Plastic Bag (2009)

Nikdy bych nevěřila, že ve mě sáček dokáže vyvolat nějaké emoce.. Ale tomuhle se to povedlo.. Film se skvělým příběhem oddanosti a naivity má i ekologické zaměření a tentokrát to bylo tak dobře zaobaleno, že mi to vůbec nevadilo. Jen to mohlo být trošku kratší.. A hlas vypravěče byl velmi příjemný! (Shlédnout můžete zde.)

Půlnoc v Paříži (2011)

Dostala jsem mnohem víc, než jsem čekala. Ten nápad je perfektní, především on zvyšuje mé závěrečné hodnocení. Ze začátku to sice byla trošku nuda a nebavilo mě to, ale pak jsem se nějak dokázala naladit na vlnu filmu a už to bylo! Owen Wilson i Marion Cotillard byli úžasní, mimochodem i drobná role Adriena Brodyho mě moc pobavila.. Rachel McAdams nemám moc ráda, takže mi na tuhle roli nesnesitelné a povrchní ženské úplně seděla :D Paříž je nádherná, což společně s hudbou vytvářelo fantastickou atmosféru. Tohle se Allenovi povedlo, možná i proto, že se zase necpal do záběrů :))

Diktátor (1940)

Můj první film Charlieho Chaplina.. A jsem úplně nadšená! Má všechno.. Vtip, moudrost, myšlenku, napětí, zase vtip... Chaplin byl opravdu moc moudrý člověk, který dokázal lidi pobavit. A také odvážný, že se dokázal Hitlerovi veřejně postavit a tímto úžasným způsobem ho zesměšnit. Jeho veřejné "německé" projevy neměly chybu a hádka s "Napalonim" taktéž.. Mnohdy mi od smíchu až tekly slzy, to se mi nestává příliš často. Navíc se mi moc líbila kombinace němého a mluveného filmu.. Chaplin to skvěle vymyslel, úžasně zrežíroval a naprosto DOKONALE zahrál!!! Smekám! Jedna z nejlepších komedií, co znám!

menZONE (2012) (pořad)

Mě tahle úchylárna prostě baví! A to jsem ve skutečnosti oproti nim docela normální :D

Zrození Planety opic (2011)

V tomto případě pro mě bylo rozhodující digitální zpracování.. To mě úplně nadchlo a v závěru mě ani nic moc jiného nezajímalo. Samozřejmě i příběh je úžasný a James Franco byl taková příjemná třešnička na dortu, začíná se mi dostávat pod kůži :) Tohle je prostě fantastický příběh se skvělým střihem! A ty opice jsou prostě neuvěřitelné..

Gattaca (1997)

Sci-Fi mě nikdy nebavilo, ale tenhle film můj názor úplně obrátil! Ta fiktivní realita, která je zde představena, je poměrně snadno uvěřitelná, což je obrovské plus. Dalším kladem je i tempo, díky kterému mě film pohltil a nestihla jsem se ani na vteřinku nudit.. Jen jsem seděla a čekala, co a jak hlavní hrdina bude muset řešit.. Mnohdy jsem jen zatajovala dech a čekala, jestli to vyjde nebo ne! Opravdu mě to úplně dostalo. Úžasná byla i hudba a v neposlední řadě herecké obsazení. Jude Law mi dokázal, že je to pro mě jeden z nejschopnějších herců, který si dokáže poradit s každou rolí na jedničku. Samozřejmě ani Uma Thurman mě nezklamala a konečně už si ji dokážu pořádně představit i v roli milé romantičky.. Ethan Hawke pro mě byl úplnou novinkou a velmi mile mě překvapil.. Byl opravdu fantastický!! Vychválit musím i závěr.. Bylo to neuvěřitelně dojemné a přitom ani trošku kýčovité.. Perfektně vybalancované! Tomuto filmu jednoduše nemám co vytknout.. :)

Chaplin (1992)

Vždycky jsem měla Charlieho Chaplina za celoživotního vtipálka a komika, který nic moc neřeší (a zčásti to byla i pravda), ale jsem ráda, že mi tento film moje přesvědčení vyvrátil a ukázal mi ho i v tom civilnejším světle.. Líbilo se mi zpracování, kamera a ty úžasné přechody mezi jednotlivými scénami.. Co je ale na filmu nejlepší - bezesporu Robert Downey Jr.! Jsem ráda, že na mě nepřipadlo rozhodování mezi ním a Al Pacinem co se týče Oscara, protože jsem z toho opravdu v rozpacích.. Downey předvedl něco úžasného, bez něj by film ani zdaleka nedosahoval takových kvalit. Celkově bylo obsazení vynikající, nikoho bych nevyměnila.. Závěr mě přesvědčil, že Chaplin si ten plný počet rozhodně zaslouží.. :)

Překvapení! (2011) (studentský film)

Je to dobré, je to strašidelné, na konci jsem se lekla.. Hvězdičky ale film v mém případě ztratil na tom, že víceméně zkopíroval něco, co už tu jednou bylo.. (Shlédnout můžete zde.)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Tohle je závěr, jak má být! Je tam akce, city, strach, vtip.. Všechno, co tam být má.. Především závěr odehrávající se v Bradavicích je skutečná lahůdka. Nakonec si mě dokázala získat i profesorka McGonagallová a Snapeovy vzpomínky byly natočené nádherně a s citem. Navíc ta skvělá hudba, která postupně s dějem úžasně graduje. Musím pochválit nejen Rowlingovou, která dokázala něco tak fantastického vymyslet, ale i Davida Yatese, který to fantasticky zfilmoval. Po Vězni z Azkabanu jednoznačně můj nejoblíbenější díl!

Warrior (2011)

Chvíli mi trvalo, než mě film plně pohltil a já si ho začala pořádně užívat. Opravdu nevím, kdo z hlavní trojky předvedl nejlepší výkon.. Joel Edgerton, Tom Hardy nebo Nick Nolte? Možná o trochu výš pro mě byl Tom Hardy, který předvedl něco opravdu skvostného! Hudba je skvělá, nápad taky a od půlky filmu, kdy začnou skutečné zápasy, je to zážitek. Původně jsem chtěla dát 4*, ale za ty silné emoce, jaké ve mě Warrior zanechal, si zaslouží maximum! Bohužel si ale nemůžu odpustit srovnání s Wrestlerem, který je pro mě ještě o kousek výš :)