• Western

Jak vycvičit draka (2010)

Zábavný svižný příběh s napínavým dějem. Nepamatuji animák s takovýma nervama na závěr. Spousta draků, a každej trochu jinej. Základ položen na vztahu chlapec-drak a jejich sbližování. Avšak největším magnetem je zde drak samotný. Naprosto perfektní, jako živé, stvoření. Dýchá, vnímá, reaguje, cítí. Dokonalej domácí mazlížek. Výborný film s bombastickým soundtrackem.

Stanice Komančů (1960)

Moc hezké, a patřičně velice napínavé putování napříč územím komančů. Krásná žena, a ještě lákavější odměna za její záchranu. Důvody, na které si dělá nároky každý. Kvalitní a příjemná žánrovka jednohubka s překvapením.

Tulák z širých plání (1973)

Clint jako ten největší antihrdina, či nejdrsnější mstitel, co promění málé městečko doslova a do písmene, s vým příchodem, v peklo. Už ten příchod je stylovej. Velmi podivná, lehce tajemná, mystická, avšak kvalitní podívaná. Být to kratší a údernější, bylo by to dokonalé.

Rambo III (1988)

Průměrný akční film se solidní akcí (krom závěru). Přesto patří Rambovo ošetřování sebe sama k tomu nejlepšímu co tento žánr může nabídnout. Vždyť je to Rambo proboha. Obsah jako takový, i to kde se děj odehrává, však už dnes vyvolává spíše úsměv.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Studnice všech hlášek, paradoxů, vtipů a humoru, grimas, posměšků a absurdních scén až se za břicho popadáte. Čtyři členové ztraceni v pustém vesmíru, osídlující obludná hladová monstra, nebezpeční mimozemšťané a krvežízniví replikanti, servírující zábavu natolik skvělou, jež dosahuje až do vzdálených koutů nekonečného vesmíru. Ač jsem nepříznivec žánru sci-fi, Červený trpaslík tvoří čestnou vyjímku. Naprosto vynikající, do kolen srážející, český dubing. A Rimmer je král.

Iron Man 3 (2013)

Tony Stark nám tu dospívá, trpí psychickými poruchami, a mě tím pádem začíná nudit. V poloze sebejistého, namyšleného frajírka (House syndrom) se kterým nic nezamává, se mi líbil daleko víc. Navíc se tu nachazí velmi kvalitní a silný záporák, a o to více uvítá, nyní už bývalí playboy, větší počet pomocných ruk, a železných obleků. Dobrý film, se spoustou akce a zábavy. Zejména scéna záchrany pasažérů z Air For One ve vzduchu je strhující a nej.

Potíže s Harrym (1955)

Zábavný film, který je tak trochu detektivkou. Neobsahující prvek, díky kterému se stal pan režisér mistrem - napětí.

Konspirátor (2010)

Tohle mohlo být emočně velmi silné. Matka chránící svého syna, jako exemplární oběť vykonstruovaného soudního procesu. Emoce však, i přes pár silnějších momentů ze soudní síně, nepřicházejí. Plus má McAvoy a přerod jeho zprvu odmítavé postavy obhájce. Robin Wright, ač jindy skvělá, tentokrát nedokázala vystoupit ze zahalení svého hábitu. Spíše průměrné, ikdyž historické soudní drama.

Orel přistává (1976)

Šílené, nelogické a přesto zábavné, držící si po celou dobu statut válečného filmu, s vydařenou akcí. Džeár se jako vojenský velitel moc nevyvedl, avšak kvalitního protivníka skvělému Cainovi by se hledalo těžko.

Perný den (1964)

Býtlsáci nám umožnili nahlédnout do jednoho z jejich obyčejných dní a dali stvořit film, za který jejich fanoušci platí zlatem. Hard Day's Night je mé (od nich) nejoblíbenější a tedy nejposlouchanější album a tak bylo sledování filmu velice příjemným zážitkem. Velmi milé a zábavné. Hrozivý děda je nejen děsivý, ale i spolu s Lennonem nejzábavnější. Velkou pozornost si však zaslouží také Ringo.