Strážci - Watchmen (2009)

Nechápem ako som mohol tak dlhú dobu prehliadať tak super film. Pamatám si, že som ho niekoľko krát rozpozeral a až nedávno som si Watchmena napálil naplno do žily a bola to neskutočná komiksová jazda. Neviem či je na mieste porovnávať tento film so Sin City, ale mne osobne sa veľmi podobali. Bohuvďaka mali superhrdinovia aj temné stránky a neboli to trubky typu Peter Parker. Spomedzi hlavných postáv vedie u mňa Rorschach na plnej čiare, možno práve vďaka tejto postave sa mi film podobá na už hore zmienené Sin City. Hudba, príbeh, vizuál na jednotku, niet čo dodať 10 z 10.

Ztraceni (2004) (seriál)

Originálny príbeh stroskotancov na ostrove. Tento dobrodružný seriál v sebe kĺbi prvky sci-fi, thrilleru, drámy ale dalo by sa povedať, že aj hororu. Dokonale prepracovaná psychológia postáv je ďalším triumfom tohto seriálu a navyše sa každý diel seriálu zameriava na minulosť jednej z postáv a zážitkov prepojených s dianím na ostrove. Ako 14 ročný som videl prvé 3-4 série, ale toto leto si nájdem čas a dopozerám to celé. 10 z 10

Griffinovi (1999) (seriál)

Toto je presne seriál podľa môjho gusta, na Futuramu sa síce nehrabe, ale je to neskutočná zábava plná absurdného humoru takmer bez hraníc. Nie je problém smiať sa invalidom, sirotkom, dôchodcom pedofilom, nudistom, katolíkom, moslimom, prezidentom, jednotlivým krajinám a to som nevymenovali ani 1/100. Otec Peter je totálny pablb a kto si myslí, že Homer Simpson je tupec kvôli ceruzke v mozgu, tak toho starý Griffin vyvedie z omylu, pretože aj bez poškodenia mozgu má IQ nafukovacej panny. Stará Griffinová drží rodinu trošku na inteligenčnej úrovni takže je málokedy stredobodom dobrých gagov. Staršie decká Meg a Chris riešia typické pubertálne problémy netradičnými spôsobmi. Na záver absolútny WIN celého seriálu krpec Stewie, ktorého neviem ani slovne opísať. Jedným slovom by som tento seriál nazval DOKONALOSŤ!!! 10 z 10

Souboj Titánů (1981)

Film môjho detstva, ktorý som videl od mojich 8-ich rokov nespočetne veľa krát. Krásny dobrodružný príbeh plný nástrah a nebezpečenstva bol pre mňa niečím, pri čom som nepotreboval jesť, piť ani nič iné. Efekty, ktoré sa v dnešnej dobe zdajú smiešne som vtedy žral a doslova veril, že žije niekde v Grécku čert s vidličkou namiesto ruky. Celý film je sprevádzaný úžasnou dokresľujúcou hudbou. 10 z 10

Ctihodný občan (2009)

Silná pointa o absurdnom riešení, ktoré by pohlo právnym systémom kdekoľvek na svete. Fenomenálny Butler a Foxx nenechávali veľa priestoru na to aby si človek vydýchol. Film sa tiež môže pochváliť parádnym vizuálom a hudbou. Drsných scén tu je tiež zopár, čo mi urobilo radosť. 9 z 10

Živí mrtví (2010) (seriál)

Po zhliadnutí 5. série musím priznať, že tento seriál je jedna neskutočná paráda. Vôbec mi nevadí, že sa tu semtam riešia sračky typu "čie je to dieťa?" alebo "je nehumánne zabiť mrtváka, ktorého ste za jeho života poznali". Parádna dobrodružná jazda svetom zamoreným zombíkmi s dobrými zápletkami a čo je najdôležitejšie s perfektnými efektami. 10 z 10 bez posmrtného škubnutia.

Leon (1994)

Parádňacky thriller s prvotriednym obsadením a neokukaným príbehom, keď sa nájomný vrah ujme decka túžiaceho po pomste. Nehorázne dobrá scéna s kostýmami a výborná úvodná prestrelka. Nie každý film Luca Bessona mi sadne, ale toto bolo to pravé orechové. 9 z 10

Sin City - město hříchu (2005)

Akčná režba v podaní prvotriednych hereckých kapacít pod taktovkou Roberta a Quentina je jednoducho "odsúdená" na úspech. Film frčí v nezvládatelnom tempe, ktoré človeku nedovolí ani pohnúť sa pre ovládač aby film stopol a v klude išiel na hajzl. Navyše je radosť sa pozerať na prepracovaný komiksový štýl, ktorý som žral od začiatku aj s navijákom. Film samotný sa skladá z troch príbehov, ktoré sa nedajú zoradiť od najlepšiehopo najhorší, ale dá sa vyčleniť najlepší. Tento film som videl XX krát a ešte ho XX krát uvidím. 10 z 10

Šifra mistra Leonarda (2006)

Nechápem to relatívne nízke hodnotenie. Tento film je okrem jedného detailu vernou kópiou knihy a z knihy bol celý svet dobré dva roky posraný, či už v dobrom alebo zlom slova zmysle. Tento film ponúka všetko od dobrej zápletky, cez super obsadenie hlavných postáv až po úžasnú hudbu. Ja nemôžem tomuto dielu vytknúť nič a preto 10 z 10.

Putování s dinosaury (1999) (seriál)

Na tomto dokumentárnom seriále som vyrástol a aj keď som si teraz seriál pustil po 10 rokov som vedel niektoré vety dopredu naspamäť. Na tú dobu to bolo neskutočné vizuálne divadlo, ktoré ma v detstve pripútalo do sedačky k videu, ktoré div nezodralo pásku s týmto seriálom. 10 z 10