Aleix

Aleix

okres Šumperk

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 20.10.2020  10:53

Hlavní klaďaska z Vis a Vis a drogovej baron z Narcos v hlavních rolích. To jsem si nenechal ujít ,čekal jsem jednoduchou komedii ,ale holt y pod Pyrenejemi občas šlápnou vedle. Téma kdy se potká Bask ,Kastilec, Katalánec a nejlépe Galiciec a debatují o podobě Španělska je nevyčerpatelné téma. Kdežto tady z toho udělali patvar ve kterém ne jeden Švýcar zapláče.

• 16.9.2020  08:49
    Gentlemani (2019)

Tak pro mě zatím to nejlepší co jsem v roce 2020 viděl.

• 14.8.2020  06:42
    Vis a vis: Hotel Oáza (TV seriál) (2020)

Zulema si tuto sérku zabrala výsostně pro sebe. Rozjezd byl trochu slabší ,viz loupež na svatbě ,potom se nám obrátky začaly lépe roztáčet. Pokud někdo pořád srovnává Vis a Vis s Orange is a new black ,tak je docela vedle. Minimálně v hereckých výkonech a jisté evropské zatím necenzurované syrovosti. Důstojné rozloučení se seriálem ,dále již nemá co nabídnout a doufám ,že nebude dále natahován.

• 29.5.2020  08:45
    Pátá vlna (2016)

Takže po tom všem co emzci dokážou vyvolat ve třech vlnách na Zemi nás dorazí jimi vycvyčený a zblblý děcka ? No jo když se vypne wifina tak co dělat ...

• 28.5.2020  13:31
    Poslední představení (TV seriál) (2020)

Všichni si utahujeme z klišé ve sportovních filmech ,kdy v poslední vteřině hrdina skóruje a outsider porazí favorita. A tady nám to na starých záběrech ukazují v plné kráse. To je život a sport ,proto je to tak krásné , než v hraném filmu. Ty bezprostřední emoce jak negativní nebo radosti ,nemůžou vzniknout v žádném scénáři. Pohádka o chudých klucích ,kteří se stali fenomény své doby ,další klišé několikrát sfilmované. A znovu to od začátku žerem minutu po minutě ,když víme že je to skutečnost.

• 18.5.2020  12:57

To jako fakt ? Smrtonosná zbraň a tlapková patrola nahání Willova levobočka ,až nakonec skončí v láskyplném objetí ! ? Mizerové navždy víc ne.

• 8.3.2020  13:14
    Robin Hood (2018)

Začátek byl slibnej. URNA lučištnik pod palbou arabských šípometů. Pak ,ale Notingham jako Mordor , šerif oblečenej jak pasák z Colorado drive. Dekadentní uchylacký kněží cirkve kdovíjaké. Obsazení bylo fajn ,příběh o ničem a Mariana protivná.

• 1.3.2020  11:42

Nemám rád komedie ve kterých všechny humorné scény se vejdou do minutového traileru. České rodinné komedie... furt dokola.

• 19.2.2020  20:18
    Parazit (2019)

Oscara za nejlepší film roku 2019 a nejlepší zahraniční film ? To ne. Bylo to dobrý.Našly by se ,ale i lepší. Nejlepší scéna: byla při parodii severokorejské telvizní hlasatelky.

• 5.2.2020  22:14
    1917 (2019)

Nemohl jsem se během sledování vyhnout srovnání s nedávno shlédnutým Dunkerkem. Na plakátech 1917 je Benedict Cumberbath ,Collin Firth, Marc Strong. Všichni měli ve filmu krátké štěky jako Hardy s Murphym v Dunkerku. Tomu moc nerizumím když oba pro mě neznámí hlavní hrdinové byli skvělí. Moc pěkná atmosféra ww I .

• 2.2.2020  08:08
    Joker (2019)

Velká paráda. Film roku 2019 ! Joaquín se předvedl.

