Sbohem, baby (2007)

Hned v druhé scéně se objevila americká vlajka a já se vylekal. Poté přišel velemoudrý proslov a dojemná hudba a mé obavy rostly jako rtuť teploměru. Tyhle prvky nenávidím. Ale pak přišlo vcelku solidní vyšetřování a jedno překvapení za druhým. Závěrečné nebetyčné citové vydírání filmu neodpustím. Celý film jsem se bál, aby k něčemu podobnému nedošlo...a došlo bohužel. Affleck i Harris tento film táhli na svých bedrech, tragicky nevýrazná Monaghan tu byla jako sedmé kolo u vozu. Za vcelku slušnou prostřední část 3 puntíky dám, ale Ben Affeck, ačkoli je lepší režisér než herec, by měl trochu ubrat v tlačení na pilu v oblasti emoční složky filmu...ale akce mu jde solidně.

Ošklivka Katka (2008) (seriál) odpad!

Mé hodnocení je založeno na přesně 3 scénách, které jsem měl tu čest vidět. Přiznám se, že jsem chtěl odejít už od úvodních příšerných titulků na začátku, ale...jako statečný válečník jsem vydržel. Začala bitva a jak dopadla? Já odešel poražen, celý díl jsem neměl šajnu dodívat. Herecké výkony...pardon neherecké výkony, byly tak slabé, že...už to ani snad hůř nejde? O postupující dementaci scénářů nemluvě. O nějakých originálních nápadech vzdálených tvůrcům několik tisíc parseků se už vůbec nedá mluvit. To už na "Tak jde čas" bych se díval radši. Tohle je ultimátum všem, kteří si budou v budoucnu zahrávat s TV seriály.

Smradi (2002)

Film o smradech, chce to další komentář? Existuje horší vizáž, než cigán na blond? Rádoby dramatická činohra, nic víc (pro mě).

Na stojáka (2004) (pořad)

Buď se nudím, nebo se směju, jakobych vyhrál mega ve Sportce. Úroveň hodně kolísá, takže když si vyberete silnější kousky (Miloš Knor apod.), dostanete slušnou one-man-talk-show. Co mně osobně přišlo nejlepší, tak otevřený dopis KSČM od Matonohy, klobouk dolů, smál jsem se. I proto, že nesnáším komáry! Takže komunisti: "pi**, kur**, kur**, pi** a čest!"

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Poučné, politicky naturalistické, ale na mě až moc usedlé, "klidné" a "na úrovni". Příliš jsem se nezasmál, ale sledovat se to rozhodně dalo. Dám ale osobně přednost hrubozrnějšímu britskému humoru.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Nesnáším slovo kult, pro mě není nic v oblasti filmu kultem. Neuctívám ani filmové postavy ani režiséry, nikoho. Řekněme ale, že seriál Twin Peaks by se dal přirovnat ke coca-cole a Dale Cooper ke kofeinu = zatraceně chutné a zatraceně návykové (co se týče kinematografie). Miluji mysteriozitu, tajemno, atmosféru, tři esence vrcholného požitku z projekce. A Lynch je všechny napěchoval do jednoho lákavého balení. Já ale netvrdím, že je seriál bezchybný a to je několik postav, které mi lezou nesnesitelně na nervy (polda co bulí jako želva, sekretářka s hlasem batolete a pár dalších). Ale čert je vem, Twin Peaks mi dokázalo, že "detektivka" je vlastně zábava (a to jsem detektivky - nebo jak to správně nazvat - nesnášel). Bravo.

Dexter (2006) (seriál)

Dexter aneb lidé zbožňují úchyláky všeho druhu a zaměření. Nápad se zvrácenou zpravedlností by nebyl nejhorší (vyjma jeho absurdity a negativního vyznění), ale chybí mu dobrý herecký představitel, atmosféra a celkově lepší charaktery postav. Nebojte se, že byste si při sledování okusovali nehty napětím, toho si tu neužijete. Pokud si potrpíte na extravagantní masové pochoutky v nesterilním a syrovém balení (něco na způsob pěkně čerstvého tatarského bifteku z něhož ještě odkapává krev), tak se také neradujte...zředěným kečupem se tu na současný hororový trend také šetří. Takže co nám zůstalo? Ach ano, charaktery postav a interakce mezi nimi, resp. ona zvrácená duše Dextra, která budí rozličné pocity a touhy. Když pominu na dnešní dobu bizarní a abstrúzní nechuť k sexu (s níž si se svou přítelkyní překvapivě notují), jímž je dnešní produkce přesycená, zůstane na první pohled sympatický chlápek, který by se hodil do poledních seriálů vhodných k vaření chilli omáčky po italsku. Nic víc, nic míň. Herecký představitel Dextra nepůsobí ani děsivě, ani ďábelky, ani nevypočítavě. Je sterilní jako operní kastrát. Doporučoval bych tvůrcům nasadit místo pokusů o explicitní násilí tajemnější a sofistikovanější způsob implicitního přepisu látky. A to hovořím o první sérii, která je údajně nejlepší.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Simpsonovi aneb kde se vzal tu se vzal americký humor pod palbou slov. A pak že jsou šikmookci žlutí...tihle američtí žluťásci jsou fajn a akční rádius jejich humoru je čas od času parádně katastrofálně devastující.

Devil (2001)

Pozor komentář obsahuje několik SPOILERŮ, i když pointa není á la Shyamalan, přesto je lepší nechat si pár detailů až na film. ---------------------- Není to špatný film. Trpí však několika šablonovitými postavami (bezskrupulózní hajzl, nevinná dívka,...). Del Toto využívá dobu války, tedy dobu, ke které se ve svých pozdějších filmech ještě několikrát vrátí. Stejný styl pak zopakoval ve Faunově labyrintu. Film ale je parádně propracovaný, vyskytuje se v něm dost dobrých nápadů, výborná atmosféra, hudba a herecké výkony, že mu nelze dát průměrné hodnocení. Těch pár much mu rozhodně rád odpustím. Jako např. (SPOILER!!!) --------------------------------- nepřekvapivého hodného ducha. Myslel jsem si, že tu je jen jako páté kolo od vozu, jen tak, aby se mohli menší diváci čeho leknout. Ale jak se příběh vyvíjel, dostával smysl a na konci byl vyloženě nutný. I když to, že fakt nejde o zabijáka jsem poznal hned. Škoda občasné šablonovitosti, ale i tak je film velmi povedený. DOPORUČUJI VŠEM, KTERÝM SE LÍBIL FAUNŮV LABYRINT.

Doba ledová (2002)

Za Veveřici šavlozubohustoocasovřeštící plných 5*. Znáte nějaký jiný film, kde by se pohybovala protivnější postava, než je ten lenochod tady? (když nepočítám Jar-Jar Binkse ze SW I). Ale ta sporadicky se vyskytující veverka...IMHO když ji miluješ, není co řešit. Veverka, není co řešit. Konec reklamy.