Birdman (2014) odpad!

Hrdě hlásím, že jsem se z toho teda neposral jako zdejší (j)elita komentátorského olympu. 1 hvězdu si film zaslouží za to že dokáže nastolit atmosféru kdy každým okamžikem už už očekáváte nějaký silný zvrat který ale nepřichází. Nějak nerozumím tomu za co to dostalo jakékoliv ocenění. Film jsem viděl 2x, protože jsem se chtěl přesvědčit o tom že jsem opravdu nepřehlédl nějakou silnou scénu, která mi mohla třeba uniknout - ne, neunikla. EDIT po pár minutách : zrovna jsem dočetl komentář od TommyDiamond a musím mu dát za pravdu. Napsal to dokonale a uvedl i pádné argumenty, takže snižuji hodnocení na zasloužený odpad.

Mr. Robot (2015) (seriál)

První díl celkem slušne uvedl zajímavé téma, které mě docela zaujalo a přiznám se že už dlouho se mi nestalo že bych si chtěl rychle pustit druhý díl. Druhý díl mě docela znejistil, protože už pojednával o něčem trochu jiném než první a místo hackerského "práskačství" na šmejdy a korporace, to začalo zavánět terorismem v pravém slova smyslu, když se naprosto vážně probírala možnost vyhodit do vzduchu plynárnu nehledě na oběti ( "tohle je válka a ve válce umírají lidi. S tím nic nenaděláš" ) aby vyřadily servry mocné korporace, které z plynárnou sousedí. Po trochu zvláštním druhém dílu jsem si pustil díl třetí, který je zase úplně jiný než předchozí dva a polovinu dílu zabírá příběh mladého debílka, který má doma těhotnou megeru se sklony k sado maso a kterej je zároveň i bukvice opíchávající mladého klučíka. Na hackerství zbylo jen málo prostoru a tak jsem se docela zklamaně pustil do dílu čtvrtého, který tento seriál posílá do stených vod jako milion dalších, které mi nemají co říct. Hlavní dějová linka - tedy hackerství - se zřejmně bude konat jen ojediněle a okrajově, takže na to zvysoka házím bobek. Kdyby se Elliot věnoval tomu co dělal v díle prvním, prásknul celou tu fsociety a dál dělal kouzla z PC které by zavíraly podobné individua jako byl drogový dealer, byl bych určitě raději. Nuž stalo se co muselo a já seriál pouštím k vodě.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Nemám ani tak problém z filmem, jak z postavou hlavního padoucha. Ten týpek byl sice přesně ten typ chlápka co umí zastrašit už pohledem, ale jakmile promluvil tak jsem zažíval prazvláštní pocity, protože mluvil jak kdyby umíral a ještě se u toho tvářil jak mrtvola. SPOILER Když jsem v traileru viděl scénu z letadlem a visícím Ethanem, tak jsem čekal nějakou dobrou akční scénu a ne že to bude jen to co bylo v traileru a ještě navíc že to nebude mít ani nějaké pokračování. Prostě tím začíná film a má to asi 2 minuty - nic víc k tomu KONEC SPOILERU Scéna v divadle byla dobrá, jen mě opět ( jako u mnoha jiných filmů ) zaráží že se dají třeba do divadla propašovat zbraně tak jednoduše jako třeba kapesník I když mají roztodivné tvary a formy. Při scéně na motorkách jsem trochu uhýbal hlavou, protože ty milimetry už byly opravdu na hraně kaskadérských možností. Nemá smysl tady popisovat celý děj, to si přečtěte u jiných komentátorů, já jen napíšu že scéna pod vodou mi nepůsobila takové stavy jako ostatním ( kteří dýchaly za Ethana a držely mu palce, popřípadě omdlévaly hrůzou jestli to přežije - proboha je to Ethan Hunt !! ) a spíše jsem čekal čím se vytasí aby to zvládly v pohodě ukočírovat. Malinko zbytečně na mě působil návrat "toho černocha u kterého si pořád nemůžu vzpomenout na jméno ale vím že to není Michael Clarke Duncan " protože by to klidně šlapalo i bez něj. Celkově se jedná o zajímavé pokračování které si určitě zaslouží 4 hvězdy, protože je lepší než 3 a 4 díl.