• 4.11.2019  11:35

Nepřipojím se k adoraci tohoto díla. Celou dobu jsem čekal ,že se něco stane ,nějaký zvrat a nic. Antonio byl dobrej ,ale nic jedna líbačka s chlapem a hulení kreku to nezachrání. Almodóvar umí lépe, opět jsem nepochopil využilí Penelope Cruz ,ta je skvělá ve všem a tady ji upozadil někam do rohu. Kousal jsem to těžce.

• 15.10.2019  13:39
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

Tohle se moc povedlo. Skvělý nápad ze španělské dílny ,hned po prvním dílu mě napadla asociace s reservoir dogs a to to je dostatečný argument. Jak to tak bývá u seriálů některé pasáže byly slabší ,ale většinou to zachránila nějaká bomba na konci dílu ,kdy jsem se nemohl dočkat nové kapitoly. Nejvíc se mi líbí postavy. Přízvuk Nairobi ,vypravěčství Brelína a v poslední sérce užasnej sudaca Palermo. DPM

• 8.8.2019  08:17
    Kika (1993)

Je zajímavý sledovat Pedrovi filmy chronologicky pozpátku. Když akceptujeme fakt ,že je to úchyl a včem se výžívá na přelomu tisíciletí až doposud ,tak právě na začátku 90 let se teprve rozjížděl a ve filmu Kika jsme viděli jen lehký závan toho co příjde později. Afektované krásné ženy a muži. Lesbická služebná Juana a její incestuchtivý bratr Paul ,toho času nadržený pornoherec na útěku z vězení. K tomu pár vražd a znásilnění. A máme tu Almodóvara v celé své kráse či odporu ,jak divákův vkus zhodnotí.

• 5.8.2019  08:31

5 seriálovejch dílů vmáčknutých do 70 min za 180CZK v multikině na osobu. Jasně nebyl jsem tam sám a synek si to užil a těch 70 minut bylo čistýho času bez reklam, ale i tak mohli se vytáhnout alespoň filmem a ne serošem. Užil jsem si víc animáků než tento ,ale úplná hrůza to taky nebyla.

• 31.5.2019  12:36

Tak kanibalismus jsem u Pedra ještě neviděl. Sice jen v metaforách ,ale přesto si jej ukládám do imaginární sbírky úchyláren

• 30.5.2019  17:14

Nevím z jakého důvodu má ČSFD v titulku "hrají" na prvním místě Banderase a Cruz. Těm patří úvodní scéna a pak nic. Trochu zavádějící a nefér k hlavním postavá.Přesto to byla almodórovská úchylárna se vším všudy. Hodně odlehčená komedie a né pro každého. Jen sleduju ,že Pedro nešokuje jako před 15 lety ,už si to tak neužívám sledováním gayů ,lesb ,transek a různých úchylek jako z počátku jeho tvorby. Holt stárnu a už mě jen tak něco nerozhodí.

• 18.4.2019  17:25
    Bright (2017)

Já se to snažil dokoukat ,ale fakt to nešlo. Tak mě to nebavilo ,ale přece jsem tomu chtěl dát šanci. Nápad o byl dobrej i zajímavý obsazení. Jenže jsem z toho pochopil , že kdysi rasově diskriminovaní černoši jsou v novým LA tou majotritnější rasou ,stejně pořád opovrhovaná elfí rasou. Tou spodinou se stávají orkové a problémovou skupinou se stávají orkové. Takže kdysi v 60 letech 20.století dostávali do držky černoši teď dostávají do držky orčí gangsteři ,lapkové ,opilci ... vše mě furt připomínající dvojici z Bad boys ( ale místo Lawrence ) je Ork , s ubroušenejma kelčákama, kterej koná dobro a chce napravit orčí reputaci .... to je na mě vjemů až až. Do toho nějaká zápletka s čarohůlkou , FBI pod kontrolou elfů a dál ,už nevím. Na mě toho bylo prostě v jednom filmu moc.

• 26.3.2019  18:54

Majorka z JAGu v erotaku z devadesátých let. Jaka nostalgie! !!!

