The Hire: Beat the Devil (2002)

GARY OLDMAN byl fantastický!!! BEZKONKURENČNÍ!!! Clive Owen byl taky super, úžasný! A samozřejmě mě potěšil a pobavil i vynikající Marilyn Manson.. Nemám co vytknout, tohle je paráda!!! Nejlepší The Hire!!! :)) ... (Shlédnout můžete zde.)

Opravdová kuráž (2010)

Tohle vážně ne.. Ti Coenovi jsou pro mě jednoduše záhadou.. Jednou jsem z jejich filmu nadšená (např. Big Lebowski) a pak se s utrpením dokoukám na něco takového až do konce! Je to samozřejmě i tím, že je to western, což je jeden z mých nejneoblíbenějších žánrů, ale i ten se dá přece pojmout nějak zajímavě.. Mě to prostě vůbec nebavilo a až na několik světlých momentů to bylo hrozné (i když to je možná trochu silné slovo.. Líbil se mi Jeff Bridges, díky kterému se mi to podařilo dokoukat.. Jeho hlášky byly super, takže nějaká plus tento film přecejen má.. Matt Damon mě mile překvapil, byl super.. Naopak Hailee Steinfeld mě ani náhodou nenadchla.. Smíšené pocity, zatím to nechám na velmi, velmi, velmi slabých 3*...

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Originální seriál.. Hlavní téma sice nijak zvlášť originální není, ale ten způsob podání dělá tento seriál výjimečným. Zásadní je asi mluva jednotlivých postav, především tedy Kelly (originál jsem sice neslyšela, ale dabing je opravdu hodně dobrý!! :D).. Dalším důležitým prvkem seriálu jsou zápletky, příběhy a všechna ta nedopatření, která prostě nemají chybu. Velmi dobrý seriál, jeden z mých nejoblíbenějších! :) "Někdo nechal klíčky v zapalování, ale není důvod toho člověka jmenovat... Prostě se to stalo! Takže mrtvýho vedoucího teď vozí živá vedoucí po městě nacpanýho ve vlastním kufru."

Králova řeč (2010)

Ze začátku jsem se shlédnutí tohoto filmu trochu bránila, protože mi nepřišlo, že by mě film o koktavém králi mohl nějak zaujmout. Ovšem opak je pravdou a já musím uznat, že všechny Oscary tohoto filmu jsou opravdu zasloužené a úplně klidně bych nechala proměnit víc nominací (především za herecké výkony). Colin Firth byl opravdu fantastický. Do své role se perfektně vžil a ani na chvíli jsem o něm nezapochybovala :) I Geoffrey Rush a Helena B. Carter byli úžasní, ale skvělému Firthovi spíše jen sekundovali (ne čemž ovšem nevidím nic špatného!).. Příběh je nádherný a díky těm vtipným vsuvkám (především co se týče vulgárního krále :D) si zaslouží bezesporu plný počet!

Antikrist (2009)

Hodně zajímavý film.. Docela divný, zvláštní... Herecké obsazení je úplně super, Willem Dafoe nezklamal a Charlotte Gainsbourg mě hodně překvapila, protože dokázala neuvěřitelně přesvědčivě zahrát snad toho největšího blázna a šílence, co jsem zatím ve filmu viděla! Co se týče děje, tam byly neuvěřitelné výkyvy.. Úvodní a závěrečná černobílá scéna byla úžasná, naprosto bezchybná.. Jinak byla ale první polovina filmu poměrně nudná a bylo to pořád dokola jedno a to samé. Druhá půlka už byla zajímavější a docela dost mě bavila.. I když jsem film neviděla úplně celý (zakrývala jsem si oči při scénách s nůžkami nebo dírou v noze), stejně jsem z něj v závěru nadšená! :)

John Rabe - Ctihodný občan Třetí Říše (2009)

Film mě velmi mile překvapil. Vesměs je děj podobný jako v Schindlerově seznamu, ale díky tomu, že Schindlerův seznam se mi moc nelíbil, je pro mě John Rabe výrazně lepším a koukatelnějším filmem. Pan Rabe si zaslouží obdiv! Snímek je celkově velmi propracovaný a skutečný, tvůrci se nebáli zajít až do detailů a to se mi líbilo. Skvělé bylo i herecké obsazení. Kromě Ulricha Tukura a Steva Buscemi mě úplně okouzlil Daniel Brühl, který se v tomto filmu změnil z toho milého mladíka na inteligentního pána s knírkem. Vypadal o hodně starší než v jiných filmech :) Ctihodný občan Třetí Říše mě prostě bavil. Nemám co vytknout!

