• Pohádka

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Nikdy jsem tuhle pohádku v lásce neměl , ale když jsem se na ni po dlouhé době podíval ... soudím že jde o skutečně příjemné dílko .

Truman Show (1998)

Nemůžu si pomoct , ale Truman Show se stala hned po prvním shlédnutí jeden z nejlepších filmů , co jsem viděl . Vynikající režie a naprosto grandiózní herci . Tohle je asi nejlepší výkon Jima Carreyho , ale i Ed Harris je výborný . Muzika samozřejmě také , takže vážně nevím co vytknout ! Jasných pět hvězd !P. S. - Zlatý glóbus 3 - Herec HR - Jim Carrey , Herec VR - Ed Harris , HUDBA (Philip Glass!!!) + 3 nominace - Nejlepší drama , Režie , Scénář

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Když jsem se na Poslední křižovou výpravu dodíval , konstatoval jsem že .. jde o NEJLEPŠÍ kus celé série . Skvělé herecké výkony ( nejlepší jsou ale Ford s Connerym) , výborná režie a pak vynikající hudba . Především píseň Scherzo je nezapomenutelná . Ještě teď slyším ten nacistický pochod .... Zlatý glóbus 1 nominace : Herec VR - Sean Connery .

Johnny English (2003)

Johny English mě naprosto dostal . Jelikož jsem fanda Mr.Beana a samotného Rowana Atkinsona , hodně jsem čekal , ale že budu ještě překvapen , to jsem předvídat nemohl . Výborný scénář , skvělá hudba , výborní herci a některé gagy jsou pro mě dnes už skoro kultovní ! A pokud mám doporučit , tak pokud film shlédnete v anglickém znění s titulky ( tak , jak jsem to udělal teď - asi na šesté shlédnutí já ) , budete hodnotit ještě výše a to zvláště díky v originále skvělému francouzskému přízvuku Johna Malkoviche , kterému v českém dabingu Zdeněk Mahdal nesahá ani po kotníky . Takže já měním tento film ze 70% na 90% a to už je co říct . Takže Johny English je naprosto globálně fantastickou parodií .... U druhého dílu bohužel totéž tvrdit nemohu .

Auta (2006)

Dojemný , krásná animace , vtipný , skvělý scénář . Ten film obnáší snad vše co by měl mít animák na plné hodnocení ! A já je dávám za film už jako za celek , který je nezapomenutelný .

Víkend na Zuydcoote (1964)

Je to sice občas silně průměrné , ale za originální nápad hvězdičku přidávám .

Černý Tulipán (1964)

Skutečný kus francouzské historie . Pocta jaksepatří . Výborný Alain Delon , výborná hudba a dobrý scénář .

Senzační prázdniny (1967)

Vynikající letní komedie , která si na nic nehraje a dokáže být vtipná a silná . Rozhodně velmi nadprůměrný zážitek.

Bezva finta (1985)

Fantasticky napsaná francouzská komedie . Občas obdivuji kam až francouzi dokážou se svou genialitou dojít . Negativ je možná trochu nedotažená druhá půlka filmu , ale stejně musím dát plné hodnoceni . Jako nezapomenutelné musím vyzdvihnout - Belmonda , scénář a pak především fantastickou hudbu . Takto výborné hudební motivy jsem ve francouzské komedii ( pokud hudbu neskládal Vladimir Cosma) asi skutečně neslyšel .