Krajina ve stínu (2020)

Jen další trapný, prolhaný, ideologický a propagandistický propadák. Už jen stačí aby nějaký Sláma natočil jak strašně trpěli Fašisté v Osvětimi když je tam Židé hromadně popravovali nebo jak hodní mírumilovní Esesáci na východní frontě u Stalingradu neměli co jíst, čím topit a Rudá armáda je k tomu ještě odstřelovala s kanonů.To nevymyslíš! Vyvolení, kteří ovládají "kulturu" litují skopčáky. Oni byli vždycky velcí kámoši nacistů! Za Českého ehm spíše Xidovského lva se veřejně stydím!.Kdo byl sponzorem Slámova filmu? Všechno ukazuje na Kohna s Roubíčkem ! :)

Osvětim: Velký útěk (2007) (TV film)

Předem mého komentáře jen takové malé upozornění, nejsem žádný nácek ani popírač, to za prvé a za druhé myslím si, že nikdo a to ani stát, by neměl mít právo perzekuovat kohokoliv pro jeho názor, či toho, kdo vidí dějiny jinýma očima než vidí zastánci revizionizmu! A teď k samotnému filmu, přesně řečeno ke jménu Rudolf Vrba resp Walter Rosenberg, to jméno mi bylo povědomé - měl jsem za to, že byl usvědčen z nějakého podvodu, ale z hlavy nevím, o co šlo. Každopádně revizionisté jeho jméno zmiňují - snad G. Rudolf a J.Graf. Každopádně tohle jméno mám zafixované jako jednoho z těch tradičních pohádkářů ala Wiesel. Já tu tady často zmiňovanou Vrbovo knížku teda nečetl, ale chápu ho jako takového typického švindlkaustového přeživšího, který vypráví historky z druhé ruky, okořeněné nějakým tím svinstvem. Nebude to úplnej komediant jako Wiesel, ale bude to prostě klasickej pohádkář jako Glazar, Venezia či Sperling. Jasně, tihle lidé byli v koncentrácích, zavřeli je tam Němci a určitě tam extrémně strádali, takže je logické, že o nich prostě nebudou mluvit dobře. To lze lidsky jaksi pochopit. To Wiesel nebyl snad ani v tom koncentráku :-D . Nebo prominentní konfident Wiesental - tihle dva pánové na W jsou asi nejodpudivější švindlkaustníci ze všech. Ty skutečné vězně tak nějak i chápu, i když asi extrémně přehánějí a lžou a tomu všemu se snaží přijít na kloub nebo už dávno přišli právě revizionisté. Tohle byla taková informace na okraj k výše zmíněné osobě, zfilmované je to slušně v rámci hraných dokumentů svého druhu.

Můj nezdolný lev (1980) (TV film)

Dlouhý, Somr a Větrovec tahouni. Malý televizní poklad a opravdu příjemné překvapení.

Moudrá sova (1988) (TV film)

Šimáčkovi že tady bylo 15 let?Jde o docela příjemnou dětskou komedii o malem klukovi, který se snazi vyřešit rodinné nesváry, resp jedno rozhádané manželství. Žilková s vrabčákem na hlavě tu ma ránu. V hereckém obsazení chybí pan Lipský, ktery si tu zahrál vratného a Libuše Havelková v roli babičky. Ve filmu je vidět, že tu bylo hodně věcí s Tuzexu, treba Šimyho "selvedge denim" džiny. Příjemné překvapení, vůbec jsem to neznal.

Chvíle s Marií Rottrovou (1972) (pořad)

Hned ta první písnička "Most" v originále "Bridge Over Troubled Water" od Simona & Garfunkela v podání Marušky nejlepší. Příjemná oddechovka před nějakým hlavnim televizním programem.

Ester (2021) (TV film)

Narodila se v pražské židovské rodině jako nemanželské dítě Marie Rút Křížkové a Oty Ornesta, staršího bratra Jiřího Ortena. Matka byla původně členka KSČ, která v r. 68 vsadila na špatného koně a byla vyloučena. Nezrušila členství sama, tak se z ní stala tzv. dizidentka. Z 215 chartistů bylo 157 býv. členů KSČ, stejně jako 5 příslušníků Stb, kteří byli propuštěni po r. 70 (alespoň tak tvrdí jiné zdroje). Její matka podepsala Chartu 77, když Ester byly čtyři roky, dokonce byla mluvčí, komáři ji nechali studovat i odmaturovat. Za komančů jí prý dobře nebylo ta to na Kavkách jí je móóc dobře, kde brání zuby nehty svobodu slova a plularitu názorů, jo takhle protekční děvenka (havloidka), která se tváří jako anděl a mílius (viz podoba zemřelé Táničce Fischerové), tak ve skutečnosti rozhoduje viz Vánoční koncerty, kdo na nich bude nebo nebude účinkovat! Předminulý rok si takhle dupla, že nebude v kostele zpívat Nohavica! Je to ve skutečnosti havloidní zm*tek, protekční a uměle vytvořená rádoby selebřitka přisátá na cecík České televize. Vyvolení sobě!

Panorama (2000) (pořad)

Člověk se během pár minut očima kamer podívá po horách celé České republiky a může vyrazit. :) To lepší z ČT, značně relaxační (hudba) záležitost.

Silvestrovský trapas (1970) (TV film)

V tom nejlepším to končí, aneb lepší důkaz nevěry by jeden nevymyslel, můžeme jen domýšlet, co by následovalo. :) 38 léta šikézní.Alena Vránová mela šmrnc.

Silvestr je za dveřmi (1974) (pořad)

Natočeno 3 roky před prvním nezapomenutelným Menšíkovym Silvestrem '77.. Právě odsud pocházejí legendární scénky "V restauraci"(Holzmann+Budín) a "manželé" v podání Menšíka a Bohdalové. Jako celek neurazi ale ani nenadchne.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

To zas byl propadak, Geislerová opět ve filmu, ale zase tam nehrála Vilhelmová. To je velký posun. :) Aňa Proletářka ani nic nemusela hrát, byla tam sama sebou. Trapně přehrávající Sokol ve směšný paruce, to byla naprostá šílenost, ten komik páté cenové skupiny, jaksi zapomněl že už ení v Partičce. Už chyběli jen ropuchy Mádl a Holubová a věčně hladovějící Hrušínský abychom měli ty politické aktivisty a věčné revolucionáře pěkně všecky pohromadě. Jinak naprostá hloupost bez myšlenky, s občasnými "komediálními" výstupy aktérů a k dokonalosti chybělo už jen angažmá černocha v některé z hlavních rolí, homosexuála a genderově nevyhraněné osoby aby měli soudruzi z EU radost. Ale abych jen nekritizoval, pouze hlavní mužská postava hrála jakžtakž dobře. Škoda shekelim, to raději mohli natočit pohádku ....jak ČR vystoupila z EU a NATO a uvést ji až na Silvestra jako večerníček pro dospělé. :)