• Krátkometrážní

Šestý smysl (1999)

Pozerať "Šiesty zmysel" s tým že divák pozná pointu a zápletku nemá žiadny zmysel. Mne sa podarilo dosť dlhú dobu opúšťať rozhovory, v ktorých sa tento film rozoberal. Odporúčam každému, kto má v pláne si to pozrieť a nepozná ešte príbeh, aby po ňom ani nepátral.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Veľké percento ľudí, ktoré si tento film pozrie iste nebude mať voči nemu hrubé námietky. Povedia si, že pekný, oddychový film. V skutočnosti však ide o veľmi jednoduchý milostný príbeh , navyše s milostným trojuholníkom a happy endom. Chýbala tomu atmosféra, navyše Brad Pitt sa do úlohy smrti vôbec nehodil. Bolo to príliš sladké a romantické, veľkú časť filmu vypĺňala hudba, aby rozbrnkala divácke city. Áno, starého pána mi bolo ľúto, no nestačil mi dôvod prečo smrť navštívila práve jeho. Nebol ničím výnimočný . Aristokrat bývajúci v luxusnom sídle kde na stenách viseli obrazy moderného umenia ( mali pridať šmrnc, no dosť z nich sa tam nehodilo, to sem však nepatrí. ) O šmrnc sa malo pokúšať inde. Škoda , nebyť tej veľkej lásky a Pitta, bolo by to oveľa lepšie. Nápad nie zlý, možno iný režisér ?

Javorová fujarka (1973) (TV film)

Veľmi dobre napísané aj zahrané. Pár kozmetických chýb som si však všimol aj tak . Napríklad dosť komický bol ten posledný boj keď trafili oficiera do hlavy a on sa za ňu stihol ešte aj chytiť a potom padnúť. V skutočnosti by asi takýto reflex nestihol. Plus bolo dosť mierne opatrenie na to že v škole buchla bomba. Však to bola BOMBA !!! Nie petarda. A ten "bradavičiak" no div že ho nespoznal. Však si ho dosť premeral. Inak fajn.

Adelheid (1969)

Originálny milostný príbeh s depresívnym podtónom . Dobre zahraný a rovnako natočený , plus hudba bola takisto slušná .

Smrt panen (1999)

V celku pozoruhodné a napité zaujímavou atmosférou , no nedá sa nevšimnúť pár chýb. Napríklad ako sa do domu dostali cigarety keď ich tak prísne strážili ? Ako sa im podarilo posielať listy ? Nemusí sa to ťažko vysvetľovať, ale potreboval som tam niečo také. Takto to vyzeralo, že tí rodičia miestami ani neexistovali. Vyplávalo to potom príliš na povrch. Bolo to fajn, no mohlo byť lepšie, nebyť tých chýb.

Mikrokosmos (1996)

Od dnes sa pravdepodobne budem veľmi obávať kam budem šliapať. Nesmierny zážitok . Kamera perfektná, hudba veľmi podmanivá a trefná . Režisér geniálny, veď ním bola koniec koncov sama príroda . Ale samozrejme pocta patrí aj dvojici režisérov, ktorí sa na tom podieľali a zobudili vo mne , že svet nie je len okolo a nad nami ako o tom často polemizujú filozofickí i náboženskí fanatici, no i pod nami a ďaleko rafinovanejší, ako sa na prvý pohľad a bežným okom zdá.

Horúca krv (2012) (seriál) odpad!

To snáď nemyslia vážne. Teraz sa ideme hrať na Argentínu ?

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Nuž, toto v porovnaní s ostatnými filmami skutočne nie je nič výnimočné. Áno, je tu pár zaujímavých motívov ... bezdomovec - vrah - no ten stratený otec už bolo klišé. Prvá časť bola celkom dobrá, ale zápletka ktorá tam bola celý čas mi prišla nedomyslená. Druhý príbeh bol totálne zlý, nudil ma a navyše mi nebola jeho aktérka ani trochu sympatická, tak som nemal motiváciu , aby ma to bavilo, sprostá zápletka - ako sa pes Richie dostane pod parkety...do neba volajúca hlúposť no a posledný príbeh ktorý bol zároveň chýbajúcou časťou k prvému bol veľmi priemerný. Suma sumárum celé to bolo dosť priemerné.

Audience (1990) (divadelní záznam)

Pavel Landovský hral svoju rolu perfektne . Jozef Abrahám nehral zle , no myslím že by sa to dalo zvládnuť aj o poznanie lepšie. Bolo tam pár svetlých momentov , no v celku tam o viac ako o politický podtón a jednoduchú zápletku nešlo .

Postřižiny (1980)

Bohumil Hrabal mal rád spomienky na svoje detské časy. Nabáda nás k tomu vo svojich knihách aj poviedkach. Že jeho detstvo bolo krásne a smutné zároveň musí mať niekde koreň. Pivovar, mladý manželský pár a ich trampoty všedného dňa z režisérskej dielne Jiřího Menzela a s autorskou aurou vtedy ešte žijúceho Bohumila Hrabala. Niektorí však radšej zostanú spokojní so svojou literárnou fantáziou.