• Krátkometrážní

Děkujeme, že kouříte (2005)

Bolo to vyslovene dobré. Film neurazí, človek sa zasmeje na pomerne vtipnom scenári no chýbal tam duch a väčšia šťava. Celé to totiž bolo obalené do jedného zaujímavého charakteru jedinej osoby Nicka Naylora. Jeho reči mi však prišli niekedy až veľmi na úkor deja. Priveľmi sa tam rozprávalo. Rozumiem , že všetko bolo šité práve na jeho "výrečný talent" ale zároveň mi nedá nepoložiť otázku " No a čo?". Každý obhajuje svoju pravdu a či už je tento film o fajčení, alebo by bol o obhajobe návštev erotických podnikov, bolo by to jedno. Dalo sa tam síce čítať medzi riadkami ale nebolo tam nič zaujímavejšie, než tá obhajoba. Človek si ju už potom môže naformulovať ako mu vyhovuje. Dobre, dobré.

Nickyho rodina (2011)

Srdcervúce a dojímavé. Mal som možnosť si to pozrieť aj so svedkom tohto celého. Nie každý mal šťastie. Títo áno. Celý tento dokumentárny film bol síce len veľmi málo hraný, no neuškodilo mu to . Starý pán " záchranca " bol ten, kvôli ktorému to bolo zaujímavé. Vďaka tomuto som sa utvrdil v názore, že príbehy z druhej svetovej vojny sa azda nevyčerpajú nikdy. Stále tam síce budú rovnaké uniformy, móda a roky. Treba si však uvedomiť, že výpoveďou ostáva hlina a vzduch ktorý schováva duše a prach tých, ktorý toto masové peklo znášali na svojej vlastnej koži . Tento človek bol neskutočnou pomocou pre rodiny s deťmi. Vždy bude niekto kto bude polemizovať o tom či to skutočne robil z dobrosrdečnosti. Ja však nepochybujem o tom, že áno. Elán a energia a taký človek si to zaslúži.

Nabít a zabít (2006)

Majstrovské dielo , čo sa týka hry s diváckymi náladami. Smiech , strach, irónia a mnoho ďalších . Maznavé i kruté scény. Scenár veľmi nápaditý, réžia a výber hercov perfektný. Vadilo mi pár vecí ktorými by som však vyzradil príbeh, a teda si ich radšej nechám. Vcelku však oveľa viac ako dobré. Dvoma slovami - podarený film.

Farma (2012) (pořad) odpad!

Pustatina a hlboký úpad našej kinematografie. Až ma mrazí keď vyslovujem pojem "kinematografia" pod titulom tejto neopísateľnej hlúposti. Hanba . Otravné, nudné. Je mi do plaču že na toto sa dokážu pozerať také široké masy našich divákov. Preč s reality show ako sú tieto. Nech sa radšej natáčajú filmy a nech ich dostanú do rúk ľudia ktorí to vedia. Nie len zarobiť, ale spraviť niečo za čo sa nebudeme musieť hanbiť. Za toto sa žiaľ musíme. Ešte raz hanba.

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Zvláštnou emóciou nabitá šaškáreň. Príjemné , šialené a veľmi odvážne. Skvelé herecky. Menovite : Miloš Kopecký mňa osobne v žiadnom filme neurazí a pridá mu veľmi svojrázny šmrnc. Dočolomanský a jeho dobre zahratý namysleno - nechápavý výraz boli takisto veľkým plusom pre film. Ale nedá mi nespomenúť i Vlastimila Brodského, Rudolfa Hrušinského a mnoho ďalších, ktorí sa na tomto "uletenom" počine podieľali . Veľmi ma to bavilo, no malo to i svoje slabšie stránky .

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tomuto filmu je problém niečo vyčítať z akéhokoľvek uhla. Príbeh rozprávaný ako memoáre o niekom, kto v deji figuruje a postupne sa z neho stáva pre ostatných väzňov hrdina Jánošíkovského formátu. Hudba, herci, réžia, scenár podľa Kráľovskej predlohy. Film, ktorý vďaka všetkým v ňom a za ním zostane večný.

Pásla kone na betóne (1982)

Okrem názvu to nemá do seba nič viac. Herci nesympatickí , réžia taktiež nie je svetoborná a nezasmial som sa ani raz. Nie vždy všetko staré je i dobré.

Sedím na konári a je mi dobre (1989)

Tmavá a pochmúrna atmosféra, ktorá je však na pravom mieste. Veľká dávka melanchólie a smútku popretkávaná svetlými momentami. Bolek sa tu nesmierne hodil. Nebol úplný šašo ( ale bývalý artista ) , nie ale v skutku toto mu sedelo, pretože všetkého bolo na neho napísané tak akurát. Dejovo to bolo dosť rozvláčne ale boli tam oporné body ktoré suma sumárum neboli tragické a ani zlé. Malo to svoje väčšie i menšie muchy , ale tie by sem neboli na mieste. V celku dosť obstojný film . Škoda že sa už nič aspoň podobne hodnotné netočí.

Kill Bill 2 (2004)

Časť keď sa vrátila domov a videla po prvý krát svoju dcéru ma vyfackalo. Síce som sa domnieval, že všetko skončí povestným chmatom od Pai Meia, nebol som sklamaný. I táto časť bola na tak dobrej úrovni ako jednotka, i keď tá ma o nejaké to percento predsa len oslovila viac.

Kill Bill (2003)

Myslím si, že jeden z najkultovejších filmov o modernej pomste. Komixový nádych a superhrdinstvo mi v tomto prípade ( ako pri jednom z mála ) vôbec nevadí. Naopak páčilo sa mi takmer až artové spracovanie bojov, hra so svetlom a prostredím, čo je samozrejme odrazom skvelej Tarantinovej doslovne "napozeranej" réžie, ktorá je podčiarknutá skvelou , dnes už až príliš "odrhnutou" hudbou. Vďaka mojej slabosti pre ženy z východu ( i keď v tomto prípade tomu tak celkom nie je , ale korene sú korene ) by som vyzdvihol studenú krásu a šarm Lucy Liu. Ale áno. Uma Thurman tiež ušla.