Mission: Impossible (1996)

Vidět tento film, to opravdu patří k základu každého filmového fanouška. Já jsem se na to nikdy nijak nehrnula a zájem podívat se na to ve mně vyvolal spíše až humbuk u trojky. Taky mě to vůbec nelákalo, protože ve filmu hraje u mě neoblíbený Tom Cruise a bohužel pro něj má opět roli napomádovaného "blbečka" a hrdiny. Tyhle role mu prostě vůbec nesedí. Film mě ani nijak moc nebavil. Jediné, co to vyvažuje, je akce. No a na tomhle to asi staví, protože příběh teda opravdu nic moc.

Mission: Impossible II (2000)

Moc se to nestává, ale dvojka je zkrátka lepší než jednička. Sice je tu opět neoblíbený Cruise, ale třeba hlavní ženská postava je zde mnohem sympatičtější než v jedničce. Akce, té je zase tak akorát, je udělaná dobře. A co je ještě lepší - tvůrci zapracovali i na příběhu a i ten je zkrátka povedenější.

Mnichov (2005)

Tak jsem konečně viděla další z těch dobrých, ne-li nejlepších filmových počinů roku 2006. Steven Spielberg je Pan Režisér a opět ukazuje, že filmy točit opravdu umí. Teda až na ty konce. Moc mě potěšilo obsazení Erica Bany do hlavní role, protože je moc hezký a sympatický, a to se na film hned kouká ještě příjemněji. Už na začátku mě upoutala nádherná píseň, která se v průběhu filmu ještě párkrát objevila. A vůbec, celá hudba byla skvělá. Děj? K tomu není co dodávat, je to podle skutečnosti, což je u mě velké plus. Film byl natočen s citem a hodí se nejenom jako lekce z dějepisu. Určitě to člověka něčím obohatí a musíte přemýšlet. Jediné, co bych vytkla, je délka. Tak půl hodinu dolů a pak by to bylo skoro dokonalé. Takže určitě doporučuju, nudit se většinou nebudete. Tohle by zase každý filmový fanda měl vidět.

Mission: Impossible III (2006)

Tak musím se přiznat, že do minulého týdne jsem neviděla ani jeden Mission Impossible. Ale rychle jsem to dohnala a koukla se i na trojku. I když se mi do ní vůbec nechtělo... Jednak kvůli mému neoblíbenci Cruiseovi, jednak proto, že mě oba první filmy zase tak moc nezaujaly. Ale s trojkou to bylo jinak! Film je totiž bezesporu nejlepší z celé série a udělal za Missiony pěknou tečku a udělal jim i poctu... Je to celé takové lepší, akčnější, modernější, dokonce ani docela povedený příběh nechybí, což je určitě dobře. Protože pouze bezduché střílečky bez pointy jsou na nic. Tohle bylo ale opravdu dobré. I na Toma se dá dívat.

Eragon (2006)

Tohle ne. Tohle opravdu ne. Čekala jsem, že to není povedený film, ale že mě naštve hned první scénou? Vždyť to bylo prachsprosté vykradení Pána prstenů! A vůbec, celý film tak na mě působil. Laciný, takhle by se to dalo nazvat. Knihu jsem nečetla, ale stoprocentně vím, že je mnohem lepší. Fantasy je dnes moderní žánr, hlavně po úspěchu Pána prstenů, ale ono opravdu nestačí vzít celkem úspěšnou knížkou a jen tak ji bez rozmýšlení natočit. A hlavně tak, aby na to šlo do kina co nejvíce lidí a mohli z toho vytřískat co nejvíce peněz. Protože jsem nečetla knížku, nemůžu porovnávat, ale od kamarádů vím, že je to celé úplně jinak, až to fanoušky Eragona málem znechutí. Ten příběh a všechno. Ani jedna z postav mi nepřirostla k srdci a vůbec mi nebyly sympatické. Teda možná až na Safiru, ale stejně jako drak vypadala docela divně. Já si draka představuju jinak a rozhodně ne tak podivně modrého. Ani jednání postav apod., člověk se v tom klidně může ztratit. To se mi myslím nestalo, ale i tak jsem třeba moc nechápala jednotlivé chování postav, protože jsem o nich nic moc nevěděla. V tomhle je ten film hodně povrchní, a to mi vadí. Jenom ledabylé nastínění děje, postav, pár triků a efektů a najednou konec. No zklamalo mě to, co si budeme nalhávat, není to dobrý film. Takový průměr až slabší průměr. Tohle si Eragon nezasloží a upřímně doufám, že dalších dílů se chopí jiní tvůrci, aby toto nadějné dílo či potenciál tohota díla (kniha) nebylo potopeno ještě dříve, než ze sebe stačí udělat opravdovou legendu.

