který se ve filmu objevil snad poprvé. Dneska už oceňuju i další kvality, které tento film určitě má.

Temné údolí (2014)

jo, Brennere ml., kdybys místo prznění cizích nevěst sledoval vývoj amerických zbraní, věděl bys, že winchestrovka je na víc jak dva náboje...:) Jinak vynikající, nádherné záběry zimních Alp, na které se zvláště v těchto nelidských vedrech dobře dívá. Myslím, že Sam Riley roli nemluvného mstitele zvládnul docela dobře.

Kurt Cobain: Montage of Heck (2015)

Myslím, že Brett Morgen zvládl tento dokument na výbornou. Senzaci nebo odpovědi na otázky bych v něm nehledala, režisér chtěl především ukázat Kurta jako syna, manžela, otce a přítele, a proto nakonec dal hlavně slovo Wendy O´Connorové, Donovi Cobainovi, Courtney Love a Kristovi Novoselicovi (to je i jeden z důvodů, proč v něm není Dave Grohl a ostatní lidi z hudebního průmyslu). Dával si na tom opravdu záležet, aby tyto dva světy oddělil, když např. mluvil Krist, byl tam titulek Kurts Friend. Nic víc. Materiály, které dostal k dispozici od Cobainovy vdovy, dokázal využít originálním způsobem, např. Kurtovy zápisky, poznámky a kresby. Vložené komiksové části prý použil proto, jelikož na dané události neměl autentický obrazový materiál, pouze zvukový záznam mluveného Kurtova slova. Spojit to takto dohromady byl vynikající nápad. Použité písně jsou samozřejmě ty nejznámější, zážitek je poslouchat Kurta hrát a zpívat And I Love Her od Beatles...ovšem předvedení klipu Smells Like Teen Spirit zpomalenou formou v cover verzi bylo dechberoucí (všímavý divák si všimne, že tenhle klip a pak také závěrečná píseň Where Did You Sleep Last Night je brána jinou kamerou, než jsme vždy viděli).Časová posloupnost všech záběrů a fotografií byla bez chybičky, což nebývá u všech dokumentů samozřejmostí. Jak řekl sám Morgen, z lidí, kteří v dokumentu vystupují, nemají na Kurta osobní vzpomíky jen on a Frances. Přesto se jim podařilo odvést dobrou práci. Update: že Buzz Osborne tvrdí, že je to celé nesmysl, mi vůbec nevadí - jednak nevím, proč bych měla bezvýhradně věřit zrovna jemu, a druhak - odjakživa jsem přesvědčená o tom, že cokoliv Kurt vypustil z pusy, byl z poloviny výmysl. On si vymýšlel už od malička, od doby, kdy se naučil mluvit...prostě je třeba to celé brát s určitou rezervou...

Rohy (2013)

Zajímavý film, s výbornými hereckými výkony, Daniel Radcliffe to fakt vede a taky se mi moc líbil Joe Anderson v roli jeho feťáckého bratra.

Michael Jackson: In the Closet (1992) (hudební videoklip)

Velmi neobvyklý klip, možná proto, že ho točil režisér, který byl gay...Naomi je tu neobyčejně sexy a polonahý Majkl taktéž.... A to vím z behind scének, že toho bylo ještě spousta vystříháno. Majkl byl stydlivý člověk, ale pokud šlo o kšeft, dokázal předvést cokoliv :).

Dynastie (1981) (seriál)

Všichni jsme to koukali, nestyďte se...já jsem si tím dokonce zdokonalila němčinu, neb jsem to chytala na ORF. Až se to dostalo k nám, tak mi zůstala v paměti Alexis a výborný dabing.