Ghoulies III: Ghoulies Go to College (1991)

Pro mě je to ten nejlepší díl Ghoulies a ještě v podání jednoho z mých oblíbených režisérů Johna Carla Buechlera. Ghoulies se tentokrát zrodí ze záchodu,zachutná jim pivíčko,ale nemaj plechovky brát ze spod,jinak se na ně sesypou. Pěkně se ožerou,tolik vypitejch plechovek piv jsem ještě nikdy v životě neviděl. Hezky si užívaj sprchování holek a já taky,jedné zacpou uřvanou hubu zvonem na hajzly a pěkně jí natáhnou držku. Ghoulies tady maj hodně prostoru na blboviny,jsem rád,že tu hodně kecaj,no tedy na ně je to dost. Dost dobře jsem se u tohle filmu bavil,takže pro mě jednoznačně za pět hvězdiček.

Ghoulies II (1988)

O dost lepší než první díl. Je tam více srandy,lepší propracovanost příběhu a lepší vraždy. Obrvoskej Ghoulies ke konci nemá chybu,tak dlouho jsem se nepobavil. Já dávám s čistým svědomím pět hvězdiček.

Skřítek (1986)

Troll je velmi kvalitní,už maskamy a efekty,které dělal J.C.Buchler. Opět pracuje s minimum herci a ti dokáží udržet tento film na vynikající úrovni. Samotný scénář je dobře napsán a navíc celý film je přece jenom originální v tom,že se tváří zároveň jako fantasy.

Hra na vraha (1980)

Viděno na youtube. Po úspěchu Carpentova Halloweenu a Mlhy se Jamie osvědčila jako dobrá herečka a tak se pro Lyncovu volbu do hororu osvděčila,zvláště kdy jí konečne poprvé vidíme odhalenou. Film mě hlavně zajímal kvůli Jeff Wincottovi,který mi několikrát dokázal,že opravdu hrát umí,tak jsme byl zvědav na jeho filmové začátky a byl jsem potěšen,že si ve filmu zahrál Leslie Nielsen,který předvedl,že není jen panák do komedií a parodí,ale také,že zvládne i vážné role. Hra na vraha začíná sice zajímavě,ale natočena je až moc snaživě. Díky dobře provedenému začátku a rozjezdu mi půl hodina utekla dobře,pakk to nějak jede a nastupující vraždy,které sice nybyly nějak extra zvládnuté,ale mě postačující.

Vlak hrůzy (1980)

Maškarní horor s netradičným prostředím s to ve vlaku se solidně obsahující atmosférou,proč ne? Ještě si připočteme ječící královnu Jamie,která si odkřičela svoji velkou roli v Haloweenu,tak i tady svým hlasivkám nedala pokoj stejně tak i mým uším,tak jsem raději snižoval zvuk. Samotná originalita filmu tkví,už v tom,že vrah mění masky a vy jsi tak myslíte,že je to váš kámoš,kterej vám v přístí vteřině zmasakrujue,no je sice pravda,že moc gore scén se nedokčáme,vlastně jen trochu krve s třihu jak to v takových filmech bývá. Buď dalšímu v masce dinosaura rozbije hlavu a zrcadlo,pak vrah je sám jdinosurus a tak holce dá na tělo useknutou ruku,jinýho podřízne. Film přesto nabízí nudnější scény a špatně natočené vraždy. Sečteno,hezký průměr.

Hotýlek v srdci Evropy (1993)

Dobrý nápad,však málo využitý a malý rozpočet a nudný konec udělal své. A ještě štíhlý Donutil to moc nezachrání.

Krakatice (1996) (TV film)

Jako malý jsem se u toho filmu děsil a připadal mi téměř dokonalý. Výborná práce po všech stánkách,doma mám i knihu,kterou sjem četl a jsou tu sice rozdíly.

Sežrána zaživa (1980)

Dalších canibal filmů,kde se děj opakuje a film se pokusí zaujmout násilím,znáslňováním a snad i pěknou krajinou,snad všechny takové filmy se rovnaj jen průměru a tady je taky vajímka,snad s tím,že tohle je u nás bylo známo daleko dřív než se na DVD vynořily různými filmy o canibalech. Tohle vidal Q film jako Pastora Thomase nebo Josefínu Munzbacher. Umberto Lenzi se dopracoval k solidní podívané. U mě to vede díky dobrého plynutí děje a hereckých výkonů,je sice pravda,že tady nemůžeme hledat skutečné umělce,jen začínající a tady je taky nenalezneme. Rozhodně ten lepší kanibalský film,který po dlohé době i pobaví.

Dům u hřbitova (1981)

Lucio Fulci na vrcholu svých sil. Typické zobrazování brutality a zabijení v dlouhých záběrech,které se dokonale spojilo s atmosférou filmu. Společně s Pastherem a Thomase asi jeho nejlepší filmy,které se mu dařily točit začátkem 80.let. Opět ukázka,že se v hororu nemáme s nikým párat a hlavní postavy můžou klidně zařvat.