• 25.3.2019  14:15
    Příběh Evropy (TV seriál) (2017)

Je zajímavé sledovat vnímání historie ,především té vzdálené a historie nedávné. V šestém díle je vypravěčem popisován děj integrace Evropy ,vzniku EU a politický proces zemí. To co bylo před 2000 tisíci lety bereme jako již fakt a nahlížíme na historii danou ,přitom na událostech před 50 ti lety se dva lidé často neshodnou (vnímání Brexitu, migrační krize ,ekonomická krize, společná měna EURO). Pro mě pěkně naučně zpracované ,lehce prozápadní ve smyslu ti dobří a ti horší ,přesto docela objektivní. Z mého úhlu pohledu.

• 24.3.2019  21:15
    Úplně debilní zprávy (TV pořad) (2018)

Ve stejnou dobu na cool jsou Úd zprávy, tak na TV nova ukazuje kozy Borhyova. Obsah je podobnej. Na cool je větší sranda.

• 22.2.2019  07:10

Nutno vysílat nepřetržitě a pořád dokola. Tyto dokumenty nikdy nesmí být uloženy do skladů jako neaktuální nebo okoukané.

• 10.2.2019  08:17
    Receptář prima nápadů (TV pořad) (2001)

Jako naprostej lempl a neumíte musím říct, že tento pořad léta respektuji. I když tam už není Přemet. Oproti Loskutakovi je to umění.

• 10.2.2019  07:57
    Studio Kamarád (TV pořad) (1980)

Ju a Hele a hlavně Harry Šoumen!

• 9.2.2019  20:41
    Bez kalhot (2012)

Moc se mi to líbilo. Narachany borci a okolo nich kočičky v bikinách. Velká závist. Se svou vanou a tanečním talentem šlapky zelí mě žádna kariéra striptéra nečeká...

• 6.2.2019  14:42
    Španělsko z výšky (TV seriál) (2013)

Nádherná a rozmanitá země. Scenérie pro našince naprosto mimořádná. Pohled na centrální pohoří Sierra nevada či Baskické kopce z výšky je neokoukatelný. Architektonické uspořádání a malebnost venkova je balzám na duši. Stará římská infrastruktura ,pobřeží středozemního moře a atlantiku ve mně vyvolávají neutuchající touhu si to celé procestovat a vidět na vlastní oči.

• 6.2.2019  14:35
    Kouzelný pes Vafle (TV seriál) (2018)

Vafle mluvící pes ,drmolí v českém dabingu jako retard. Děcka jsou sofistikovaný a chytrý až za roh a hlavní padouch " paní Hopsová " číčomilka co hejtuje čokly vymýšlí samé patalie našim hrdinům. Baví nás se synkem pouze úvodní odhovačka. Kouzelný pes Vafle.... a já jako Pavlovův pes slintám nad představou waflí se šlehačkou a skořicí !

• 6.2.2019  14:12

Kryštof byl fenomenální. Já ve svém okolí mám taky takovou kobru a v podání Kryštofa Hádka byla naprosto realistická. Škoda ,že Žváčkův scénář se nakonec neodehrával u nás ,kousek v Bludově ,kam jej prvotně zamýšlel .Nu ,Průša si vybral střední Čechy, že prý vypadají více depresivněji... Bavil jsem se ,až poslední pětiminutovka mi přišla oproti drajvu celýho příběhu trochu utnutá. 85 % na český film je dost !

• 2.1.2019  12:12

Celou dobu jsem měl pocit ,že jsem to už snad viděl. Dobrý nápad, prequel k Obecné škole. Svěráci ,už ale natočili lepší příběhy. Malej Eda byl dobrej ,Vetchý jako tatínek byl zvláštní. Tu samou postavu zahrál Svěrák starší v Obecné škole mnohem líbivěji.(možná proto ,že vlastně hrál svého tatínka) No český film roku to nebude.

• 17.11.2018  22:35
    Grinch (2018)

Jako fakt tak dobrý ? Těch pár gegů co jsem už v září viděl v trailerech bylo to nejlepší na celým 86min filmu. Děti okolo mě se smály asi tak 3x při uřvané koze. Za mě velký očekávání a výsledek dost pod průměr

<< předchozí 1 2 3 4 5 6