• Pohádka

Thunderball (1965)

Je to už sice horší než Goldfinger , ale stále je to velmi příjemný divácký zážitek !

Goldfinger (1964)

Jedna z těch vůbec nejlepších bondovek . Vše na svém místě !

Godzilla (1998)

Nejlepší film od Emmericha , jaký jsem zatím viděl . Ale to asi jen proto , že jsem zatím nenarazil např. na - "Independence Day" nebo na "Hvězdnou bránu" . Dávám sice čtyři hvězdičky jen s těží , ale čestných 70% si to zaslouží asi proto , že dnes je to v podobném žánru už klasika .

Smrtonosná past 4.0 (2007)

I když se Bruce Willis snaží chovat jako v předchozích dílech,moc se mu to nedaří.Smrtonosná past 4 má od třetího dílu velký odstup(v rocích natočení i ve kvalitě).Nevím v čem to bylo,ale asi z těch důvodů co napsali golfista a Cival.Nebyl jsem zklamán,protože mi bylo jasné že se nezachová kvalita předchůdců,nakonec jsem byl ale možná překvapen.Ano zaostává to za třetím dílem a je to zřejmě díl nejhorší,ale jinak to má vše co by měla mít pořádná akční jízda.Nejvíc mi však vadilo to jiné obsazení.Zůstal jen John McClane a jinak se všichni změnili.Navíc si myslím že smrtonosná past není ten pravý film,kde by se měli vyskytovat mladé tváře typu-Justin Long,či Timothy Olyphant.Jako série je smrtonosná past velmi působivý zážitek,ale tenhle film za víc než za 70% nestojí(respektive za méně také ne).Je to tedy zároveň chvílemi nudný akční film,a zároveň skvělá akční jízda.Myslím že fanoušci navíc zvolí variantu druhou.Scénka kdy McClane sestřelí autem vrtulník je prostě skvělá. Ve srovnání s pátým dílem je však tento film krása sama !

Nekonečný příběh (1984)

Výborný Fantasy dobrodružný příběh s nezapomenutelnými "potvůrkami(Falco,Kamenožrout,....),dobrou hudbou,skvělou režií(Wolfgang Petersen) a výbornou zápletkou.Jenom nevím jak mohl tohle někdo vymyslet.

Amazing Spider-Man (2012)

Remake Spider-Mana mi přišel jako hodně bláznivá věc . Jestli potřeboval nějaký hrdina restart , tak rozhodně ne Spider-Man ( Hulkovi by restart pomohl ) . Ale musím uznat , že i přes to všechno jsem šel do kina a nelituji toho ! Skvělá podívaná od začátku dokonce , se skvělými vizuálními efekty , dobrým hereckým obsazením a krásnou režií Marca Webba . Vytknout můžu asi tak to , že je to občas moc předvídatelné , ale to se dalo u filmu s předlohou čekat . Takže nový Spider-Man nepřekonal předešlé dva ( myslím první a druhý díl ) , ale jeho hlavní představitel je upřímně mnohem lepší Spider-Man , než Tobie Marigue .Za mě jsou to ne sice úplně čisté, ale přesto čtyři hvězdičky. Jedno z největších překvapení roku!

Vinnetou - Rudý gentleman (1964)

Velmi působivý snímek,jenž se stal jednou z mých nejoblíbenějších mayovek.Má to dostatek pořádných "stříleček",dostatek jemného humoru a dostatek pokrevních bratrů.Všechno co jsem si přál bylo splněno!!!!

Hombre (1967)

Tak tohle určitě patří mezi westernovou špičku.Vše na své pozici.Hlavní hrdina(skvělý Paul Newman),správný přítel(výborný Martin Balsam),odporný padouch(Richard Boone) a pak především scénář,režie a některé scény,které doslova braly dech.

Mission: Impossible II (2000)

Pokračování úspěšného prvního dílu,má skoro stejně "dobrých věciček" jako díl první.Samozřejmě něco ubrat musím-první díl je první díl.John Woo je výborný režisér a v tomhle prokázal svou maximální snahu dotáhnout slabší scénář,na stále ještě dobrý průměr.Věděl jsem že kvalita jedničky bude trochu horší a zas tak zklamán jsem nebyl.Je pravda že začátek je nudný(prvních 30.minut),avšak scénou z Anthony Hopkinsem se to celé změní na výborný a nadprůměrný akční trhák.Další však věc,kterou si nedovedu vysvětlit jsou ty masky.Kde je Hunt bere?Nicméně je to dobrý průměr a nebýt začátku mohl to být i nadprůměr.Škoda.P.S. Existují dvě dabingové verze,ale ani jedna není moc výrazná.