13 (2010)

Rileyho najlepsi vykon vobec. Predchodcu filmu som nevidel, ale tento scenami a najma vykonom (vykonmi) hercov pokladam za jeden z najlepsich filmov, ktore som v poslednej dobe videl. Davam Plnych 5 *.

Hoď svišťom (2011) (seriál)

Na prvy pohlad primitivny humor pre jednoduchych ludi. Ale pri troche vsimavosti je tam vela napisaneho medzi riadkami, resp. toho jednoducheho humoru je tam tolko, az sa na tom clovek musi smiat. Ma to aj vela slabych chvil, asi viac, ako tych svetlych, ale tie svetle stoja za to.

Scary Movie 3 (2003)

Trojka sice uz nie je to, co jednotka a dvojka... Ale je urcite lepsia, osobne sa mi paci najviac zo vsetkych casti Scary Movie. Najlepsie obsadenie (Sheen a Nielsen to boli uzasne ozdoby). Narozdiel od predchadzajucich casti, toto aspon priblizne malo hlavu a patu. Velmi dobre som sa bavil a davam plne hodnotenie.

Blbec k večeři (2010)

Tento film je len chabý pokus remake-nuť originálnu francúzsku komédiu s nenapodobiteľným Jacquesom Villeretom. Len podpriemerná americká "komédia" (tvári sa to ako komédia).

Blbec na krku (2002)

Pre mňa príklad francúzskej dômyselnosti pri komédiách. Aj keď je film v istých častiach značne "nakazený" hollywoodskym štýlom (najmä akčné "explosion" scény), je perfektný. Väzenský dozorca Reggio (Benoît Poelvoorde), ktorému rola "blbečka" sadla ako uliata, putuje po boku neomylného borca Moltesa (Gérard Lanvin). Spolu pátrajú po Reggiovej žene, ktorá im zdrhla do Afriky s výherným tiketom na 15 miliónov. Sú však prenasledovaní a celá situácia sa viac krát skomplikuje, najviac im zavarí Turek. Nakoniec však Reggio najme gardu žoldnierov, celú situáciu dostanú pod kontrolu a dostanú sa aj k ich vytúženým 15 miliónom. Tie im však nakoniec budú vlastne "na 2 veci"... (viď film)

Málem hrdinové (1998)

Úžasný námet s prepracovaným scenárom v kombinácii s fenomenálnym Chrisom Farleyom, to je značka prvotriednej kvality. Veľmi ma potešil kvalitný český dabing. Veľa nápaditých vtipov a scén, rozmanitá výprava i nečakaná zápletka so zaujímavým riešením. Veľmi komické mi pripadalo, ako sa Edwards (Matthew Perry) snažil učiť nevzdelaného "burana" Hunta (Chris Farley) abecedu. Je to jedinečný film a podľa mňa určite najlepší z tvorby Guesta.

Happy Feet (2006) odpad!

Podľa môjho názoru totálny prepadák, autor pravdepodobne veľa dlhých hodín "fičal" na Dobe ľadovej. Nevkusné a jednofarebné scény, veľmi predvídateľný dej, otravný spev a step. Niekomu to možno sadne, mne však rozhodne nie. Po hodine som to vypol, nemohol som to ďalej pozerať...

Železná díra (2011)

Veľmi ma zaujali propagačné materiály k tomuto filmu a tak som na to šiel do kina, nebolo mi tam všetko jedno, nakoľko niesom nejaký extrémne nadšený fanúšik podobného žánru, nebol som pripravený na pohľad 1. osoby, ako sa krúti na lane a pod ňou je 200-metrová diera (...a vidieť to ešte na veľkom plátne v kine). Oceňujem rýchly vstup k činom bez dlhých a zbytočných obkecávačiek a prišlo mi divné hovoriť o výške vodopádu LEN 150 metrov, kde trénovali zostupy. Nádherná no nebezpečná príroda, obrovské výhľady, ale aj veľmi humánne gesto - umiestnenie pamätnej tabuľky po zosnulom českom horolezcovi na ostrove neďaleko Madagaskaru... To všetko a ešte viac je možné vidieť v tomto fascinujúcom dokumente Pavla Barabáša.

Nabitá zbraň 1 (1993)

Klasika s, vskutku hviezdnym, obsadením. Na svoju dobu určite prelomový humor. Dnes možno opozerané metódy a gagy neprídu až také zábavné, avšak štýl, ktorým sú všetky súčasti vo filme skomponované, zaručuje perfektnú zábavu. Ako inak, perfektný Samuel L. Jackson, ktorý už vtedy patril k špičkovým hercom s unikátnou mimikou dominuje v hereckých výkonoch. Ďalej výborný Tim Curry, ktorý je ako rodený na postavy podobných "hajzlíkov". Vo filme možno vidieť paralely s neskorším Mlčaním šuniek.