Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu (1989)

Freddy originálny a hláškujúci ako Will Smith v MIB2 s tým rozdielom, že púšťa vtipné hlášky. Strašidelná atmosféra prvých dielov je preč, ale za to zábava je umocnená a ja som príjemne strávil 90 minút. 6 z 10

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu (1988)

Výborný a svižný horor s perfektným Englundom v hlavnej roli. Film sa aj napriek štvrtému pokračovaniu drží na vysokej úrovni. Ten záver a Freddyho smrť bola taká krásne "barkerovská" a musím uznať že to bola asi najoriginálnejšia smrť záporáka čo poznám. 8 z 10

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Originálne pojaté riešenie nočnej mory s tým, že sa dá v sne brániť. Fajn zaposobil aj návrat Nancy. Po nepodarenej dvojke je toto opäť návrat na výslnie hororu aj keď jednotka je ešte o level vyššie. 8 z 10

Noční můra v Elm Street (1984)

úvodná a najlepšia časť kultovej série o Freddym Kruegerovi. Po Alienovi asi najlepšia hororová postava. 10 z 10

Tajemství loňského léta 3 (2006)

Po stupídnej dvojke, ktorú by nikto nepostrádal ak by nebola prišla trojka, s úplne inou formou, systémom a príbehom. Po efektovej stránke lepšie ako predchodcovia, ale chýbala mi tu Julie. 5 z 10

Kick-Ass (2010)

Takto to má vyzerať pri superhrdinoch. Pri zranení krv a zločinci by mali byť zabitý a nie zosmiešnení (Spidey-homo-Maguire-man). Chloe bola u mňa jasne najhlavnejšia postava a Nářez až druhoradý. Zvrátene dokonalý humor podávali všetky scény, kde Chloe killovala jedného mafoša za druhým. Klobúk dole pred týmto filmom 10 z 10.

Vřískot (1996)

Pravidla, pravidla a ešte raz pravidla. Celý film sa drží pravidiel tak tuctovo až je to originálne. 8 z 10

Kyklop (2008) (TV film)

Historicky zmätená zlátanina s kyklopom v hlavnej roli. Ale na druhú stranu som sa bavil. 1 z 10