Aleix

Aleix

okres Šumperk

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 15.10.2019  13:39
    Papírový dům (TV seriál) (2017)

Tohle se moc povedlo. Skvělý nápad ze španělské dílny ,hned po prvním dílu mě napadla asociace s reservoir dogs a to to je dostatečný argument. Jak to tak bývá u seriálů některé pasáže byly slabší ,ale většinou to zachránila nějaká bomba na konci dílu ,kdy jsem se nemohl dočkat nové kapitoly. Nejvíc se mi líbí postavy. Přízvuk Nairobi ,vypravěčství Brelína a v poslední sérce užasnej sudaca Palermo. DPM

• 8.8.2019  08:17
    Kika (1993)

Je zajímavý sledovat Pedrovi filmy chronologicky pozpátku. Když akceptujeme fakt ,že je to úchyl a včem se výžívá na přelomu tisíciletí až doposud ,tak právě na začátku 90 let se teprve rozjížděl a ve filmu Kika jsme viděli jen lehký závan toho co příjde později. Afektované krásné ženy a muži. Lesbická služebná Juana a její incestuchtivý bratr Paul ,toho času nadržený pornoherec na útěku z vězení. K tomu pár vražd a znásilnění. A máme tu Almodóvara v celé své kráse či odporu ,jak divákův vkus zhodnotí.

• 5.8.2019  08:31

5 seriálovejch dílů vmáčknutých do 70 min za 180CZK v multikině na osobu. Jasně nebyl jsem tam sám a synek si to užil a těch 70 minut bylo čistýho času bez reklam, ale i tak mohli se vytáhnout alespoň filmem a ne serošem. Užil jsem si víc animáků než tento ,ale úplná hrůza to taky nebyla.

• 31.5.2019  12:36

Tak kanibalismus jsem u Pedra ještě neviděl. Sice jen v metaforách ,ale přesto si jej ukládám do imaginární sbírky úchyláren

• 30.5.2019  17:14

Nevím z jakého důvodu má ČSFD v titulku "hrají" na prvním místě Banderase a Cruz. Těm patří úvodní scéna a pak nic. Trochu zavádějící a nefér k hlavním postavá.Přesto to byla almodórovská úchylárna se vším všudy. Hodně odlehčená komedie a né pro každého. Jen sleduju ,že Pedro nešokuje jako před 15 lety ,už si to tak neužívám sledováním gayů ,lesb ,transek a různých úchylek jako z počátku jeho tvorby. Holt stárnu a už mě jen tak něco nerozhodí.

• 18.4.2019  17:25
    Bright (2017)

Já se to snažil dokoukat ,ale fakt to nešlo. Tak mě to nebavilo ,ale přece jsem tomu chtěl dát šanci. Nápad o byl dobrej i zajímavý obsazení. Jenže jsem z toho pochopil , že kdysi rasově diskriminovaní černoši jsou v novým LA tou majotritnější rasou ,stejně pořád opovrhovaná elfí rasou. Tou spodinou se stávají orkové a problémovou skupinou se stávají orkové. Takže kdysi v 60 letech 20.století dostávali do držky černoši teď dostávají do držky orčí gangsteři ,lapkové ,opilci ... vše mě furt připomínající dvojici z Bad boys ( ale místo Lawrence ) je Ork , s ubroušenejma kelčákama, kterej koná dobro a chce napravit orčí reputaci .... to je na mě vjemů až až. Do toho nějaká zápletka s čarohůlkou , FBI pod kontrolou elfů a dál ,už nevím. Na mě toho bylo prostě v jednom filmu moc.

• 26.3.2019  18:54

Majorka z JAGu v erotaku z devadesátých let. Jaka nostalgie! !!!

• 25.3.2019  14:15
    Příběh Evropy (TV seriál) (2017)

Je zajímavé sledovat vnímání historie ,především té vzdálené a historie nedávné. V šestém díle je vypravěčem popisován děj integrace Evropy ,vzniku EU a politický proces zemí. To co bylo před 2000 tisíci lety bereme jako již fakt a nahlížíme na historii danou ,přitom na událostech před 50 ti lety se dva lidé často neshodnou (vnímání Brexitu, migrační krize ,ekonomická krize, společná měna EURO). Pro mě pěkně naučně zpracované ,lehce prozápadní ve smyslu ti dobří a ti horší ,přesto docela objektivní. Z mého úhlu pohledu.

• 24.3.2019  21:15
    Úplně debilní zprávy (TV pořad) (2018)

Ve stejnou dobu na cool jsou Úd zprávy, tak na TV nova ukazuje kozy Borhyova. Obsah je podobnej. Na cool je větší sranda.

• 22.2.2019  07:10

Nutno vysílat nepřetržitě a pořád dokola. Tyto dokumenty nikdy nesmí být uloženy do skladů jako neaktuální nebo okoukané.

