Králové a královna (2004)

Posledných 40 minút filmu mu ubralo 1,5 hviezdy. Moje prvotné nadšenie bolo schladené najma vďaka tomu, že sa dosť nešikovne prehupol od drámy ku komédii. Keby sa ubralo pár skrze žartovných scén, výsledok mohol byť určite lepší.

Život nikdy nekončí (2009)

Základnou chybou bolo obsadiť do komorného filmu herca, ktorý nevie hrať. Lambert - ako Tarzan z rodu opíc fajn, ale v ríši ľudskej hlboký podpriemer.

Potlesk (2009)

Film mal dobre našlápnuté, ale niekedy po polhodine sa začal sám v sebe strácať, a až do konca to pôsobilo skôr bezradne. Škoda, najmä kvôli Paprike Steen, potiahla to celé sama.

Nowhere Boy (2009)

Lennon ako krásavec, Oidipus v plnej zbroji, melodramatické výlevy prejdú do všeobjímajúceho klišé, hudby jako šafránu. Asi som čakala niečo iné.

Čas, který zbývá (2005)

Neprišla som tomu na kobylku, počiny hlavnej postavy mi zostali až do konca záhadou, snaha šokovať prebila zmysel dotyčných scén. Bohužiaľ, z filmu som si zapamätala len to horšie, čo je škoda, lebo to zas nebola nejaká nezmyselná zlátanina. Ale mohlo to byť o moc, moc lepšie...

Milenci (1958)

Možno to bolo tým, že TV škriatok do popisu filmu napísal celý jeho dej, možno tým, že som nebola pocitovo nastavená na vyše polstoročie dozadu, možno, možno ... Skrátka ma to neoslovilo, i keď je zrejmé, že vo svojej dobe mohol film spôsobiť riadny poprask.

Úterý po Vánocích (2010)

Udeje sa tam trochu viac, než vo Warholovom Sleep a Eat a bolo by namieste nazvať to skôr dokumentom než drámou.

Písně o lásce (2007)

Veľmi príjemný film. A hoci inak mi je často vyložene trápne, keď začnú herci vo filme spievať, tu mi to prišlo prirodzené a nenásilné. A to najmä kvôli piesňam. A Garrelovi, naturellement... Príbeh vcelku jednoduchý, ved čo už iné môžu riešiť Francúzi než lásku /na všetky spôsoby/.

Téměř dokonalý zločin (2000)

Hmm, tak neviem. Zahrané to bolo výborne, slabiny scenára to ale nezakrylo. Napätia poskromne, vyústenie bolo totiž celkom predvídateľné a naviac duchariny nijak zvlášť nemusím. Slabý priemer.

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Nemám rada romantické filmy made in USA, nepovažujem McConaugheyho za príťažlivého, ani Garner za sexi, osvietenie duchom za jeden večer je dosť pritiahnuté za copy, vlastne je úspech, že som to dopozerala. Ale... striedavo som pozerala Stmievanie a popri tom mi prišlo toto dielko vlastne celkom fajn. Všetko je relatívne.