Adamovo žebro (1949)

Konverzační paráda s výborným ústředním párem. Ale nemůžu si pomoct, hrozně mi vadil ten samotný proces a argumentace obhajoby. Tahle feminizační témata mi přišla někdy dost nesmyslně přitažené za vlasy, jako zrovna v tomhle případě. Navíc role jsou rozděleny podobně jako ve většině filmů s těmito dvěma, emancipovaná, často až moc rázná, silná sebevědomá Katharine a klidný, argumentující a často ustupující Spencer Tracy. A jako již po několikáté musím říct, že jsem na jeho straně.

Neuvěřitelný přítel (2022)

Předělávka filmu Francise Vebera se celkem povedla, zápletka je dostatečně silná na solidní příběh. Samara Weaving je tu skutečně nádherná, takže Eugenio Derbez vedle ní vypadá vážně k neuvěření, což je asi jasný, když je mu šedesát a hraje nevím proč pětačtyřicátníka. Bohužel zrovna on místy hrál poměrně nepochopitelně až poloblba co stěží dá dohromady větu, to mi přišlo dost otravné. V některých pasážích je v pohodě a pak bum, koktá nějaký blbosti. Taky role náruživé babičky a korejského dědy mi přišla zbytečně navíc, lacině vulgární oproti zbytku filmu. Ale náladu to má příjemnou až hřejivou a zábavné to je, na večer ideální film.

Když se setmí (2004)

Příšerně nevzrušivá rádoby komedie, která boduje pouze obsazením. Salmita má téměř nepřetržitě bikini a je to skutečně pěkná podívaná, taktéž Pierce je sympaťák, Naomie Harris je taky kus, ale jinak to je vtipné jen tak tak, akce téměř není... Na to, že to mají být dva excelentní loupači, tak se tam v podstatě neloupá! Atmosféra tropického ráje a již zmiňované obsazení je fajn, ale scénář moc vzruchu prostě nenabízí.

Pat a Mike (1952)

Katharine je nádherná, energická, sarkasticky kousavá, v 45 letech navíc vypadá výborně a veškerý jí provozovaný sport jí nejen sluší, ale vypadá velmi uvěřitelně a jako aktivní sportovec. Ujalo se to u mě rozhodně víc jako sonda do tehdejšího sportu a zábavy, než nějak ohromující komedie, ale společně se Spencerem Tracy tvoří výborný pár, jako už tolikrát.

Film roku (2021)

Abstraktní satira na kouzlo pohyblivých obrázků, bohužel s plno podivně prázdnými scénami.Většina filmu je minimalisticky jen s několika postavami. Penelope vypadá parádně, oba pánové jsou kouzelní, ve svých šablonách hereckých protipólů jsou skutečně k sežrání. Některé vtipy jsou sice cáklé, ale dobré, ničení cen například. Ale dost se to vleče, absurdní je to místy trochu nepochopitelně, nehrát v tom tato sestava, tak je z toho typicky evropské hlubokomyslné zmatení.

Denní směna (2022)

Za mě příjemná oddychovka se skutečně parádní akcí. Trochu to ale drhne v omáčce okolo, nebylo to pro mě dostatečně uvěřitelný, celej ten svět s tajným lovem upírů žijících mezi námi byl divnej. Přes mraky mrtvých s podivně se rozpadajícíma ostatkama není nikde jedinej policajt. Vážně, v celým filmu nikdo. Ústředí lovců má tunu předpisů, ale já tam prostě něco fungujícího jako třeba v MIB nevidím. Ale jinak je to svěží, celkem vtipné a propracovat víc scénář bylo by to ještě lepší.

Projekt A 2 (1987)

Akce je poměrně míň na úkor příběhu, který není zrovna něco extra a spíš to nudí a zdržuje. V druhé půlce je to naštěstí lepší, ale i tak je to poměrně dlouhé a i když si to solidní standard Jackieho filmů pořád drží, přišlo mi to prostě slabší.

Cesta za smířením (2021)

Začalo to dost nudně, ten chlap byl navíc dost nesympatická nula. Ale pak se to rozjede a je to dostatečně humorné, navíc to má místy vysloveně britský šmrnc. Řezníci jsou ke konci úplně všichni, i když je tam pár nesmyslů, ale Tommy Wirkola to uzavřel velice solidně.

Predátor: Kořist (2022)

Zajímavá atmosféra a sympatická hlavní hrdinka. Nápad s indiány jakožto přírodními lovci je originální, i přes plno nesmyslů, například téměř veškerá zvířata. Medvěd, puma, lovená v noci s pochodní? Ale akční to je slušně, nějaké nápady to taky má. Nejsem zvláštní fanda, byl jsem jen zvedavej, ale nelituju.

If I Had a Million (1932)

Osm variant od osmi režisérů na téma " milionář rozdává náhodně vybraným lidem peníze. Kvalita jednotlivých historek je dost kolísavá, taktéž i délka, Lubitschova miniatura byla ovšem geniální. Herecky snad jen zaujme v jedné z prvních rolí Gary Cooper, jinak není nic moc co vyzdvihnout. Zábavné je to asi úměrně době vzniku, nic ohromujícího ovšem nečekejte.