• Pohádka

Vražda v Orient expresu (1974)

Můj nejoblíbenější příběh detektiva Poirota . Vše skvěle šlape . A navíc výborní herci ! Ingrid Bergman , Albert Finney i Martin Balsam podávají skvělé výkony !

Silverado (1985)

Příběh čtyř pistolníků s geniální hudbou,dobrým scénářem a dobrou režií byl jedním z těch "nezvykle pozdních" westernů,které se nepovedli jako ty staré . Tento však patří mezi ty nejlepší nové !

Kapsy plné dynamitu (1971)

Tak tohle je další špička žánru , nicméně od Leoneho jsem ani nic jiného nečekal ... A jako vždy vynikající hudba boha Morriconeho .

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Vynikající seriál ! Troufám si tvrdit , že nejvtipnější , jaký teď v televizi běží . Spousta gagů mě naprosto dostalo . Zábava , u které se nejde nesmát !!!

Někdo to rád horké (1959)

Film,který mě dorazil svými gagy.Spousta vtipům,kterým jsem se totiž později od srdce smál,pocházejí z této geniální zábavy. P. S. - Zlatý glóbus 3 : Nejlepší komedie / muzikál , Herec HR - Jack Lemmon , Herečka HR - Marilyn Monroe

Smrtonosná past 3 (1995)

Po trochu slabší dvojice přišlo opět "skoro dokonalé" dílo . Absolutně perfektní Willis , Irons a režie ! Nebýt pár špatně vybraných herců a pár slabších chvilek , rozhodně bych se nebál jít do plného hodnocení . Možná po další projekci ....

Agent bez minulosti (2002)

Žánr akční je můj velmi oblíbený a tím víc jsem se těšil na tento film,ale zároveň jsem se netěšil jak budu zklamán.Jak bych po tomhle mohl být zklamán?Vždyť má tato jízda vše co by mít měla.Dobrou režii,alespoň jeden uspokojivý výkon(Brian Cox),dobrý scénář a dobrou hudbu.Toto mínění ještě zvyšuji neboť je režie sice prapodivná,ale brzy jsem se s tím smířil,herecký výkon již jmenovaného výborný,scénář skvělý a hudba výborná.Nevím proto co vytknout(ano možná režii,ale.........).Jedná se proto o prvotřídní akční Thriller,jenž se řadí na špičky filmografie roku 2002.Bournova identita začala skvěle,jen jsem po filmu chytil pocit,že by se mohlo vytěžit jetě víc.Tento pocit jsem brzy ignoroval a když jsem ho ignoroval a pokoušel jsem se dělat jako by film nikdo nerežíroval původních 90% zvedám na pět hvězdiček.Jen 90% je to ale stejně.

Profesionálové (1977) (seriál)

Sledovat jak jdou Boddie a Doyle do akce mohu vždy.Zvlášť když vždy vím že mě tenhle skvělý seriál nikdy v žádném díle nezklame.

Avengers (2012)

Ne že by to byla nějaká pecka desetiletí,ale tahle akční sci-fi posouvá komiksové filmy ještě tak,jak je žádný film nikdy neposunul.A proto plné hodnocení....

Návrat do budoucnosti (1985)

Znám poměrně dost sci-fi filmů.Málo však znám takto dobrých a takto(možná) realistických.Naprosto přelomový film,jenž dokázal ohromit svou originalitou už v roce 1985 a co tedy dnes?Dnes je to skoro špička sci-fi filmů !.105%. .... Zlatý glóbus 3 nominace ( v kategorii muzikál/komedie) :Nejlepší film , Herec HR - Michael J.Fox , Scénář .