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Tohle je ORIGINÁL! Ačkoliv to, že se někdo dostane přes ovladač do televize není nic nového, to zpracování je okouzlující! Reese je úžasná jak v roli nespoutané a drsné Jennifer, tak v roli roztomilé Mary. Stejně tak Tobey Maguire, kterému jsem jeho nadšení opravdu věřila. Hlavní je ovšem ten příběh a zpracování. Není to jen o nějakém seriálu.. Film má mnohem hlubší myšlenku.. Ukazuje, jak se někteří lidé navenek bojí změn a nových věcí, i když někde uvnitř po nich touží stejně jako ostatní.. Film podle mě upozorňuje například i na diskriminaci a možná i rasismus, to musím chválit! :) Jinak to barevné pojetí je prostě balzám pro duši, je to nádherné a jak se ten svět pomalu mění z černobílého na barevný, začala jsem si uvědomovat, jak jsou ty všechny barvy nádherné! To je prostě krásný film :))

Iron Man 2 (2010)

Tak nevím.. Z tohoto filmu mám docela smíšené pocity.. Nejsem vyloženě akční typ, takže rozlišuji dva druhy akčních filmů.. Tím prvním jsou filmy, které mě nadchnou a oblíbím si je (třeba první Iron Man) a ty druhé mě nebaví a už se modlím, kdy to konečně skončí.. Jenže teď nevím, kam tento film zařadit. Občas jsem sice už jen čekala na konec a děj mě nudil, ale na druhou stranu Downey, Rourke a Rockwell (občas i Gwyneth Paltrow) se mi vážně líbili, byli fantastičtí.. To bohužel nemůžu říct o Scarlett Johansson.. Nikdy jsem si nemyslela, že je to bůhvíjaká herečka a tímto filmem jsem si to potvrdila.. V pasážích, kde měla být sexy, mi sexy nepřipadala ani náhodou a když skolila všechny ty chlapy úplně sama, vypadalo to dost nevěrohodně.. Nejvíc mě dostal pán, který na ni jen koukal a čekal, až mu stříkne do očí pepřák.. To mělo být co? Asi hlavně kvůli ní dávám 3*.. Jinak se mi docela líbil závěr, i když mi tam chvílemi něco nesedělo.. A možná ta závěrečná scéna na mě byla až moc romantická, celkově se mi k filmu nehodila.. Možná bych to raději pojala víc humorně.. Ale to už je jen detail.. :))

Noční let (2005)

Cillian Murphy? Prvotřídní slizoun, příšerně nesympatický, s takovým člověkem bych se do řeči nedala, ten jeho pohled mi vyloženě vadil a měla jsem z něj husí kůži.. To je nejspíš to největší plus, on byl prostě fantastický zabiják! Film jsem si ovšem stáhla hlavně proto, abych konečně viděla Rachel McAdams v nějaké "normální" roli a ne pořád jako takovou roztomilou romantickou holčičku, tím mi leze na nervy :D A zčásti se to vlastně i povedlo.. Konečně můžu prohlásit, že jsem Rachel McAdams viděla hrát! Byla super :) Bohužel děj filmu byl hodně snadno předvídatelný a to jsem si ani nemusela číst obsah výše.. Ale atmosféra docela ušla.. Na ty 3* to je :)

Oddělené světy (2008)

Ještě teď mi běhá mráz po zádech.. Chvílemi jsem jen kroutila hlavou nad tím, čemu je člověk ochoten uvěřit a podlehnout i za cenu vlastního života.. Rosalinde Mynster byla krásná a svoji roli zahrála lépe než přesvědčivě.. Skutečně jsem jí věřila všechny slzy i radost.. Kdo mě ale zaujal mnohem víc, to byl Johan Philip Asbæk.. Není to kdovíjaký krasavec, ale vyzařuje z něj něco, díky čemuž mě film bavil mnohem víc.. Možná to byla lidskost.. Každopádně byl úžasně přirozený a skutečný! I hudba je nádherná.. A líbí se mi, že film si na nic nehraje.. Vše je natočeno prostě tak, jak to chodí - a to je skvělé!!!