Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Pořád stejně dobré jako první díl. Takže psát zbytečný rozbor a nimrat se v kritice je zbytečné. Přišla jsem, viděla jsem, bavila jsem se. A teď snad už jen čekat na sehrané duo Downey/Law ve třetím díle!

Sherlock Holmes (2009)

Trošku jsem se toho bála, ale jak už jsem tak očekávala v čem hraje Downey nemůže být přeci špatné. A je to tak. Ritchie dokázal, že ještě umí režírovat, Hans Zimmer dodal skvělou hudbu... Duo Downey - Law bylo skvělým zážitkem, který jsem si právem užila. "Konečně" není Rob jediný na scéně, který dokáže svoje charisma na člověka nechat dýchnout do minuty snad v každé roli.

Madagaskar 3 (2012)

"Cirkus, afro, cirkus, afro... puntiky, puntiky, puntiky... afro!" Ale jo, já se bavila skvěle. Bála jsem se, že druhým dílem se může jít Madagascar definitivně zahrabat, ale ne. Efekty sršely, postavičky (staré i nové) přetékaly humorem a originalitou. Pokaždé slyším srovnání se Shrekem. Kam se hrabou díly Shreka (s vyjímkou prvního), Madagascar 3 dokázal, že nápady u DW nevymřely.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Pouze "doplňkový díl", který se veze na vlně velmi dobrého prvního dílu. Ovšem s druhým je už problém. Skoro se nezasmějete, děj tam tak nějak je, pohromadě to moc nedrží a je to opravdu suché jako Afrika.

Madagaskar (2005)

"Já tak rád trsám, trsám..." Jo, tohle byla ve své době vážně skvělá animovaná pohádka. Postavičky mi nelezou nijak na nervy a absolutně si mne získal Jelimán + český dabing byl vážně skvělý, když k tomu přičtu nadabování "moravskýho" Morise (rádce Jelimána), což bylo vážně skvělé. Nápad to byl fajn, sice už lidem u animáků možná dochází nápady, ale Madagascar si rozhodně budu pamatovat a ráda si ho pustím.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Jeden z filmů, u kterého jsem spíš část prochodila pro colu a popcorn, nebo na záchod, protože už jsem nudou nevěděla, co dělat. Prostě děs a hrůza. Už mi to chvílemi nezachraňuje ani Johnny s Penélope a Rushem, protože tohle byla prostě nuda. Ani nevím, jaký hudební výkon podal Zimmer, protože jsem prostě jen čuměla do plátna a nevěděla, co si mám o tom myslet. Bojím se toho jak dopadnou pátí a šestí piráti, co se chystají...

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Asi takhle. Jako u předchozích dílů: hvězdy za Deppa, Knightley, Rushe a i Hanse Zimmera. Už se u těch pirátů nudím. Nic nepřekvapí, ale zase toho ani moc neurazí.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

4*, i když moc nevím za co. Dějová linie chvílemi žádná, chvílemi 50% nepodstatných věcí rozebíráno do detailů. Chvíle, kdy se nenudím jsou asi pouze, když je na kameře Depp, Knightley nebo náš nový záporák v podání Billa Nighyho - ten asi dopomohl té čtvrté hvězdě. Jinak jsou to pořád ti stejní Piráti z Karibiku.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Skvělý film, který nikdy neurazí. No spíše Johnny Depp nikdy neurazí. Ty čtyři hvězdy jsou vlastně skoro všechny za jeho aboslutně skvěle zahranou roli Jacka Sparrowa a pak za nějaké ty efekty a fajn hudbu. Jako oddechovka bezvadný film, ale za charismatem Deppa jsem nějak celou dobu postrádala děj a nějaký herecký výkon od elfa Legolase.

Bídníci (2012)

Na muzikály si nějak zvláště nepotrpím. Měla jsem trochu obavy z toho jít na to do kina, protože vím, že mě někdy filmy tohoto stylu uspávají. A byla to pravda. Film mě vážně uspával. Hugh si nedokázal držet pozornost. Ani mojí ani ostatních v sále. Po 15 minutách každý spal nebo si někdo šel koupit povzbuzovák, aby vydržel do konce. Jediné chvíle, kdy lidé ožili bylo při scénách s: Russellem a Annou. nesmím ještě zapomenout na duo Carterové a Cohena. Díky nim na chvíli v sále nikdo nespal. Pak už to šlo ovšem od desíti k pěti, takže tři hvězdy za pár písní a herce, které jsem vypsala.