Živí mrtví (2010) (seriál)

Nedá se říci, že by všechny série nebyly skvělé, ale třetí se mi opravdu trochu vlekla a nudila mne. Postava Guvernéra mi začala lézt (v seriálu) na nervy už na začátku, takže možná dobře, že 4. série začne až v říjnu, jelikož mi jeho charakter někdy znechucuje díly na které se těším. Ale otočme list, až na některé případy seriál šlape jako nezastavitelné hodiny, Norman/Daryl jednoznačně září nejvíce ze všech a já už jen čekám na říjen a další díly!

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Tento seriál mne chytl absolutně za srdce. Viděla jsem ho celý snad 20x a všechny znám na zpaměť. Hlášky Nilese jsou jedny z nejlepších v seriálové historii a ostatní už se pak jen vezou na skvělé vlně bezvadného humoru. Někdo holt nad tím seriálem možná moc přemýšlí.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Po několika letech jsem zase zapla kompletně všechny série. A už vím, co jsem na tom tak žrala. Nervy drásající očekávání, co se stane v dalším díle, skvělé charaktery postav (Scofield, T-Bag), prostě seriálová klasika, díky, díky, díky za brilantní zážitek!

Avatar (2009)

Avatar mi nikdy nepřilne k srdci. Nikdy jsem se nestrhla mánií, když film vyšel do kin. Ba právě naopak. Film na mne zapůsobil jen brilantními efekty a hudbou. Nic víc, nic míň. Bezpochyby se na další Avatary podívám (i když jeden film by úplně stačil), ale pokud si budu chtít od Camerona něco pustit v pozdější době, tak Avatara v klidu vynechám.

Titanic (1997)

Tady si můžeme snad jen užívat legendární kousek od Camerona, který je už prostě klasikou. Nemusíme se tu udřít nad velmi kritickým komentářem. Stačí napsat: VÝBORNÉ a nepárat se v kritice, která není vůbec nutná.

Temný rytíř (2008)

Důvod proč je tento film unikátní? Hans Zimmer, Christopher Nolan, Christian Bale a hlavně Heath Ledger! Nemusíme nic víc psát, stačí se jen dívat a užívat si absolutní šílenství Jokera! 5* je jen samozřejmost.

Hačikó - příběh psa (2009)

"If Hachiko wants to wait, then Hachiko should wait." Krásný příběh se skvělým obsazením. Člověku se může zdát, že film se snaží tlačit na srdce a city diváka. A ano, je to pravda, ale proč se nenechat někdy řídit tímto pocitem a prostě si film se slzami v očích užít? Stačí přeci jen sledovat výkon Richarda a Hachiho.

Schindlerův seznam (1993)

Byla pro mne čest tento film sledovat. Neexistuje a ani existovat nebude lepší ztvárnění o holocaustu, jakým způsobem nám ho pan Spielberg podal! Je snad povinnost tento film vidět. Probudí v člověku úctu a zároveň šok.

Mlčení jehňátek (1991)

Řeknu to takto... 5 Oscarů a brilantní práce Anthonyho a Jodie! Tleskám, smekám nad jedním z mých nejoblíbenějších filmů. Hopkins podal výkon, který se prostě jen, tak nevidí a shlédnutí je snad nutnost (v angličtině podotýkám).

Forrest Gump (1994)

My momma always said, "Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get." Nemusí se psát něco, co je jasně dané. Stačí se podívat - 2. nejlepší film / 1. nejoblíbenější. Hanks podal absolutně neskutečný výkon a že to stálo za to!