Star Trek: Do temnoty (2013)

Táto epizóda môže baviť fakt len skalných fanúšikov, ktorí sa vyžívajú v hláškach typu: „Pane Sulu zapnite štíty a aktivujte zbrane!“ alebo „Spoku zachránil som ťa lebo si môj priateľ.“ J.J.Abrams tentokrát ničím neočaril a sklamal na plnej čiare. Výborná hudba zďaleka nestačí na to, aby sa tento film stal pre mňa zaujímavým. Tešil som sa na klingonov, ale nejako moc ich tam nebolo. Aspoň, že ten rus Čechov bol vtipný. Film je preplnený nudnými dialógmi a od polovice filmu som ich len počúval, pretože mi ten film nestál za to aby som s ním udržoval neustály vizuálny kontakt. 2 z 10

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Vynikajúce a svojím spôsobom čarovné, ak človek pozerá epizódy po rade, že po najnamakanejšej tretej časti skočí film do kvality na úrovni 80tych rokov. Efekty na tú dobu výborné, masky výborné, výprava na Tatooine jedinečná, hudba dokonalá, scenár dokonalý a Harison Ford spolu s ďalšími hercami fenomenálny. 10 z 10

Chuckyho kletba (2013)

Réžie sa chopí nejaký Mancini a séria, ktorá sa zmietala v predsmrtnej agónii vďaka stupídnej poslednej časti o Chuckyho potomkovi ide kvalitatívne teraz o 100% navrch. Chucky je úžasne krutý. Vraždy jednoduché a chladné a surové. Soundtrack chytľavý a výborne dokresľujúci dej. 8 z 10

Nepřemožitelné zlo (2005)

Výborne vypracovaná atmosféra skoro opustenej nemocnice. Detský pacienti to tu schytávajú jeden za druhým a postava ducha je fakt vynikajúco vymyslená. Tak nepríjemný pohľad na postavu z druhého sveta som dlho nevidel. Výborná práca s hudbou a strihom posúva toto dielko na vyššiu úroveň, ale na druhú stranu Balagueró vie ako na to. 8 z 10

Zatímco spíš (2011)

Desiný film o tom, čo všetko sa môže diať vo vašom dome, ak má od nich kľúč zvrhlý domovník. Predstaviteľ domovníka Cesara by si zaslúžil ocenenie. Výborná atmosféra, ktorá by sa dala krájať. O horor sa nejedná po stránke vrážd, ale po stránke psychologického nátlaku a neistoty. Počas filmu som neomdlel, aj keď prísun vzduchu do mozgu bol vďaka napätiu značne obmedzený. 10 z 10

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Uznávam, že film nebol určený divákovi ako som ja, ale aj ta to bola veselá dvojhodinovka, kde sa prostredia deja menia rýchlosťou šlapacieho lietadla. Jackie Chan podal tradičný výkon a aspoň trošku film okorenila prítomnosť Roba Schneidera. 4 z 10

Kód Navajo (2002)

Veľmi nedocenený film, pretože si ho každý porovnáva s nenapodobiteľným Vojínom Ryanom. Originálna zápletka sa do prostredia druhej svetovej vojny nehľadá ľahko a preto nechápem nespokojnosť niektorích divákov. Ja osobne som celý film videl niekoľko krát a nenudil som sa. 8 z 10

Tuxedo (2002)

Jackie Chan zase raz dokázal urobiť zo seba jelito, čo mu je platné kung-fu, keď ho nikto na svete neberie vážne. Za slovo stoja len akčnéscény, kde Jackie používa všetko čo mu príde pod ruku. 2 z 10

Čokoláda (2000)

Príbeh o zadubenosti katolíckych puritánov, tváriacich sa, že oni sú stelesnením cnosti. Sympatické herecké obsadenie na čele s výbornou Trinity. Výbornná hudba a prostredie francúzskej dediny. 6 z 10

Kletba bratří Grimmů (2005)

Myslím, že týmto filmom sa začal meniť pohľad na tradičné rozprávky. Už to nie je o princovi čo si ide tralalá za princeznou, mimo záber kamery zabije draka, dajú si pusu a je koniec. výborný výkon od Matta Damona, ktorý vytiahol celý film na vyššiu úroveň. Hrozne ma teší pohľad na Stormarea v týchto akčných rozprávkach. Hudba vynikajúca a efekty tiež. 6 z 10

Časové pásmo bylo změněno