• Pohádka

Horem pádem (2004)

Taková česká multikulti agitka o hodných menšinách a zlých fašounech. Jediný, kdo tuhle tragédii zachraňuje, je Macháček, který jediný působí uvěřitelně.

Pupendo (2003)

Tohle se Hřebejkovi až tak moc nepovedlo. Být tenhle film sólo, dám o hvězdu víc. Ale já to prostě beru jako pokračování Pelíšků a z tohoto pohledu je to prostě nastavovaná kaše. Polívka by měl být hlavní hrdina, ale na mně působil spíš jako nezodpovědný a asociální vágus, který nebudí moc soucitu. Ředitel Břečka, který má symbolizovat českou připosranost a pokrytectví, mi byl vlastně nejsympatištější, protože jediný se choval normálně. Teenagery, kteří se tu poflakují a zabíjejí čas a úděsnou nudu vymýšlením ptákovin, bychom dneska našli u kompu na facebooku. Jakési bezčasí reálsocialismu je tu zachyceno neskutečně nudnými a rozvláčnými scénami, které působí jako vata. Ale beru, že tak nějak možná ta doba vypadala. Ospalá, rozplizlá, nevýrazná, bez nápadu. Jako celý tenhle film. Tři hvězdy za jediné dvě světlé scény - zazděný vzkaz příštím generacím a hádka u Márových na konci filmu. Lidové hlášky z toho ale stopro nevzniknou.

Všichni moji blízcí (1999)

Pocta Nicolasi Wintonovi vyvedená opravdu zdařile. Charaktery jsou ztvárněné opravdu věrně a plejáda českých herců je tu v nejvyšší formě. Místy děj sice pokulhává (zejména často přemrštěnou dávkou emocí), ale i tak dávám plnou palbu.

Báječná léta pod psa (1997)

Viewegha moc nemusím. Nějak ho nechápu. A z tohohle filmu vieweghovina doslova čiší. Vetchý naprosto úžasný, Šafránková taky. Wehrenberg ale hraje, jako by měl vařečku strčenou z krku až... víte kam. Reálsocialismus je tu zachycen docela přesně, ale ten tvoří jen pozadí příběhu, který je křečovitý, nepřesvědčivý až běda. Prostě jsem se u toho regulérně nudil.

Prezidentské volby (2012) (TV film)

Fantastický film, kterak se infantilní tupá slepice se znalostmi žáka první třídy (údajně typická Američanka) chtěla stát viceprezidentkou. V normální zemi by nemohla řídit ani auto. Ale Amerika je holt jiná. Fantastická freska ukazující, jak vypadá zákulisí americké politiky. Politikové jsou bezduché loutky deklamující naučené fráze. Bomba. Julianne Moore si cenu Emy zaslouží. Navíc mně celkem vrtá hlavou, jak se asi cítili poradci, když si uvědomili, že ji inteligenčně řádově převyšují. Bůh nás zas jednou zachránil.

EZO.TV (2009) (pořad)

Největší prdel, co jsem kdy viděl. Parta přiblblých debilů volá za těžké prachy jiným kreténům, kteří neustále melou pantem a tlachají hromadu nesmyslů. Nejlepší je Jolanda. Ani jsem netušil, že něco takového vůbec na zemi existuje. Musím tomu dát čtyři hvězdy. Tak dobře jsem se už dlouho nepobavil.

Lovci dinosaurů (2005) odpad!

Alternativní budoucnost šířená ve vlnách. Ha ha ha. Butterfly effect v podobě bezvýznamného motýla, který změnil evoluci. O zbytku se nebudu vyjadřovat. Tohle natočil imbecilní žák základní školy, který absolutně nechápe základy kauzality jevů.

Volejte řediteli (1994) (pořad) odpad!

Železného geniální projekt kterak Čechům vypláchnout mozky. Tato one man show pro tupé stádo nováckých ovcí, které mu skládaly ovace za to, že jim pustí Esmeraldu, mu vytvořila podhoubí jeho budoucí politické kariéry. Protože o to, co bude dávat Nova v příštím měsíci a kolik se dívalo lidí na ten a ten pořad, to fakt nebylo. To by zvládla vyhlásit lecjaká fešná hlasatelka. Za jiných okolností bych to považoval za v celku zajímavou sociologickou studii o síle mediální manipulace a Česko za pokusnou laboratoř plnou pěkných bílých myšiček. Jednu věc Železnému musím přiznat, zmáknul nás lidi dokonale. A fakt, že tomu tady někteří dávají víc jak jednu hvězdu, si vysvětluji tím, že: A) oceňujete, jak geniální projekt to vlastně byl, a jak na nás perfektně zafungoval, což bych ovšem považoval za jistý druh masochismu, nebo B) svým hodnocením dokazujete, že ani po letech jste se z toho podmanivého vlivu pana generálního nedokázali vymanit.

Farma (2012) (pořad) odpad!

Je to nekonečné jak týden před výplatou a táhne se to jak kočičí mrmel. Co je to? Brainwashing, kterým pravidelně TV NOVA vymývá svým divákům mozek v prime timu. Asi na tom musí být hodně zle, když hlavní vysílací čas zaplácává nechutným pořadem o tom, jak pár lidí z města přežívá na farmě. Ty koláče sledovanosti bych chtěl vidět stejně jako masochisty, kteří na to koukají pravidelně. O důvod víc, proč mně nemrzí, že už týden nemůžu Novu, tuhle žumpu televizní zábavy, naladit. Asi se na to vykašlu. Co byste taky čekali od neplaceného kanálu, holoubkové.

Prostřeno! (2010) (pořad)

Dokonalá ukázka toho,že Češi jsou národ dosti schizofrenní. Jedna polovina je odchovaná blafy a chlemtami školních jídelen a když jim na talíř předložíte něco originálního, ani pomalu neví, jak to jíst. Druhá polovina jsou ubozí maloměšťáčtí snobi, kteří jsou na tom podobně, ale nic jim není po chuti a nezmohou se na víc, než na to, aby všechny kolem sebe uráželi a nad všechny se povyšovali. Závěrem pak je tu ještě skupina tzv. VIP, čili lidí,kteří nejsou ničím zajímaví a výjimeční, snad jen tím, že jsou jich plné noviny a snaží se tvářit jako někdo, kdo v životě cosi dokázal. Nicméně dodnes netuším, co.