• Hudební

Coldplay: A Head Full of Dreams (2018)

Vždyť barvy jsou život, bez nich by byl šedivý a nudný. - tohohle se Coldplay fakt drží. Netuším, kdo vymyslel tuto jejich koncertní image, ale lidem se to jak vidno líbí, ba přímo jsou nadšení, jak je vidět z bohatých záběrú z koncertů. Otázkou je, co s tím budou dělat Coldplay po čtyřicítce...Jinak dokument zajímavý, mapující i jejich úplné začátky, které jsem neznala. Nemyslím si, že jejich popularita upadá, ba naopak, jak dokazuje jejich poslední velmi úspěšné turné. Update: konec roku 2019 - nové album, nová image, žádné turné. Proč ne.

Zamilován (1984)

Ta facka od Frankovy ženy sedla..nic jiného nezasloužil.

Black 47 (2018)

Příběh z historie, ze kterého by měli mít Angličané špatné spaní ještě dnes. Souhlasný komentář: misbos

Coming Home - Das Falco Tribute Konzert (2017) (koncert)

V únoru 2017 byl "zrekonstruován" Falcův koncert na Donauinselfestu z roku 1993, o kterém vypráví i životopisný film Falco. Tehdejší koncert byl nakonec předčasně ukončen kvůli bouřce (při písni Titanic zasáhl podium blesk, přesto ještě pár písní v život ohrožujícím prostředí odehráli). Nyní pořadatelé sehnali původní Falcův band, přesně dodrželi setlist, přidali písně, které Falco už nestihnul zazpívat....a vytvořili parádní tribute koncert. Navíc za podiem promítali samotného Falca z koncertu 1993, který si s hosty "zazpíval" některé refrény, takže někdy vznikly zajímavé virtuální duety. Musím uznat, že i když interprety absolutně neznám, ten nápad je vynikající. Jak vidno, Rakušáci na svou největší hvězdu opravdu nezapomínají, prominuty jsou všechny jeho nešvary a úlety...a zůstalo jen jeho umění. A tak to má být.

Falco - L.I.V.E. Donauinsel + Stadthalle Wien (2004) (koncert)

Nádherný koncert..myslím, že dneska by při té bouřce byl okamžitě zastaven...ale atmosféru to fakt mělo. Zaznělo mnoho hitů z Falcovy tvorby, já jsem naprosto fascinovaně sledovala píseň The sound of Musik. Pohled na 100 000 nadšených diváků v dešti Falcovi fakt přeju.

Be Here Now (2015)

Tohle je srdcervoucí dokument o marném boji Andyho Whitfielda s mimořádně agresívní formou rakoviny...ale taky pocta jeho statečné, přestatečné ženě Vashti.

Crazy Heart (2009)

Bad Blake je sedmapadesátiletý zpěvák country, vystupuje po barech, mezi kterými se přesunuje starou dodávkou, dost pije a kouří a celý je tak nějak hodně opotřebovaný. Takhle má kariéra začínat, ne končit... A když už se zdá, že ještě našel motivaci vše změnit, udělá chybu, za kterou musí zaplatit. Naštěstí se ještě vzpamatuje a najde v sobě ztracený potenciál....Výborný film, velmi opravdový...

Síla country (2010)

Na tenhle film mě nedávno upozornil jeden komentář k A Star Is Born - že je lepší. Souhlasím s tím, že je velmi realistický a to mu dává vyšší hodnotu. A jak jsem si přečetla v zajímavostech, vynikající Tim McGraw - úspěšný country zpěvák, je jediný herec z hlavního obsazení, který ve filmu nezpívá.To mu zas dává určitou originalitu. Jinak je to klasický příběh o vzestupu a pádu, ale velmi dobře zpracovaný.

Zrodila se hvězda (2018)

Dobře fungující doják o lásce až za hrob mladé začínající zpěvačky a rockera v závěru kariéry. Bradley Cooper vypadající jako Eddie Vedder, a skvělá Lady Gaga. Zážitek z hudebních čísel je úchvatný a mnohonásobně převyšuje vlastní příběh. Už vím, proč si většina rockerů bere za manželky "blbé" modelky - z pudu sebezáchovy :)...

Úsměvy smutných mužů (2018)

Nesourodý příběh, na kterém je znát, že je pojatý z pohledu (vyléčeného) alkoholika Josefa Formánka. Zcela chybí pohled z druhé strany - rodiiných příslušníků a všech těch, kteří musí život s alkoholikem snášet. Oceňuju odvahu pana Formánka s tímhle vším jít na veřejnost. David Švehlík velmi dobrý.