Malá z rybárny (2015) odpad!

Smrtelně vážně míněná rada !! Pro boha svatého neberte na to děti. Prostředí je hnusné a odpudivé, postavy jsou hnusné a odpudivé, loutky jsou hnusné a odpudivé ( kdo si myslel že to bude vizuálně zajímavé, má zvrácený smysl pro humor a zvrácenou představu o estetičnosti ) Nebyly jsme jediní kdo z kina odešel někde v polovině filmu a jsem přesvědčený o tom, že mnoho lidí na tom bylo stejně jako Já, když jsem více poslouchal partu vyhulených a přiopilých demntů, kteří seděly o 3 řady za námi a neustále filozoficky rozebíraly universum Star Treku. Byl jsem na tom z partnerkou a 11 letou holkou, která nám po 30 minutách řekla že by raději žrala celý týden žížaly než aby musela hledět na tuhle hrůzu dalších 40 minut. Tak jsme teda odešli a vůbec toho nelituju, protože jsme po cestě potkaly pár známých se kterýma jsme si udělaly super večer který končil až hodně po půlnoci. Za mně to má film za ten nejhorší a nejhnusnější odpad který jsem kdy něčemu udělil. PS : je mi u prdele že pro spoustu lidí budu za debila který film vůbec nepochopil. Jsem na to naopak hrdej, protože takové filmy ani chápat nechci. Je to nejhnusnější film co jsem mněl to potěšení nevidět celý.

Odhalení: Mimozemské spisy (2012) (seriál)

Existují mimozemské formy života ? Ano, věřím že ve vesmíru nejsme sami. Už bylo několikrát prokázáno že statisticky jen v naší galaxii může být několik desítek milonů obydlených světů. To že tady byly v minulosti ( dávné ) bych nechal otevřené, protože něco tady sice nesedí ale zrovna mimozemšťany bych za tím nehledal - ale kdo ví, Já u toho nebyl, takže bez důkazů to nelze vyvrátit ani potvrdit. // Budou jako my ? Ne, nebudou. Stačí se podívat na naši planetu co je tady životních forem, takže nemyslím že by emzáci vyrůstající v jiných podmínkách byly podobní lidem. // Hodní nebo zlí ? Dost složitá otázka na kterou se těžce odpovídá, ale řekněme si na rovinu jak asi musí být efektivní letět stovky let někam jen proto aby vyhladily nějaké nepodstatné smetiště imbecilů co si ničí vlastní životy nesmyslnými válkami. Taky nechápu k čemu by jim ta naše planeta byla dobrá, když nebude kompaktibilní z jejich přirozeným prostředím. Jistě mohly by vytáhnout "zázraky" a překopat si naše prostředí na pro ně vhodnější. Tady ovšem narážíme na fakt jak moc odlišné prostředí pro ně naše planeta představuje. Nedokážu si ani při největší fantasii představit jak se trmácí stovky let, pak se budou ještě obtěžovat bojováním aby udělaly místo ( musely by to po sobě jěště navíc uklízet, protože bydlet mezi mrtvíma lidma asi nebude to pravé ořechové ) a ještě dalších xy let čekaly na to až bude pro ně prostředí vhodné - nehledě na fakt že by musela být nespočítatelná náhoda že by se shodovala přitalivost a vzdálenost od slunce či celková velikost planety. // Jak moc budou od nás ve vývoji ? Nejmíň 1000 let, jinak nemají šanci sem vůbec doletět. Pokud je vůbec budeme zajímat, protože pro ně budeme asi něco jako jsou pro nás opice - čily nezajímaví. // Jsou tady teď ? Co blízká setkání kterými se to ve světě jen hemží ? Doporučoval bych ústavní léčbu a tuny prášků a ono to přejde. Pokud ne, je mi vás líto. // Co budoucnost ? Máme šanci stát se součástí galaktické"OSN" ? Nás žádná budoucnost nečeká. Než se vůbec z nějakými mimozemšťany setkáme, bude tady jiný živočišný druh, protože člověk nemá šanci přežít tohle sebevražedné ničení jediné planety kterou máme. Návrhy a studie na osídlení jiných planet považuju za utopistické, protože pořád přemýšlíme jen v rámci finančních možností, a proto nikdy nepostavíme nic jiného než MIR a pár raketoplánů. I mise na Mars je silně přehnaná, protože by to nedokázala zaplatit ani polovina planety. Takže pokud budeme uvažovat jen v systému "stojí to strašně moc peněz" nikdy se nepodíváme nikam jinam než na ten Měsíc. // UFO ? Co to vidíme na obloze ? Halucinace. -------- Ne zrovna dobrý seriál, který se ani nesnaží to brát vážně a spíše dělá z komára žirafu zkříženou z hrochem.

