• Pohádka

Teroristka (2019)

Absurdní taškařice pro příjemný večer, kdy potřebujete vypnout mozek a fungovat jen na první signální. Dějově zcela stupidní, herecky průměrné. Ale bylo tam docela dost vtipných gagů. I když to morální poselství řešení problémů s kvérem v ruce se mi moc nelíbilo.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018) odpad!

Film bez jakéhokoliv děje, charakterů nebo zapletky. Postavy prostě jen tak od ničeho k ničemu chodí a sem cosi říkají. Toť vše. Prostě taková méně uřvaná troškovina po americku. Dokáže mi někdo vysvětlit, o čem ten film vlastně byl? Jo a kdo je vlastně ten Grindelwald, co se to po něm celé nejmenuje? A jaké že zločiny to spáchal? Já fakt nevím, ale nějak jsem se to nedozvěděl. Možná se odpověď skrývala v té megahusťácke ohňové show na konci, ale to už jsem sledoval jen na půl oka a čtvrt ucha. Bože Rowlingová!!!

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Bože to byla ale blbost. Ubohá snaha vydojit z potterovské ságy další prachy. Je vidět, že paní Rowlingová je žena jednoho příběhu. A pro své vlastní dobro i dobro nás všech by už se nikdy neměla pouštět do ničeho nového. Filmařsky je to v celku povedené. Problém je ale s příběhem samotným. Zápletka je trapně plytká a v celku nezáživná. Celé se to po čase rozpadá do nesourodé kaše bez ladu a skladu. Logika potterovského světa tu vůbec nefunguje. Hlavní postavy jsou silně nesympatické - Tína ambiciózní kravka, Skamander popletený neurotik a Kowalski vykulený pablb. Absolutně nevím, komu tady mám fandit. Ta hvězdička je za ňuňu zvířátka. Zejména hrabáka, jedinou sympatickou postavu celého filmu. Na tom bych postavil nějaký animák. Stoprocentně by byl zábavnější, než tato kokotina.

Black Panther (2018)

Filmy, kde hlavním tématem je rasa, jsou z podstaty ujeté. S dostupem několika dní musím dát hvězdu za super vizuální efekty. Více k tom nemám co dodat. Snad jen Wakanda nechčije!

Vlastníci (2019)

Tragikomická a zcela přesná freska současné české společnosti. Tenhle vzorek populace by byl ideální pro tvorbu průzkumu veřejného mínění. Je to dokonalá uklázka toho, proč je naše společnost v takových sračkách. Toto není film, ale dokonalá sociologická studie.

Koruna (2016) (seriál)

Koruna je perfektně natočený výpravný seriál, kterému po řemeslné stránce nelze nic vytknout. Casting, výprava, lokace, hudba jsou na výbornou. Naprosto perfektní je obsazení Churchilla, Charlese, Diany a Wilsona. Jedinou výhradu bych snad měl k prvním dvěma sériím, kde je mladá Alžběta v rozporu s realitou až moc atraktivní a Filip pro změnu až moc ušatý. Děj je relativně pomalý a plyne skutečně volným tempem, což v celku přesně charakterizuje reálie skutečné královské rodiny. Ono když nemáte co na práci, moc se toho neděje. Taková soap opera trvající šest desetiletí. Ústřední postavou je samozřejmě Alžběta, u které došlo během přelomu 2. a 3. série k pozoruhodné transformaci z relativně chladné a nesmělé dívčiny v naprosto nesympatickou bytost bez špetky lidského citu v těle. V podstatě se jedná o sondu do dysfunkční rodiny plné namyšlených, bezcitných, chladných a sobeckých chodících figurín, které se neustále navzájem zraňují s cílem udržet si život ve zlaté kleci, kterou z pro mě nepochopitelných důvodů považují za domov. Takový moderněji pojatý Dallas. Koruna odkrývá v plné nahotě absurditu existence dědičné monarchie, což je dle mého největším přínosem tohoto seriálu.

Malý Sheldon (2017) (seriál)

Jestli toto měl být vtipný seriál, tak se tedy rozhodně nepovedl. Vtipné to nebylo ani za mák. Navíc některé postavy mě tam vyloženě sraly. Úplně nejstrašnější byla ta hysterická fúrie, která se snažila dělat matku. Ale vylezla z ní jen zaslepená náboženská fanatička a nesympatická, sobecná maloměstská slepice, která navíc děsně přehrávala. A pochopitelně i babča, ze které se vyklubala egoistická sebestředná ochechule, které bych nesvěřil ani hlídání psa na víkend. Sheldon byl toporný, nevýrazný a v některých dílech spíše sekundoval. Navíc jeho sobeská namyšlenost a chování sociopata, což bylo v původním TBBT vtipné a úsměvné, tady působí spíše odpudivě. Prostě velký Sheldon byl vtipný ňouma, malý Sheldon je sebestředný hajzlík. Co mě dále štvalo, byl fakt, že mnohé postavy vůbec neodpovídaly tomu, jak byly zobrazeny nebo líčeny v originální TBBT.

Zaklínač (2019) (seriál)

Musím říct, že patřím mezi fandy Zaklínače a to jak knižního, tak i herního. Na obou verzích mě nejvíce fascinovala skutečnost, že se jedná o krystalickou fantasy ságu z našeho slovanského prostředí. Byla mi o dost bližší, než anglosaské legendy zachycené v Pánu prstenů nebo Hobitovi. Při hraní Zaklínače jsem si k tomu dokonce pustil polštinu, aby dojem byl dokonalý. A pak jsem se podíval na tuhle vyumělkovanou americkou srágorovonu a veškeré kouzlo Zaklínače je pryč. Za co dávám ty hvězdy? Snad pouze z nostalgie. No ale hlavně, že soudruzi naplnili kvóty. Nejlepší byl ten elfí čert jak vystřižený z Princezny ze lejna.

Willow (1988)

Solidní vykrádačka Pána prstenů. Akorát že hobit není hobit, ale trpaslík. A nenese kouzelný prsten, ale mimino. Jinak je to v podstatě stejný formát. Nicméně koukat se na to celkem dalo. Rozhodně je tam více děje, herectví a méně efektů a gender politiky, než v dnešních hollywoodských bijácích. Už jen za to si tento film zaslouží vyšší hodnocení.