Příšerky s.r.o. (2001)

A právě díky těmto filmům mám takovou citovou vazbu k animákům. A že je to až moc dětinské? No, přece za každým animákem nemusíte hledat rádoby vtipné scénky. Ten film je na svojí dobu skvěle propracovaný a v jeho době to byl můj nejoblíbenější animák. Příšerkám NAZDAR! 5* bez debat, je to animovaná klasika, která stojí za to!

Avengers (2012)

Nemůžu napsat nic jiného než WAU! Od Avengerů jsem čekala hodně, ale nečekala jsem, že to splní mé očekávání, tak abych byla ještě překvapená. A byla jsem. Captain a Hulk nemají, tak skvělé filmy jako Iron Man a Thor, ale dohromady je to tak skvělá podívaná, že při shlédnutí tohoto filmu vždy smekám. Možná i protože když jsem celoživotním fanouškem něčeho takového a splní se vám o tomto filmu sny, tak prostě nemůžete nic jiného dělat. Downey to tam jako vždy sází tak, že nemám ani čas si to všechno vychutnat na jedno shlédnutí a ostatní nejsou vůbec pozadu. 100% bez přeháněk, bez výhrad!

Captain America: První Avenger (2011)

Přemýšlela jsem, tři nebo čtyři hvězdy. Ale dobře. Steve Rogers si je tedy asi zaslouží. Od Captaina jsem čekala vážně hodně, jelikož je to po Iron Manovi můj druhý nejobíběnější hrdina, ale samostatný film mě vážně zklamal. Trošku mi to připomínalo "Neuvěřitelného Hulka", v samostatném filmu nic moc v Avengerech skvělé! Prostě jsem nějak Evansovi nežrala tu druhou světovou válku, i když jsem se o to moc snažila. Pevně doufám, že Winter soldier mi ukáže, že jsem se mýlila a Chris dokáže mít i na plnohodnotné 4 hvězdy... nebo, že by možná, dokonce i 5*?

Thor (2011)

Pročetla jsem pár komentářů a některé jsou až příliš zbytečně kritické k vážně dobrému počinu jakým byl Thor. Ukázka, když se povede samostatný filmu hrdiny od Marvelu. Ze začátku mi lezl ten týpek s kladivem pěkně na nervy, ale po 20 minutách se ukázalo, že se z něj vlastně klube největší sympaťák filmu což mu už zůstalo. Možná si nezaslouží 5 hvězd, ale 4 rozhodně, jelikož to šlapalo, jen škoda, že kromě Thora a Lokiho se ve filmu nedá opřít i o jiné postavy.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Áchjo, proč mne jen zrovna tenhle kousek od Marvelu nebavil? Možná protože tomu prostě chybělo něco, co mají jiní hrdinové. Edward mi na Hulka moc neseděl. To byl asi první kámen úrazu. Scénář, děs. V Avengerech Hulk skvěle fungoval, ale v samostatném filmu je to totální ztráta času. Jediné u čeho se mi zvýšila pozornost byla scéna s naším Downeym, který prostě i na pár sekund připomene, že filmu něco chybí.

Iron Man 2 (2010)

Horší než-li jednička a trojka, ale pořád jsem se bavila skvěle. Možná byl kamenem úrazu záporák v tomto díle. Mickey zahrál svoji úlohu velmi dobře, ale důstojný protivník pro Tonyho to asi nebyl. Možná jsem prostě čekala tenkrát po prvním dílu víc. Nedá se říci, že bych byla úplně zklamaná, scény fungovaly hlavně díky Robovi ("zatraceně nečekané"), Scarlett a Gwyneth. 75-80%

Iron Man (2008)

Tenhle film mne nikdy nepřestane bavit. Jon sehrál perfektní tým v hlavním roli s člověkem, kterému charisma sahá až do místnosti, kde se na film díváme. Robert má buď dar, nebo se pro Starka narodil, protože přesně tohle jsem čekala. A také to dostala! Vlastně bych ráda věděla, jak by vypadal Iron Man bez RDJ? 5/5 o tom žádný pochyb, i když malinkaté chybičky někdy byly.

Iron Man 3 (2013)

Stahují se mračna... A sakra jak to třetímu dílu pomohlo! Black z toho vytěžil jak se patří MAXIMUM. Všechno šlape, běží jak se patří. Bůh ví, že Robert se pro Tonyho Starka narodil, protože sledovat třetí díl byla ne třešnička... ale OBROVSKÁ TŘEŠEŇ na výtečném dortu! Neznám mezi sebou fandy Marvelu a Iron Mana, kteří by nadšeně nešly do kina ještě jednou. Jediná připomínka, kterou mám je snad 3D, které tomu dle mého poněkud ubírá, ale absolvovala jsem jak 2D, tak 3D a 2D bylo rozhodně kvalitnější! V tomto mistrovském díle se skrývají 2 hvězdy. Robert Downey Jr. a Shane Black. 100% za efekty, herecké výkony, režii, kamery, scénář a za to, že fandomu Iron Mana srdce zaplesalo!