Aladdin a lampa smrti (2012) (TV film) odpad!

Že já si ale vždycky na noc vyberu nějaký zajímavě znějící titul, který láká na dobrodružství, a vyleze z něj taková kravina že to není možný. Tady se prostě nedají ocenit vůbec žádné věci. Ani herečky ženského pohlaví, protože co do krásy jsou sice trochu nad normálem ale co se týká herectví je to velká hrůza.

Peklo s princeznou (2009)

Jedna z těch lepších pohádek, což je docela překvapení potom co si ČT dovoluje posledních pár let vydávat za pohádky. Mádl se na tu roli sice dvakrát nehodí, ale z Voříškovou tvoří příjemný pár. Jen ti čerti byly zase moc přehnaně čertovsky přiblblí. No asi to k těm pohádkám prostě patří. Takže za 3.

Strážci Galaxie (2014)

Na tomto filmu je zvláštní že začíná přímo jako týmovka, která nemá vlastní předfilmy z jednotlivými postavami. Nabízí se tak dalších pár filmů jako samostatné představení teamu. Nebudu tady spoilerovat jako ostatní, a napíšu jen tolik, že se těším na dvojku a počkám si na to, která parta nakonec nakope fialovému titánovi nejvíc ( osobně podle několika náznaků tipuji že Thanose potrápí nejvíc Avengers parta )

Méďa Béďa (2010)

Ha, ha, ha. Fakt to pobaví jak sviňa. To že někdo půl roku animuje každý chlup na 3D zvířátkách ještě nedělá film dobrým.

Interstellar (2014)

Zkrátit na polovinu a nebo hustě proškrtat celou první hodinu a bylo by to asi lepší. Nemám důvod tomu dávat víc jak 3 hvězdy. Scéna v knihovně se mi osobně nezamlouvala a celý ten výlet byl z mého pohledu dost nudný a nezáživný.

O zatoulané princezně (1987)

I když pohádky mám rád, tahle k těm dobrým nějak nepatří. Je taková nudná a nezáživná. Tady je zřejmý začátek VELKOPRODUKCE pohádek, které se od té doby hrnou v takových kvantech, že to kazí dobrou pověst i těm starším. Možná kdyby ta pohádka nebyla dělaná tak strašně umněle, mohla být daleko lepší.

Hrátky s čertem (1956)

Pár papírových kulis, dokáže nadělat 100x větší parádu než digitální triky za 100 milionů. Jedna z těch pohádek, která dokazuje že je potřeba udělat takový film z lásky ke své práci ( herec, režisér, scénárista ) a ne kvůli prachům. Jsme holt vobyčejní vekovský čerti

Kosmetička a zvíře (1997)

Průmněrná romanťárna, u které jsem se párkrát usmál. Není to nic velkého ale na odpočinkové podívání dostatečné.

Star Trek: Film (1979)

Musím hlavně ocenit to, že konečně někoho napadlo že sci-fi, by se mělo odehrávat v době, kdy nebodu tyhle příběhy nikomu pro smích. Mám tím na mysly dobu která je hodně vzdálená tomu co dnes bereme jako "za dveřmi už je možnost kosmických letů na delší vzdálenosti" V podstatě i doba vzdálená 200 - 300 let, mi přijde jako docela odvážné vykreslení kam se můžeme ve vývoji dostat, ale je to pořád lepší než když si scénaristé a režiséři myslely že za pár let budeme mít základny na nějakých měsících, nebo nedejbože poletíme rovnou mimo naši sluneční soustavu. Taková Vesmírná odyssea, dnes vypadá jako směšný pokus předpovědět dobu vzdálenou jen pár desítek let, a takový Blade Runer ujel o celé století nejmíň. Star Trek je v tomto jiný a i když si myslím že i těch 200 let je hdoně přiatažených za vlasy, přece jen si dokážu představit že za tu dobu už budeme jen krůček od podobných cest vesmírem. Za první film bych udělil 3 slušné hvězdy. Víc bych nedával hlavně z důvodu celkově nudných pasáží a zdlouhavých scén. Jinak se musí pochválit triková stránka, na které je vidět že se k látce přistupovalo z nějakými znalostmi tématu a prostředí ( nevím kolik existuje verzí tohoto filmu, ale to co jsem viděl začínalo 4 minutovým pohledem na ubíhající hvězdy a pak 4 minutovými titulky, aby se v zápětí dalších asi 5 minut kapitán Kirk a inženžr Scotty, plížily malým raketoplánem k lodi. Tyto zdlouhavé a nudné scény mi prostě vadily a navíc jich je ve filmu ještě pár dalších ) Takže za 3.

Jak se staví sen (2007) (pořad)

Problémem tohoto pořadu, je asi to, že každý má jiný vkus co se designu týče. Nedovedu si představit situaci, kdy mi nějaké studio třeba předělá celou kuchyň. Před několika měsíci jsem se přestěhoval do nového bytu a majitel mně upozornil na to, že kuchyňská linka ( nebo spíše celá kuchyň ) by potřebovala rekonstrukci, protože je stará. Když jsem kuchyň viděl poprvé, ihned jsem se do ní zamiloval, protože je sice stará a má popraskané dřevo a kamennou desku, ale je tak nádherná, že jsem se rozhodl ji postupně renovovat. Kdyby mi nějakej blboun vytrhal tu nádheru a dal mi tam místo toho sklo a hliník, ještě navíc v černo bílé variantě, tak mu asi zpřerážím hnáty. Navíc já mám rád světlé a veselé barvy, takže nepřipadá v úvahu že bych měl mít třeba skříň ve tmavě hnědém provedení. ¤¤ Neberu nikomu snahu dostat něco pro matku se třemi dětmi na které všichni kašlou, ale má to mít nějaké své meze a hlavně bych si asi nedovolil udělat nějakou předělávku bez konzultace z majitelem. Pořad, má určitě svůj smysl, a pomáhá lidem kteří nemají tu kliku že by mohly rekonstruovat, ale dělá taky reklamu různým firmám a společnostem. Nic proti tomu, v jednom podobném pořadu jsem narazil na firmu pro kterou dnes pracuji a která mně zaujala právě tím co dělá a vyrábí. Takže i v tomto ohledu má pořad své pozitiva. Zůstanu věrný svému průměrnému hodnocení a dávám 3 hvězdy - z poznámkou o barvách a stylu, který nemusí sedět všem. POZNÁMKA : ty ceny mně dokonale ohromily. Viděl jsem díl, kde za rekonstrukci kuchyně a obývacího pokoje, daly 480 000. Tak to je teda síla. Za trochu vyšší částku mám možnost koupit byt ve kterém momentálně bydlím a který má přes 90 metrů čtverečních.