Zákon touhy (1987)

Almodóvarovi zožeriem asi všetko. Málokto vie dať do filmu takú dávku /nefalošných/ emócií ako on. A málokto ich potom vie aj preniesť na diváka. To už potom človek dáku chlapskú súlož ani nerieši.

Strom života (2011)

Skrátiť minutáž, zredukovať obrazy, vyhodiť dinosaurov a buď vystrihnúť alebo rozvinúť Pennovu líniu. Záverečný Eden tiež preč. A ženská, čo pochováva svojho 19-ročného syna, by nemala vyzerať ako jeho vrstovníčka. Potom by som si to možno pozrela ešte raz.

Tlukot mého srdce se zastavil (2005)

Hlavná postava bola nesympatická, asi zámerne. Akurát, že tým pádom bolo ťažké sa s ním zžiť. A divný happyend pritiahnutý za vlasy. Ale inak, radosť pozerať.

Čti mi ze rtů (2001)

Nádhera. Film je oficiálne krimidrámou, v skutočnosti je to silná podprahová romantika. Bola som z neho na vetvy a tentokrát to nebolo len Vincom Casselom /a dúfam, že už ho nikdy s fúzikmi neuvidím/.

Tetro (2009)

Coppola vraj na film nezohnal sponzora, tak si založil vlastnú produkčnú firmu. Niet divu. Osobité to rozhodne je. A to je asi tak všetko. Ulepené, patetické, poslednú polhodinu už som len márne dúfala, že to snáď každú chvíĺu skončí. Vlastne to má zopár celkom dobrých scén / tanečné a divadelné predely/, ani leitmotív nie je na zahodenie, ale to nestačí. Ako celok je to nestráviteľné. "Nie som tvoj brat, som tvoj otec..." Jak u Cimrmana. A všetko zduplované, či ztriplované, aby divákovi náhodou niečo neuniklo. Carmen Maura poteší, almodovarský motív tiež, ale keď už sme pri tom, uniklo mi, prečo bol film čiernobiely, vôbec sa to nehodilo.

Julie Lescautová (1992) (seriál)

Vcelku príjemný seriál. Áno, epizódy boli dlhočizné, často šablonovité, dabing V.G. hrozný, a vysmiate tváre na konci každého diela trapné, ale v konečnom dôsledku sa to dobre pozeralo, postavy boli sympatické a dej bol zaujímavý. Nepotrebujem si pri detektívke hrýzť nechty od napätia. Tí Francúzi majú niečo do seba. Novú sériu som nepochopila, žiadna náväznosť ani vysvetlenie, pokus o akčnejší imidž zjavne nevyšiel.

Děvínský masakr (2011)

Zlé. Už úvodné zábery na budovy Jojky ma znechutili. Trčalo z toho, že je to robené narýchlo a na efekt - kým je ešte téma pre ľudí zaujímavá. Hlbšie sa tomu zjavne nevenoval nik. Priznám sa, nedopozerala som to. Nemalo to žiadnu koncepciu, akože rekonštrukcia a hrané zábery boli príšerné /koho preboha napadla scéna v lese so strieľaním na plyšákov?!!/ Emócia neprešla na mňa žiadna. Po prvej reklame som to vzdala. Pobavil len Spišiak.

Žiletky (1993)

Deprimujúci film o deprimujúcej dobe. Hodnotenia sú značne rozporné, nie náhodou. PVO filmu hodne pomohli, napokon Topol tiež. Keby sa v ňom menej rozprávalo, mohol byť ešte silnejší.

Zákon a pořádek (1990) (seriál)

Nerozumiem celkom tým komentárom typu zase americký krimi seriál. Osobne sa tomuto veľmi teším, je možno posledný svojho druhu. Nedávna vlna amerických krimiseriálov, kde vypočúvajú, vyšetrujú, pitvajú osobnosti renesančného typu, aby na záver celý prípad objasnili pri mikroskope, ma celkom unavuje. O chvíľu im už ani prokurátorov nebude treba. Seriál rokmi neupadal, práve naopak. A bohužiaľ po 20 rokoch končí.

Lidice (2011)

Aj z tohto pokusu je zrejmé, že natočiť kvalitnú a strhujúcu historickú drámu je veru ťažký oriešok. Napriek zaujímavej historickej téme, dobrým hercom a hudbe, ktorej ale miestami bolo tak nejak moc, a dokonca napriek celkom sľubnej zápletke, ktorá má však asi k realite ďaleko, sa filmu vôbec nepodarilo ma nejak citovo zasiahnuť. A pritom si celkom rada v kine poplačem. Proste všetko sa do jedného filmu vtesnať nedá, pretože potom to stráca účinok. Všetky naznačené dejové línie včetne tej hlavnej šli po povrchu. Samotná genocída bola vo filme znázornená akoby len tak mimochodom - pričom niektoré scény vypálenia mi evokovali skôr nedávne londýnske nepokoje. A atentát na Heydricha, bez komentára. História bola vždy mojou silnou stránkou, no veru som na chvíľku zapochybovala, či bol ten atentát vlastne úspešný... Možno keby som nevidela iné vynikajúce historické drámy, by ma to aj zaujalo, ale takto len 3/10.