• Hudební

Kapka krve (2008)

Parádně šlapající krimi příběh, který se v závěru promění i ve slušné drama. Přiznám se, že stejně jako kolega Pepinec jsem všechny postavy velmi špatně rozeznávala, a to i ženské..jistá jsem si byla jen u Šedivého oka a slaďounké tvářičky hlavního hrdiny. A když mi je pak všechny zjizvili, byla jsem v koncích úplně...a říkala jsem si, že to nebude jen tak...a taky nebylo.

Tajemná řeka (2003)

No nevím...tentokrát se přiřadím k těm, kdo v tomto filmu vidí víc mínusů, jak plusů. Ovšem koukat na herectví pánů Penna a Robbinse, to je fakt zážitek.

Za lepší život (2011)

Prostý příběh jednoho mexického otce, který se před 13 lety "vydal na sever", do Spojených států amerických za lepším životem. I když tvrdě pracoval a navíc sám vychovával syna, soudím, že nežil o moc líp, než kdyby zůstal doma v Mexiku. Otázka imigrantů je žhavá neustále, a tento film o ní vypráví. Vynikající herecký výkon Demiana Bichira, kterého vidím v krátké době už podruhé. Tak tenhle Mexikánec se svého amerického snu nakonec dočkal.

Sjezdař (1969)

No do háje, přečetla jsem si, že ve skutečnosti Sabicha (Dava) nakonec zastřelila milenka, tak jsem si myslela, že se dočkám nějakého thrilleru...a ono je to zatím o jednom soutěživém sjezdařském týmu. No, člověk nemůže chtít všechno (v jednom filmu).

Che Guevara (2008)

Zdlouhavé, zdlouhavé, zdlouhavé...ale to neznamená, že špatné. Zvláště druhá část vypovídá o každičkém dnu, který prožil Guevara na území Bolívie až do toho posledního. Tvůrci film připravovali osm let, a výsledek je velmi pečlivý. Pracovali s mnoha reálnými postavami, pro které našli i výborné herecké představitele. A kdo tvrdí, že film neukazuje Guevarovu osobnost, tak se díval špatně.. Jinak si myslím, že Che při svém tažení za lepší zítřky udělal několik chyb, které si bohužel ve svůj soudný den jistě při své inteligenci uvědomoval, což je mi líto. Co se týče Benicia Del Tora v hlavní roli, tak mi víc připomínal Laca Lučeniče, než samotného Ernesta, ale myslím, že ji zvládl víc než dobře. Vynikající byl i Demián Bichir v roli Fidela Castra. Soderberghovi se do filmu podařilo propašovat pár úsměvných momentů, jako např. v prvním díle scénka s Camilovým zapalovačem, v druhém se mi zas líbila scénka na konci filmu s vajíčkem.

Dlouhá míle (1989) (seriál)

Výborný sportovní seriál, s plejádou vynikajících českých herců, v pro nich typických rolích. Nevím, nakolik byl v pořádku po odborné stránce, ale dívalo se na to hezky. A Svatopluk Skopal v těch kraťounkých trenýrkách byl prostě úžasný...

Otcové a dcery (2015)

Zvláštní film, který na mě působí dost rozporuplně. Především je krásný vizuálně, dobře nasvícený, malá Katie je roztomilá a svoji roli zvládá obdivuhodně. Velká Katie vypadá, jakoby jen vyrostla, ale přiznám se, že dějová linka s ní mě tolik nebavila. A taky těžko chápu, jak někdo, kdo sám šlape vodu, může pomáhat plavat někomu jinému...Každopádně bylo ve filmu několik silných scén, například se mi líbil rozhovor mezi Jakem a jeho švagrem, který mu osvětloval, že u soudu o malou Kattii proti němu nemá nejmenší šanci...Russell Crowe byl velmi dobrý. A ještě maličkost - Jane Fonda jsem poznala až v titulkách :)

Viktor Frankenstein (2015)

ano, EvilPhoEniX, souhlasím, i mně se to líbilo. Plus nádherná výprava a dobrá hudba.

Druhá šance (2014)

Po delší době film, který mě naprosto uchvátil a ne náhodou je opět z Dánska. Dívat se na něj v téhle nekřesťanské zimě bylo utrpení samo o sobě, ovšem napínavý příběh byl daleko horší - ve smyslu emocionálním. Jemné náznaky, že vše není jak se zdá, vyústily v závěr, u kterého jsem málem nedýchala a u scény z pitevny se mi nedostávalo kyslíku vůbec - stejně, jako Andreasovi...Úžasný film. Úžasně natočený, úžasně zahraný, a Nikolaj Coster-Waldau byl z toho všeho úplně nejlepší. Chválihodné je také zvýšení povědomí o SBS. Souhlasný komentář: Tosi