Pompeje (2014) odpad!

Horšia než film bola už len reklama na fio banku. 0 z 10

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Rodriguez trafil klinec presne po hlavičke a naservíroval nám po všetkých smeroch šťavnatý veľkofilm. Eva Green a.k.a. porno-záporák si získala srdcia mužskej časti publika. Marv kraľuje a hláškuje a mrzačí a killuje. Všetko nadmieru štýlovo. Výborne bola zakončená časť s gamblerom Johnnym. Čast o pomste hubené malé Nancy bola do počtu, ale aspoň dostal Marv viac priestoru. Brolinovi chýba niečo nepomenovateľné čo mal Owen v jednotke. Nebol zlý, ale nepasoval mi tam aj keď je to jeden z mojich obľúbených hercov. Bruce Willis sa dá prirovnať zatmeniu slnka, objavil sa len raz za čas, ale stálo to za to. Hudba dokonalá a uvažujem, že si Sin City-theme dám ako zvonenie. Úplne ma dostali scény, ktorým chýbala už len komiksová bublina. Originálne vraždy a výprasky. Ďakujem kinu Záhoran za perfektný plagát. 10 z 10

Expendables: Postradatelní 3 (2014) odpad!

Tak a Nu Image to dokázali a predhodili mi najhorší akčný film. Barney Ross dokáže všetko a s prehľadom strká do kapsy Chucka Norrisa. Banderas nech zostane radšej u reklamy na žuvačky lebo tu síce zahral dobre, ale bola to totálne zúfalá rola a pre mňa nevtipná. Keď starého Stallona baví stále točiť tupiny tak nech to robí pre súkromné účely. Vo filme už asi nezostali prachy na krv a zmohli sa na jedinú kvapku na rozbitom pysku starého akčného hrdinu. Jediný kto žiaril bol Statham. Vytáčalo ma veľa vecí a chýb, dokonca som uhádol čas kedy sa zastaví bomba. Proste som sa nudil a keby sedím v kine sám a nahý tak si ho od nudy nahmatám. 0 z 10

Chraň nás od zlého (2014)

Neporovnávajte s filmom Sinister!!! Sinister bol čistokrvný horor a toto je perfektná kriminálka s dusivou hororovou atmosférou. Opäť raz si tvorcovia nebrali servítku pred hubu a chladnokrvne natočili ako letí decko do priekopy alebo reálnu podobu mŕtvoly čo spadne z výšky. Sú to maličkosti ale hororovému fanúšikovi to tak nepríjemne urobí dobre. Vyháňanie porovnateľné s finále filmu Rituál. Nikdy som si nemyslel, že pesnička použitá vo Forrestovi Gumpovi môže znieť tak desivo. 8 z 10 ZMENA: Po preležaní v hlave a prečítaní knihy zvyšujem na 10 z 10

Godzilla (2014)

Toto je film, ktorý absolútne postráda hudbu. Film je plný zvukov podobných zvukom opilca čo zablúdil do pivnice plnej plechu. Raz som sa zasmial a aj to nevhod. Nebavilo ma kukať na gumenu potvoru so šiestimi nohami a hlavou podobnou rozošívačke s funkciou infraport. Godzilla sa ukazovala málo, za to ten natvrdlý vojenský fejs tam bol furt. Dvojka bude podla mňa o rozvode Samyho rodičov, ktorý privolá Godzillu aby ich dala dokopy. 1 z 10

Chůva v akci (2010) odpad!

Keď som videl scénku ako okolo Jackieho Chana skáče to zrýchlené decko tak som z pohľadu na jeho tvár vyčítal: "Prečo nebola pri KarateKid scéna, pri ktorej by som dôstojne zomrel?!?" 0 z 10

300: Vzestup říše (2014)

Komentár píšem až deň po zhliadnutí filmu (jedno z mála 3D) aby som bol schopný vypotiť aj niečo viac a neopakoval sa len aké to bolo dokonalé. Film síce stratil na svojej komiksovosti, ale scény bitiek na mori boli vrcholom vizuálnej dokonalosti historických filmov. Pri prvom otočení lode a potopení perzskej lode mi prešli zimomriavky po celej chrbtici. Krvou a končatinami sa nešetrilo čo mi pomastilo moje srdce hororového fanúšika. Hlavný hrdina Themistokles je kapitola sama o sebe a myslím, že môže plnohodnotne konkurovať Gerardovi Butlerovi. Hlavná záporáčka Eva Green si to dávala ako pani herečka a ja som jej to, že je psychopatická mrcha bažiaca po pomste žral aj s navijákom. Tiež som si istý, že bude aj tretie pokračovanie, kde spojené Grécko rozbije Xerxesovu armádu ako flašku. Soundtrack dokonalý a trefný do každej scény. Po zhrnutí tu máme vizuálne a zvukovo dokonlý príbeh plný násilia a akčných scén. Navyše som fanúšikom prvého filmu 300 a puklo by mi srdce keby nedám plný počet. 10 z 10

Gravitace (2013)

Vizuálne dokonalé, ale dej hrozne predvídateľný. Sranda Bullock obstoje zahrala a Clooney sa len tak mihol medzi rečou. 8 z 10

Holky na tahu (2012) odpad!

Keby som to kukal dostanem rakovinu, chvalabohu som to len počúval. 0 z 10

Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991)

Tam kde už nikto ani nedúfal prišla ďalšia novinka a vysvetlenie Freddyho nesmrtelnosti. Celkom originálne a vtipné. Freddyho PC hra so Spencerom ma totálne dostala. 6 z 10