• Pohádka

Sherlock (2010) (seriál)

Když můj známý přišel s tím, že tento třídílný seriál poběží každou sobotu v televizi, vůbec mě to nezajímalo. Nějak jsem neměl důvěru v moderního Holmese ze současné doby plné internetu a byl jsem rozhodnutý to ani nesledovat. Nakonec jsem si první díl nahrál a podíval se na nějaž za týden přesně v den, kdy byl večer druhý. Ten večer už jsem nikam nešel a sledoval ho v televizi. No a na ten třetí už jsem nemohl čekat dalších sedm dní, takže jsem si ho hned stáhl. Až tak mě to chytlo. Už aby byli další !

Panoptikum Města pražského (1987) (seriál)

Velmi zdařilé pokračování Hříšných lidí. Samozřejmě nahradit legendárního radu Vacátka nebylo lehké, ale Jiří Adamíra jako rada Koreis se toho zhostil na jedničku. Jasně že roky se nedají zastavit, takže Bouše, Brůžek ani penzista Mrázek už nebyli tak obratní jako před 18 roky, kdy se hříšní lidé točili, ale to nic neubírá na dalším skvělém českém seriálu. Navíc se v této sérii o něco víc zasmějeme, je to takový laskavý humor. Jedinou kaňkou, ale jen malou, je tedy postava mladého Součka ztvárněného O.Havelkou. Takové trdlo by mohlo dělat policajta leda tak v americké policejní akademii.

Odplata (1999)

Odplata je hodně drsná krimi. Prachy jsou prachy, tak nechtějte Mela nasrat a neberte mu jeho podíl, protože i když mu rozdrtíte prsty na nohou kladivem, stejně Vás nakonec dostane !

Neúplatní (1987)

Nechápu, jak jsem tento film mohl tak dlouho přehlížet. Celý jsem ho viděl teprve asi před pěti lety. Vyklubala se z něj úchvatná gangsterka. Prostě palec nahoru a basta !!!

Sejmi eso 2 (2010) odpad!

Nebýt Vinnieho Jonese, ani jsem nedokoukal. Po jedničce jsem byl zvědavý, co se z toho vyklube, bohužel to dopadlo tím nejhorším možným způsobem - odpad ! Snesu hodně, ale tohle bylo i na mě silný kafe.

Halloween (2007)

Do té doby, co je ve filmu Mike Meyers jako dítě, je to super. Když je potom zavřený v ústavu už jako dospělý, taky pořád dobrý. Po útěku z ústavu už je z toho klasická vyvražd'ovačka. Ale to bylo ve filmech s Mayersem vždycky, takže vlastně druhá půlka standart.

Turnaj zabijáků (2009)

Kdybych podobný film viděl někdy ve svých patnácti letech, určitě bych ho žral. Ted' to teda vidím úplně jinak - nebavilo mě to,vůbec. Slaboučkej scénář, herci křečovití, prostě klasický béčko.

Expozitura (2009) (seriál)

Na tenhle seriál jsem se těšil dlouho dopředu a po odvysílání včerejšího posledního dílu můžu říct, že mě rozhodně nezklamal. Ze začátku sice pár dílů trošku naivních, ale postupem času se to solidně rozjelo. Každý díl jiný případ, ale pěkně to do sebe zapadá a postupně navazuje. I hlavní představitelce se nakonec dá odpustit trochu té nevěryhodnosti v drsných dialozích.

Homolka a tobolka (1972)

Každej civilizovanej člověk přece ví, že když tluče a někdo na něj zatluče, tak na něj tluče proto, aby netlouk. Tomu přece rozumí každej magor a Vám jako extramagorovi to extra říkám, ale naposledy.Závěrečný díl povedené trilogie. Známé postavy z Homolkovic familie doplňuje kulturní referent alias "to bude horor" , kterého hraje Hrzán. A bude na co koukat !

Hogo fogo Homolka (1970)

Druhé pokračování o trochu trhlé české rodince. Nějáký díl musí být vždycky nejslabší, pro mě je to tenhle. Oproti Homolka a tobolka jsem se tolik nezasmál. Ale pořád je to nadstandart, scény, kdy děda Homolka vytahuje z kadibudek čepice, nebo kdy ukazuje, jak se mu tchán smál, až mu viděl do krku jsou nezapomenutelný.