• Hudební

Kulový blesk (1978)

Příběh o stěhování propracovaný do nejmenších detailů, stejně jako ta Radostova dvanáctisměna. Vynikající herecké výkony všech, výborně zvolená hudba. Opět, dala bych tomu deset hvězdiček, kdyby to šlo. Skvělý souhlasný komentář:Radek99

Zkáza krásou (2016)

Musím uznat, že ta ženská byla i ve vysokém věku stále krásná, tudíž celkem chápu, jak dokázala v mládí a plné kráse zblbnout svět. V tomto dokumentu byla bohužel z osmdesáti procent neustále ožralá. Souhlasný komentář: xxmartinxx.

O buchtách a milování (1986) (TV film)

Tuhle pohádku miluju, skvělé herecké výkony, kterým dominuje Miroslav Donutil. Hanáčtina tu zní naprosto bezchybně a mile. Téma je docela nadčasové...:) Skvělý komentář: sportovec.

Veterán (2015)

Já snad těmhle filmům ještě přijdu na chuť! Přiznám se, že mě nepřestává překvapovat, že mladí herci v těchto filmech vypadají na 14, a mám pořád trochu problém se v nich orientovat, ale snad se to časem spraví. Jinak je to kvalitní krimi se spoustou humorných momentů.

Musíme si pomáhat (2000)

Dokonalý český film, kdyby to bylo možné, dám těch hvězdiček i deset.

Roadies (2016) (seriál)

Není to zatím špatné. Cameron Crowe je velký nadšenec kapely Pearl Jam, a jistě vycházel ze znalosti zákulisí této kapely a její posádky. A slova jednoho zhrzeného roadies: "Pearl Jam mi dali padáka! Umýval jsem po Mikovi McCreadym pochcaný repráky, dával ho do pucu, když se poblil....schytal bych za něj i kulku...miluju Mika McCreadyho! A on mi dal padáka! Prej mu připomínám sebe v jeho předabstinenčním období!" - budou možná i pravdivá :). No uvidíme...Update: po zhlédnutí celé řady musím konstatovat, že to bylo poměrně nudné, ale takový ten šmírácký pohled do zákulisí turné byl velmi zajímavý. Ono vlastně každé turné - dle vyjádření účastníků - je vždycky šílená dennodenní nuda, vyjma pár hodin koncertu..

Maigret - Maigret klade past (2016) (epizoda)

Až na předvídatelný konec výborný film. Rowan Atkinson roli Maigreta zvládl na výbornou a pochybovat o tom by bylo dětinské, stejně jako se nechat rušit jeho hereckou minulostí. V celém příběhu mě zaujala i Maigretova manželka - obdivuhodná to žena!

První den zbytku tvýho života (2008)

Krásný film, mapující život jedné třígenerační rodiny. Nejvíce mi byl po celou dobu sympatický otec Robert, a proto mě poměrně zasáhlo, jak film končí. Ovšem Fleur to na konci napravila - a takhle to někdy v životě opravdu bývá...Film má naprosto dokonalou hudbu od Sinclaira, který se ve filmu i objevil coby "Angus Young".

Nekonečná láska (2014)

I hloupoučký romantický film se musí umět natočit. Třeba film Hříšný tanec je naprosto stejné téma, ale úplně jiná třída! Navíc mi vadil, stejně jako spoustě dalších diváků, vzhled hlavního hrdiny, který vypadal jako vyžilý třicátník a vůbec ne jako středoškolák. Ani šikovného studentíka paní režisérka neuměla obsadit! :)

Orel Eddie (2016)

Krásný filmík - a zajímavý životní příběh. Z doby, kdy Eddie závodil, si pamatuji spíše toho hezounka Matti Nykänena, ale připadá mi, že Eddie naplnil Coubertinovo poselství mnohem víc. V souvislosti s promem filmu je možné vidět dnešního Eddieho, úspěšného chlapíka, který umí dobře mluvit a svůj životní příběh dobře zúročit. A je docela zajímavé se podívat, kde je dnes Eddie a kde famózní Matti Nykänen...