Good bye, Lenin! (2003)

Tohle není komedie. To se spíše přikláním k tomu dramatu. Ale každopádně, líbilo se mi to! Už kdysi jsem viděla tak prvních 45 minut ve škole, dneska jsem se dodívala a nelituju. Já nevím, ale jsem zvyklá, že z Německa k nám proudí tuna ptákovin, které se chtějí vyrovnat Prcičkám apod. a na něco kvalitního nejsem zvyklá. Snad jen ještě Občanská výchova byla dobrá, jinak celkem nic... Tohle není až takové překvápko, protože jsem dobře věděla, do čeho jdu. Ten film je pěkně hořký a jako komedie? Ale jo, párkrát jsem se pousmála, ale klasická komedie to rozhodně není. Ale je to kvalitní, s kapkou nostalgie, dobrými hereckými výkony a okořeněno pěknou hudbou a taky pár dojemnými scénami.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Tak konečně jsem opět doplnila mezeru v animovaných filmech, tentokráte první Pixarovkou a vůbec prvním 3D animovaným filmem. Wow! U filmu jsem se neustále rozplývala, protože Buzze rakeťáka i Woodyho měl doma kamarád jako hračky a prostě se objevily vzpomínky na dětství. Navíc, když jsem skoro v každé další scéně nacházela další a další známé hračky, které jsem měla já, chtě nechtě jsem se zkrátka musela usmívat a hřálo mě u srdce. Animace na rok vzniku skvělá. Dneska, pravda, je animace lepší, ale co byste v roce 1995 chtěli? Párkrát jsem se opravdu nasmála, příběh byl neotřelý a jelikož to všechno bylo poprvé, tak prostě klobouk dolů. Pak například taková hláška Vzhůru do nekonečna a ještě dál! je prostě legendární a hodí se například i do hodin fyziky:-). Každopádně tleskám a moc moc se těším za týden na druhý díl!

Casablanca (1942)

Starý, ale dobrý. Jenže bohužel, podle mě nic světoborného. Určitě to patří mezi klasiku, o tom svědčí nejen Oscaři, ale třeba také zvučné jméno Ingrid Bergmanové, ale asi jsem čekala víc. Nebralo mě to tolik. Dívalo se na film sice hezky, jakýsi milostný příběh, který byl docela kvalitní, tam také byl, ale to je asi tak všechno... No škoda.

Fanfán Tulipán (1952)

Tak jsem viděla tuto francouzskou klasiku přesně týden poté, co jsem viděla novou předělávku tohoto filmu. A musím už teda definitivně souhlasit s tím, že tomuhle se ten nový film ani nemůže rovnat! Nový film mi teď opravdu připadá jako taškařice, parodie a docela nevkusný film, poté, co jsem viděla originál. Tohle je naopak pěkné, úsměvné a prostě takové normální a přitom milé, hezké... Gina i Gérard byli skvělí a tuhle klasiku by si neměl nikdo nechat ujít, narozdíl od nové předělávky...

Příběh rytíře (2001)

Popcornová zábava. Nejedná se o nijak zázračně kvalitní film, přesto ale potěší. Před shlédnutím tohoto filmu se musíte oprostit od jakékoliv historie a domněnek, že tohle je historický film, naladit se spíše na zábavu, srandu, místo historie na něco dobrodružného, pak trochu romantického a nakonec i dojemného a potom se vám to může líbit. Pokud však očekáváte další historický film, jste na omylu a raději se ani nedívejte. Pokud se chcete bavit, pak směle do toho! Tenhle film sice není nijak extra kvalitní, ale nenudíte se při jeho sledování, docela příjemně to ubíhá a ještě se pobavíte. Nic pro náročného diváka, spíš opravdu na odreagování - v čele se sympatickým Ledgerem. A taky se dočkáte hezkých kostýmů a vcelku ušlé hudby.

Walk the Line (2005)

Konečně jsem viděla další z těch lepších filmů roku 2005. Co lepších, nejlepších, o tom svědčí i oscarové nominace. Pořád váhám u hodnocení, je to někde mezi, ale bohužel ještě to u mě není na těch pět hvězd. Abych tomu dala pět hvězd, musely by se mnou více cloumat emoce. Příběh to byl sice krásný, protože Johny Cash měl bezesporu minimálně zajímavý život. A jak říkám, sám život je nejlepší scénarista. Takže děj a vše okolo ok. Herecké výkony? Reese ukázala, že není jen blbá blondýna, umí skvěle hrát a co víc - ona i báječně zpívá. Oscara si určitě zasloužila, ale myslím, že i Felicity Huffman ho mohla dostat. Phoenix hrál taky skvěle, na oba byla radost se koukat. No a třešnička na dortu je prostě moc moc hezká muzika. Zkrátka tenhle filmeček je poctou pro určitě legendárního Johnyho Cashe.

Nesvatbovi (2005)

Byla jsem na tenhle film docela natěšená. Chválila ho kritika, lidé docela taky, říkala jsem si, že to musí být určitě dobré. Ale zklamalo mě to. Já si pod pojmem komedie představuju film, u kterého se řežu od začátku do konce, a ten humor je navíc i inteligentní. Tady jsem se ale nezasmála ani jednou. Nevím, nějak mi to nepřirostlo k srdci. Herci sice byli docela dobří, v pohodě a sympatičtí, ten děj taky nebyl nejhorší a dokonce to nebyl tupý americký romantický film, ale opravdu jsem si představovala něco mnohem vtipnějšího a tohle prostě tak skvělé nebylo. Tímto mě film zklamal, ale rozhodně to není žádný propadák, spíš jen takový normální film na zpestření, pohodu.

Legendy z Dogtownu (2005)

O tomhle filmovém počinu jsem vůbec neslyšela, dokud jsem na něj nečetla recenzi v Premiere. Ihned mě zaujal. Plus filmu? Jednoznačně příběh. Ještě větší plus filmu? To, že příběh je podle skutečnosti. Celé je to pak takové opravdové, dojemné. Dobře natočený film se sympatickými kluky. A rozhodně to není jenom pro sk8boardisty, potěší i laiky. Film je to jinak příjemný, nevšední, realistický. Prostě o přátelství a sk8u. A taky neskutečně opravdový.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Tak poté, co mě jednička ohromila, dvojka to dokázala také, což se jen tak nestává. Ano, bylo to trochu slabší než první díl, ale Pixar stejně zkrátka umí točit animáky a tohle je jedna z jejich perel! Příběh opět docela fajn, hračky milé, animace na svou dobu neskutečně pokročilá a dobrá. Plno vtipných hlášek a situací, barvy a roztomilost na vás čiší ze všech stran. Co víc si přát?

Kate a Leopold (2001)

Kate a Leopold. Ještě živě si pamatuju, když šel film do kin. Pak jsem na to úplně zapomněla a dívala jsem se teprve včera v televizi. Opravdu jsem se překonávala, abych film nevypla, protože mě to prostě nudilo. Meg Ryan je sice hezká a roztomilá, ale jedna herečka zkrátka neudělá film. Táhlo se to, bylo to nezábavné. Prostě pokus o trochu jiný romantický film, který se nepovedl a ještě sem tam sklouzl k trapnosti.