V tom domě straší! (2006)

Mě tento film hodně překvapil. Sice jsem pohádku nečekala, ale i tak je to prostě něco úplně jiného než ostatní animované filmy a málem, abyste se báli na to vzít malé děti do kina. To, že se film od klasických animáků, které staví na roztomilých zvířatkách apod., dosti odlišuje, je jedině dobře. Je to fajn, místy vtipné, jak má být, s dobrým příběhem, což u animáků je dnes spíše výjimka. Postavy jsou taky moc srandovní a sympatické. Rozhodně se člověk a tohohle netypického filmu, který nemá daleko k Burtonovi, nebude nudit a spíš bude nadšeně koukat!!!

Vaterland - Lovecký deník (2004)

Chtěla jsem se zase po dlouhé době kouknout na nějaký český film a když tohle běželo v televizi, byla to jasná volba. A ejhle! Děs. Ten film se mi vůbec nelíbil, byla to nuda, člověk nijak nesplynul s postavami, které mi připadaly opravdu divné. Někteří herci mluvili, jako by pocházeli z pomocné školy. Teda nevím, jestli to náhodou nebyl zájem, ale sympatie u mě rozhodně nevyvolali. Celý film nuda a jenom jsem se těšila na konec a měla jsem co dělat, abych to rovnou nevypla.

Spláchnutej (2006)

Film je to vcelku povedený. Jedná se o další animák, ale jelikož se na nás odevšad valí jeden animovaný film za druhým, ty další to mají těžší a těžší, protože už máloco lidi ohromí. Tohle byl milý a sympatický počin, vtipné postavy, gagy, jakž takž příběh, grafika tradičně skvělá. Zase něco dalšího pro děti. Určitě se to bude líbit i dospělému doprovodu, ale opravdu to není nic výjimečného. Spíš takový další do sbírky.

Iluzionista (2006)

Kámoška mi říkala, že je to skvělé, tak jsem se na Iluzionistu vrhla taky a musím jí dát za pravdu! Film se mi opravdu líbil a je to po dlouhé době zase něco, u čeho si můžu s klidným svědomím říct, že mě to nadchlo. Postavy a příběh - naprosto fantastické. A navíc ta všudypřítomná a atraktivní magie, která celému filmu dodá maximální šmrnc. Prostě celé je to kouzelné a vy nestačíte valit oči. Hercům se výkony rovněž povedly a film si zalouží jedině pochvalu. Natočeno to je dobře a s citem a vyjadřovat se k dalším plusům, jako je u mě například natáčení v Praze, snad ani nemusím. Jedině s jedním s kamarádkou nesouhlasím. Její poslední věta totiž byla: "Hajzl!". A ta moje? "Borec"!

Maverick (1994)

Tak mně se třeba do sledování tohoto filmu moc nechtělo, dívala jsem se spíše jenom náhodou. Navíc mě odrazoval Mel Gibson, kterého nemám ráda. Ale zase jsem si říkala, že Jodie může být docela dobrá. Film jako takový rozhodně neohromí. Spíše pobaví, to zase jo. Je to sice divné, ale vtipné, a tak jsem se dodívala. Nic ohromujícího, spíše pohodička na páteční večer.