• 10.2.2019  08:17
    Receptář prima nápadů (TV pořad) (2001)

Jako naprostej lempl a neumíte musím říct, že tento pořad léta respektuji. I když tam už není Přemet. Oproti Loskutakovi je to umění.

• 10.2.2019  07:57
    Studio Kamarád (TV pořad) (1980)

Ju a Hele a hlavně Harry Šoumen!

• 9.2.2019  20:41
    Bez kalhot (2012)

Moc se mi to líbilo. Narachany borci a okolo nich kočičky v bikinách. Velká závist. Se svou vanou a tanečním talentem šlapky zelí mě žádna kariéra striptéra nečeká...

• 6.2.2019  14:42
    Španělsko z výšky (TV seriál) (2013)

Nádherná a rozmanitá země. Scenérie pro našince naprosto mimořádná. Pohled na centrální pohoří Sierra nevada či Baskické kopce z výšky je neokoukatelný. Architektonické uspořádání a malebnost venkova je balzám na duši. Stará římská infrastruktura ,pobřeží středozemního moře a atlantiku ve mně vyvolávají neutuchající touhu si to celé procestovat a vidět na vlastní oči.

• 6.2.2019  14:35
    Kouzelný pes Vafle (TV seriál) (2018)

Vafle mluvící pes ,drmolí v českém dabingu jako retard. Děcka jsou sofistikovaný a chytrý až za roh a hlavní padouch " paní Hopsová " číčomilka co hejtuje čokly vymýšlí samé patalie našim hrdinům. Baví nás se synkem pouze úvodní odhovačka. Kouzelný pes Vafle.... a já jako Pavlovův pes slintám nad představou waflí se šlehačkou a skořicí !

• 6.2.2019  14:12

Kryštof byl fenomenální. Já ve svém okolí mám taky takovou kobru a v podání Kryštofa Hádka byla naprosto realistická. Škoda ,že Žváčkův scénář se nakonec neodehrával u nás ,kousek v Bludově ,kam jej prvotně zamýšlel .Nu ,Průša si vybral střední Čechy, že prý vypadají více depresivněji... Bavil jsem se ,až poslední pětiminutovka mi přišla oproti drajvu celýho příběhu trochu utnutá. 85 % na český film je dost !

• 2.1.2019  12:12

Celou dobu jsem měl pocit ,že jsem to už snad viděl. Dobrý nápad, prequel k Obecné škole. Svěráci ,už ale natočili lepší příběhy. Malej Eda byl dobrej ,Vetchý jako tatínek byl zvláštní. Tu samou postavu zahrál Svěrák starší v Obecné škole mnohem líbivěji.(možná proto ,že vlastně hrál svého tatínka) No český film roku to nebude.

• 17.11.2018  22:35
    Grinch (2018)

Jako fakt tak dobrý ? Těch pár gegů co jsem už v září viděl v trailerech bylo to nejlepší na celým 86min filmu. Děti okolo mě se smály asi tak 3x při uřvané koze. Za mě velký očekávání a výsledek dost pod průměr

• 12.11.2018  09:44
    Policie Modrava (TV seriál) (2015)

Jedna série po patnáct dílech ,krát tři to je minimálně 45 mrtvol na Modravu. Vraždy v Midsomeru mají vážnou konkurenci ,tam to alespoň mají na celej region. No nic Šumavě se zatím vyhýbám a asi to i tak zůstane. Nejdrsnější oblast česka.

• 1.11.2018  11:08
    Válečná generace (TV film) (2013)

Tohle se moc povedlo. Oproti ruským a americkým válečným výpravám divák oželí minimum bojových scén za cenu skvělé atmosféry, výpravy a syrovosti doby. Herci byli skvělí ,pro mně neznámí ,přesto jsem 3 díly po 90 min dal za jeden den. Zajímavý pohled na válku z druhé strany němců je málo vídaný. Vždy se dá najít nějaká chyba na kráse nebo zbytečný patos , ale tady mi to vůbec nevadilo.

• 31.10.2018  09:32

Český hraný pohádky se mi od dětství nelíbí to je fakt a moje zaujatost. Dokážu ,ale ocenit nápad ,příběh, výpravu a vše okolo. Když draka bolí hlava byla hodně nepovedená slátanina. Efekty byly hrozny, ne pro rok 2018 ,drak byl ubohej. Celkově to na mě dělalo dojem narychlo spíchlé pohádky československé. 28.10. v neděli a ve svátek tento kousek hrálo 90% kin a nebylo odpoledne výběru něčeho jiného pro děti. Pokud to bude mít zisk tak jedině z tohoto důvodu. 5min role Karla Gotta je všeříkající. Jeho xicht na plakátu natáhne davy a celek stojí za hovno ,co už ,že to nikdo nebude chtít vidět podruhé.