Fantastická čtyřka (2015)

Co je špatně : nemůžete do filmu o vědeckých géniích obsadit herce co vypadají jako by vylezly ze základky. Ani jednomu jsem tu genialitu nevěřil a působilo to divně. // Nechápu kterého dementa napadlo udělat bílou sestru a černého bratra. Nevím proč černocha neobsadily do jiné role a vyhnuly se tak trapnému momentu, který celý příběh posílá do jiné dimenze než režisér zamýšlel. Nebo by bylo stačilo do sestřiny role obsadit černošku a nemuselo by se trapně vysvětlovat ( mimochodem k rasové rovnosti bohužel chybí JAPONEC !!! ) // Pánové plamínek, kamenožrout, žvíkačka a slečna průhledná sice získají své schopnosti dost zajímavě ale ihned se přesouváme do doby "za pár měsíců" aby se náhodou nestalo že bychom se mohly bavit tím že by se své schopnosti naučily používat řadou nehod a legračních situací ( tedy nejzábavnější část filmu se rozhodl " někdo " přeskočit ) // Finální bitva je odfláknutá a končí divně. Navíc záporná postava ani nikomu nic nevysvětlí a prostě chce zničit svět - protože bambus. --- ××× --- Předchozí zpracování jsem nevyděl, takže nevím o jak moc horší je tohle to nadělení. Jednu ušmudlanou hvězdu za Kate Maru, která jediná mě tam vadila asi nejmíň. Dodatek : kdyby rejža uděla jinou dimenzi plnou barev a roztodivných stvoření a pestrobarevných kytek místo toho že natáčel v kamenolomu z pozadím plným černé prázdnoty, byl bych ochotný přihodit hvězdu navíc. Jenže to bych asi chtěl moc.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Trapné přežívání ve světě který nemá danou ani pevnou strukturu a ani pevné pravidla, jsem přestal sledovat asi u konce první série, kdy jsem jednoduše vzdal nějakou snahu o pochopení jednání postav a smyslu existence několika postav které jen přitěžují už tak debilnímu nápadu.Logika se neřeší, nic se pořádně neděje, opět sledujeme rodinné drama na pozadí katastrofy a navíc mi připadá že minimálně 80% postav by v reálu nepřežilo ani jeden den, natož celou jednu sérii nějakého seriálu. Chtěl jsem dát jednu hvězdu za snahu, ale nedám, protože je to fakt blbost.

Pixely (2015)

Tak bohužel za moji osobu musím hodnotit hodně nízko, protože to posrali kde mohly. Sandler opravdu není záruka dobré podívané a ani jméno režiséra tentokrát neslibuje žádnou velkou parádu. Hodně slabý odvar dobrého tématu ze kterého dokázal Raubíř Ralf vytěžit 1000x víc a lépe. Animace je dobrá ale kazí to poměrně nesympatické herecké osazenstvo ze kterého byl nejlepší asi jen Peter Dinklage a jeho sem tam dobrý hlod. Jinak je to na jedno podívání a šmitec.

Benny a Joon (1993)

Velmi příjemný film, ve kterém Johny Depp, hraje přesně tak jak by mněl hrát i dnes. Ze začátku malinko nezáživný film, který má hodně dobrou hereckou sestavu a hlavně si nehraje na nic jiného než na normální život. Sice trochu bláznivý, ale snadno uvěřitelný. A doknce se koná i romantika, která není otravně klišoidní. Julianne Moore, je tady tak slaďoučká :)