Mudbound (2017)

Jasně. Nečekal jsem estradu. Je to temný, stisnujici a dost často k zblití. Hnus. A tenhle film to navodí skvěle.

Labuť (2023)

Silný

Upgrade (2018)

Tak tohle je neskutečně rozporuplný biják. Samozřejmě první minus je naprosto otřesný dabing. Ten dokáže i z echt filmu (např. Jackie Brown) udělat šmíru. Pak dost otřesné herecké výkony. Z druhé strany jsou tam zábavné chvilky. Kusy scénáře, chvíle skutečného napětí, střídané pobavením z nechtěně vytvořené parodie. Nebudu přísný a dám 3.

Nech svět světem (2023)

Několik zdařilých symbolů, několik zdařilých situací. Pro ukrácení dlouhé chvilky? Proč ne. Nic víc ani míň.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Klasický, podle pradávného vzoru, který ničím nepřekvapí, kromě omlazeného Forda. A za konec bych měl chuť dát hvězdy jen 2.

Zóna zájmu (2023)

Ten kontrast dvou vedle sebe fungujících prostředí je unikátně děsivý. A Sandrina změna z Anatomie pádu sem na zahrádku taky.

Bratři (2023)

Snad to může fungovat pro ty, kteří o Mašínech mnoho nevědí. Pro mě, který je silně nasraný tím, že už dávno nejsou uctívanými hrdiny a namísto toho půlka národa řeší, jestli se při teroru a občanské válce (byť ji vede jen pár kluků) proti němu může zabíjet, to přišlo moc ploché. Nejen bez nějaké hlubší výpovědi, ale vlastně i bez vzruchu. Stejně je dobře, že to Mašín udělal. Dobré vyzdvihnout ženské role a jejich představitelky.

Pomsta mrtvého muže (2013)

U toho se snad ani nedalo spát. Je to všechno tak umělý : zohyzdění, zápletka, logika všeho. Pitomost nejhrubšího zrna. A Verbal si chrochtá za 5*, takže vše potvrzeno.

Časové pásmo bylo změněno