• 30.9.2018  09:18
    Štafl (TV seriál) (2018)

První tři díly byly fajn ,ale pak se jaksi vytratil vtip a došly taxikářský nápady. Pražácká elementární inteligence začne brzo nudit.

• 5.9.2018  13:26
    Události, komentáře (TV pořad) (1990)

V posledních letech dost propírané téma o zaujatosti ČT s vládní garniturou mě nenechává naprosto klidným. Reportéři, komentátoři ,publicisté jsou dle mého názoru českou špičkou. Vzdělanost ,zkušenost a informovanost těchto lidí při při pořadech a tvorbě reportáží je nepopiratelná. Zda je tento pořad nezaujatý ,těžko posoudit , V debatách ,při rozhovorech jsou moderátoři taky lidé s osobním názorem. Ať se ten na Hradě vzteká sebevíc.

• 4.9.2018  13:59
    Modrý kód (TV seriál) (2017)

Ordinace už naše tety přestává bavit. Všichni se mezi sebou už vystřídali a odpustili , tak nám konkurenční televize přišla s "novinkou" takové pohotovosti, kde se snaží o akci lékařů ,drama se záchranou životů a v neposlední řadě těžké osobní trable veškerého personálu. A vzejde z toho strjná sračka , která v TV poběží x let.

• 30.7.2018  09:35
    Týden podle Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2018)

Předvolební speciály byly nejlepší. Naprosto " nestranný " J. Soukup proti všem kandidátum s vyjimkou M.Z. Tabule s fotkami Merkelové a uprchlíků , erudované publikum a útočný tón pana vševědoucího ředitele. Pan president má jistě důstojné ,důvěrné médium. Né tu ďábelskou českou televizi.

• 23.6.2018  08:51
    Stalingrad (2013)

Dost mi to připomínalo polský film Miasto 44. Láska uprostřed deště kulek. To jsme vždycky nadávali na amíky ,že do každýho filmu serou love story a máme to i tady. Nic z čeho by člověk sedl na prdel , Za mě ,ale krásné prostředí stalingradu a i efekty byly fajn. Kdyby se tvůrci víc soustředili na základní věci a to akci ,techniku ,momenty překvapení ,než na vypravěčství o postavách a dialozích s hloupou husičkou uprostřed křížové palby... Potenciál velkej ,provedení slabé .

• 28.5.2018  11:23
    Postřehy odjinud (TV pořad) (1993)

Je velmi zajímavé hodnotit tento pořad v době ,kdy se již nenatáčí a vysílají se postřehy ze zemí z devadesátých let. Někdy ,až úsměvně jak si protagonisté představovali hladký běh společné evropy ( brexit ,hospodářské krize, migranství ). Určitá nostalgie z bezstarostnosti na mě vždy dýchne ,když vidím záběry z Bruselu o ,kterém se nemluví jen se souvislostí s Europarlamentem ,ale o městu takovém. Vtipy o škodovkáv v Británii nebo obavy švédů o vstupu východoevropských zemí do EU a masovým zaplavením tamnějšícho pracovního trhu.

• 7.4.2018  15:46

Po druhém shlédnutí po osmi letech měním na 5 hvězd. Má to grády od začátku do konce.

• 7.4.2018  15:44
    Dunkerk (2017)

Natěšení veliký a ... ? Zklamání . Holt nejsem filmovej umělec ,kterej se ukojí výbornou hudbou nebo střihem. Podle mě děj stal za houby ,vše bylo narychlo. Bez znalosti historie divák pořádně neví proč stáli britové na pláži ve frontě jak na banány. Bez znalosti historie divák neví proč vlastně zrekvírovali civilní lodě. Proč vlastně tam hrál Murphy a Hardy ? Oba úžasní herci ,ale tady bych je oželel. Co si budem nalhávat to oni udělali reklamu tomuto filmu. Ne, nečekal jsem řež ani bojové scény ,ale jsem stoprocentně přesvědčený, že snímek Nejtěžší hodina je autentičností války mnohem přesvědčivější než tohle. Mimochodem zkřížení Tmavomodrého světa , Titanicu a Víkend u Zuydcoote (s Belmondem) Vám vznikne Nolanův Dunkerk

• 19.3.2018  12:58
    Robinsonův ostrov II (TV pořad) (2018)

Je to celý krávovina ,novou natahaná na hodinu skrz reklamy a idiotský opakování záběrů ,který byly ukázaný. Takže dílu 20min čistýho času. Přesto to má v sobě prvky koukatelnosti a člověk se neubrání držet pěsti 50 kilový buchtě proti 120 kilovýmu hovadu v silové dovednosti. S odměnou jako je pytlík rýže a fazolí jim to věřím. Jestli mi mimo záběr dojdou všeci ruku v ruce s moderátorem do mekáče se nedozvím ,ale jednou za čas jo. I by jim to flákání na Filipínách ,jeden záviděl.

<< předchozí 1 2 3 4 5